1. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy świętej wieczornej. We wtorek nowenna o godz. 17:40. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Andrzeja Boboli od 7:30 do 17:15. O 17:15 nabożeństwo do św. Andrzej Boboli. Intencje do św. Andrzeja Boboli można wrzucać do skrzynki w kaplicy lub przynosić do zakrystii. W czwartek wyjątkowo nie będzie koronki do Bożego Miłosierdzia.
2. W tym tygodniu obchodzimy: W czwartek, 8 września, święto Narodzenia NMP. W tym dniu msze będą odprawiane o godz: 6:00, 7:30, 9:00, 14:15 i 17:00. Główna suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 14:15. Tegoroczny odpust jest związany z jubileuszem 50-lecia rekoronacji obrazu Matki Bożej Starowiejskiej przez kard. Stefana Wyszyńskiego.
3. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii odbędzie się w środę, 7 września, o godz. 17:00 w CSK.
4. Dziewczynki z klasy „0” i starsze, które pragną dołączyć do Dziewczęcej Służby Maryjnej i scholi, serdecznie zapraszamy na spotkanie w klasztorze sióstr w sobotę o godz. 10.00.
5. Spotkanie rady parafialnej odbędzie się w czwartek, 8 września, po mszy św. wieczornej.
6. Zbiórka makulatury na misje będzie miała miejsce w poniedziałek, 12 września, przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi. Odbiór makulatury rozpocznie się o godz. 10:00. Prosimy, aby była ona powiązana lub w kartonach. Nie przyjmujemy makulatury luzem oraz książek w grubych oprawach. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji wsparcia misji. Pytania można kierować do p. Anny pod numerem 694 388 558
7. Intencje na rok 2023 można będzie można zamawiać w zakrystii i kancelarii parafialnej od poniedziałku, 12 września.
8. Pielgrzymom z Tyczyna przebywającym w naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Starowiejskiej.
9. Domowy Kościół rejonu Brzozów zapraszają rodziny i małżeństwa z całej diecezji narekolekcje od 9 do 11 września w Woli Jasienickiej. Początek o godz. 17:30 w Domu Strażaka.
10. Kliniczny Szpital Wojewódzki w Rzeszowie oraz OSP w Grabownicy zapraszają na konferencję pt. Transplantologia blisko nas. Celem konferencji jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie przeszczepu narządów, jako metody ratującej życie i przywracające zdrowie chorym. Konferencja odbędzie się 11 września o godz. 16:00 w Domu Strażaka w Grabownicy.
11. Społeczny Komitet Budowy Wodociągów i Kanalizacji w Starej Wsi informuje, że we wrześniu kontynuujemy wypłatę naliczonych proporcjonalnie do wysokości wpłaty zwrotów pieniędzy z tytułu wykonanej kanalizacji. We wrześniu zapraszamy mieszkańców od nr 381 do 675. Szczegółowy harmonogram wypłat jest przedstawiony na tablicach ogłoszeń. Wypłaty będą kontynuowane w kolejnych miesiącach bieżącego roku o czym będziemy informować w następnych komunikatach.
12. Za tydzień różaniec święty odśpiewają Róże: *19 Pani Zofii Żmuda, *20 Pani Marzeny Szelast, *10 Pana Henryka Zaręby.
W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Łukasz Rymarowicz i Elżbieta Gołąb