1. Dziś o godz. 18:00 zapraszamy na koncert, którego wykonawcami będą państwo Roman i Maria Peruccy. Roman Perucki to wirtuoz organów koncertujący na całym świecie, profesor Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, dyrektor naczelny Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, pierwszy organista Archikatedry w Oliwie. Jego żona – skrzypaczka Maria Perucka – jest uznaną kameralistką, wieloletnią prymariuszką orkiestry kameralnej Cappella Gedanensis. Od kilku lat często koncertuje ze swoim mężem, tworząc jedyny w swoim rodzaju duet organowo-skrzypcowy.
  2. Na apel o pomoc w przygotowaniach do odpustu odpowiedziały cztery panie oraz pięciu wolontariuszy, którzy czuwali nad porządkiem w bazylice. Msza św. dziękczynna w intencji wszystkich pomagających przy odpuście będzie odprawiona 8 września o godz. 11:00.
  3. Dwudniowa pielgrzymka do Niepokalanowa i Warszawy odbędzie się w ostatnich dniach sierpnia. Jednym z jej punktów jest modlitwa przebłagalna za znieważanie wizerunku Matki Bożej. Wyjazd spod Domu Strażaka w piątek 30 sierpnia o 3:15 Przy zapisie w zakrystii należy wpłacić 220 zł i podać numer telefonu.

Różaniec św. odśpiewają Róże: *6 Pani Józefy Herbut, *7 Pani Marii Skarbek, *4 Pana Mariana Dydka.