1. W ramach Podkarpackiego Festiwalu Organowego w naszej bazylice odbędą się dwa koncerty. Pierwszy z nich w środę 14. sierpnia o 19:00 – w wykonaniu Marka Stefańskiego i ojca Rafała Kobylińskiego. Wykonawcami drugiego koncertu – w niedzielę 18. sierpnia o 18:00 – będą państwo Roman i Maria Peruccy. Serdecznie zapraszamy!
  2. Podobnie jak przed rokiem młodzież i rodziców prosimy o pomoc w przygotowaniu bazyliki i  placu kościelnego do uroczystości. Początek prac we wtorek o 8:00 rano. Każda pomocna dłoń będzie mile widziana.
  3. Potrzebujemy jeszcze kilku wolontariuszy, którzy czuwać będą nad porządkiem przy głównym ołtarzu w bazylice. Spotkanie organizacyjne we wtorek o 19:00.
  4. Zachęcamy, by nasi parafianie skorzystali ze spowiedzi jeszcze przed odpustem. Od poniedziałku do środy spowiadamy od godz. 17:00. We wtorek adoracja w milczeniu od godz. 17:00 i nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia o godz. 18:00.
  5. W wigilię Wniebowzięcia NMP o godz. 18:00 uroczysta Msza św. celebrowana przez ojca Dariusza Wilka, przełożonego generalnego michalitów. O 21:00 Apel Maryjny, procesja z obrazem Matki Bożej i ze świecami. Obraz poniosą poszczególne stany.
  6. W czwartek sumie odpustowej o godz. 11:00 przewodniczyć będzie Biskup JAN WĄTROBA. Msze święte w dniu uroczystości będą sprawowane o 6:00, 7:30, 9:00, 11:00, 17:00. Po każdej Eucharystii nastąpi poświęcenie ziół, kwiatów i dewocjonaliów. Przed Mszami kapłani będą spowiadać w kościele oraz w czterech kaplicach wokół placu kościelnego. W czasie sumy dzieci sypiące kwiaty mogą stać przy rodzicach a po Komunii podejdą do siostry Agaty, by przygotować się do procesji. Zapraszamy orkiestrę parafialną, wszystkie grupy duszpasterskie oraz Ochotniczą Straż Pożarną do niesienia feretronów i baldachimu. Modlitwę uwielbienia od godz. 16:00 poprowadzi Wspólnota Effatha.
  7. Pamiątki i dewocjonalia będą do nabycia w sklepiku przy furcie oraz w Centrum pod Parnasem. Intencje mszalne będą przyjmowane przez nowicjuszy w punktach oznaczonych tablicami informacyjnymi.
  8. W tym roku Dar Dożynkowy w imieniu parafii przygotują mieszkańcy numerów od 351 do 400.
  9. Dwudniowa pielgrzymka do Niepokalanowa, Szymanowa i Warszawy odbędzie się w ostatnich dniach sierpnia (piątek i sobota). Przy zapisie w zakrystii należy wpłacić 220 zł i podać numer telefonu.
  10. Różaniec św. odśpiewają Róże: *32 Pani Marii Herbut, *33 Pani Heleny Śnieżek, *3 Pana Mariana Żmudy.