1. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy świętej wieczornej. We wtorek nowenna o godz. 17:45. Informujemy, że od września nowenna do Matki Bożej będzie się zaczynać o godz. 17:40. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Andrzeja Boboli od 7:30 do 17:30. W czwartek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17:30.
2. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego z poświęceniem przyborów szkolnych zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10:30. Szczególnie zapraszamy dzieci z klas pierwszych.
3. Witamy w naszej wspólnocie o. Stanisława Kałużę, o. Tomasza Oleniacza, który będzie posługiwał w naszym kościele i domu rekolekcyjnym Manreza oraz o. Andrzeja Pełkę, który będzie posługiwał na willi. Dziękujemy o. Marcinowi Dereniowi, dotychczasowemu duszpasterzowi naszej kaplicy na willi, za posługę.
4. Intencje na rok 2023 można będzie można zamawiać w zakrystii i kancelarii parafialnej od poniedziałku, 12 września.
5. Najbliższy piątek jest I piątkiem miesiąca. Spowiedź przed każdą mszą świętą. Rano odwiedzimy chorych z komunią świętą. Dodatkowa msza święta o godz. 16:30.
6. W I sobotę miesiąca, 3 września, różaniec o godz. 7:30, a po nim msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu mężczyzn zapraszamy na Męski Różaniec, który się rozpocznie się mszą świętą w świątyni u Sióstr Służebniczek o godz. 8:00 rano. Po mszy procesja różańcowa przejdzie do bazyliki starowiejskiej. Nabożeństwo fatimskie w naszej bazylice będzie po mszy św. wieczornej.
7. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w czwartek, 1 września, po mszy św. wieczornej.
8. Spotkanie rady parafialnej odbędzie się za dwa tygodnie, w czwartek, 8 września.
9. W sobotę, 3 września, przybędzie do naszego sanktuarium 295 pielgrzymka z Tyczyna. Msza święta dla pielgrzymów zostanie odprawiona o godz. 17:00.
10. W najbliższy piątek po mszy świętej wieczornej wspólnota młodzieżowa Magis wraca do cotygodniowych spotkań piątkowych. Zapraszamy młodzież z klasy 8 szkoły podstawowej lub ze szkół ponadpodstawowych, która chciałyby dołączyć do wspólnoty. Spotkanie odbędzie się w CSK.
11. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 odbędzie się pierwsza zbiórka ministrantów i lektorów po wakacjach. Zapraszamy także chłopców, którzy chcieliby dołączyć do Liturgicznej Służby Ołtarza. Spotkanie odbędzie się przy CSK.
12. Od 1 do 15 września w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Brzozowie będą przyjmowane wnioski o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym, czyli stypendia szkolne, dla uczniów zamieszkujących na terenie gminy Brzozów na rok szkolny 2022/23. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Urzędu Miejskiego w Brzozowie.
13. Urząd Miejski w Brzozowie informuje, że 30 sierpnia ze Starej Wsi będą odbierane meble i inne odpady wielkogabarytowe, które należy wystawić w miejscach dotychczasowego odbioru odpadów do godz. 7:00 rano. Odbiór odpadów nie dotyczy sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który należy dostarczyć do punktu zbiórki na ul. Legionistów 10 w Brzozowie. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Urzędu Miejskiego w Brzozowie oraz na tablicach informacyjnych.
14. Za tydzień różaniec święty odśpiewają Róże: *17 Pani Krystyny Nastał, *18 Pani Anny Data, *9 Pana Tadeusza Sabika.

W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Józefa Podulka.