1. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy świętej wieczornej. We wtorek nowenna o godz. 17:40. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Andrzeja Boboli od 7:30 do 17:15. O 17:15 nabożeństwo do św. Andrzej Boboli. W czwartek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17:30.
2. W tym tygodniu obchodzimy: w środę, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W czwartek, 15 września, Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W sobotę, 17 września, św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła.
3. Z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki, zapraszamy dzieci i młodzież na wspólne świętowanie, które będzie miało miejsce w sobotę 17 września. Rozpoczniemy Mszą Świętą w bazylice o godzinie 9:00, a po niej będą wspólne zabawy i inne atrakcje w Ogrodzie Biblijnym.
4. Zbiórka makulatury na misje będzie miała miejsce w środę, 21 września, przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi. Przepraszamy za błędnie podany termin w poprzednim tygodniu. Odbiór makulatury rozpocznie się o godz. 10:00. Prosimy, aby była ona powiązana lub w kartonach. Nie przyjmujemy makulatury luzem oraz książek w grubych oprawach. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji wsparcia misji. Pytania można kierować do p. Anny pod numerem 694 388 558
5. W przyszłą niedzielę, 18 września, odbędzie się Akcja Pomocy Sierocińcowi (Home of Peace) w Betlejem. Po każdej mszy świętej wolontariusze będą rozprowadzać różańce wyrabiane z drzewa oliwnego z Betlejem. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na działalność Sióstr Elżbietanek zajmujących się sierotami i biednymi dziećmi w Betlejem. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie wsparcie.
6. Intencje na rok 2023 można będzie można zamawiać w zakrystii i kancelarii parafialnej od poniedziałku, 12 września.
7. Społeczny Komitet Budowy Wodociągów i Kanalizacji w Starej Wsi informuje, że we wrześniu kontynuujemy wypłatę naliczonych proporcjonalnie do wysokości wpłaty zwrotów pieniędzy z tytułu wykonanej kanalizacji. We wrześniu zapraszamy mieszkańców od nr 381 do 675. Szczegółowy harmonogram wypłat jest przedstawiony na tablicach ogłoszeń. Wypłaty będą kontynuowane w kolejnych miesiącach bieżącego roku o czym będziemy informować w następnych komunikatach.
8. Konkurs dla dzieci wraz z rodzicami z okazji 50 rocznicy rekoronacji obrazu Matki Bożej Starowiejskiej. Należy dowolną techniką wykonać koronę dla Matki Bożej. Wykonane prace przyjmowane będą w terminie 29 i 30 września w punkcie informacyjnym przy wejściu do ogrodu biblijnego od 17:00 do 17:45. Prace powinny być podpisane: imię i nazwisko, numer domu. Więcej informacji u s. Agaty.
9. Za tydzień różaniec święty odśpiewają Róże: * 21 Pani Haliny Tympalskiej, *22 Pani Weroniki Olejarskiej, *11 Pana Bolesława Wójtowicza.