1. Witamy w naszej wspólnocie o. Pawła Witona SJ, który 1. sierpnia objął urząd wikariusza parafii. Jednocześnie dziękujemy za posługę ojcu Łukaszowi Dębińskiemu SJ, który wyjedzie do Jastrzębiej Góry, by podjąć przygotowania do ostatnich ślubów zakonnych. Każdemu z nich życzymy mocy Ducha Świętego i wielu łask Bożych.
2. Dziś adoracja w milczeniu od 11:30 i Msza św. chrzcielna o 12:30.
3. Zebrana dziś składka będzie przekazana do archidiecezji, za tydzień taca na potrzeby naszej bazyliki.
4. We wtorek obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Uroczysta suma odpustowa w Brzozowie o godz. 18:00.
5. Ks. biskup Stanisław Jamrozek udzieli chrztu Anieli Laurze Wolanin – piątemu dziecku w rodzinie. Chrzest będzie miał miejsce w sobotę 10. sierpnia w czasie Mszy o godz. 18:00.
6. W ramach Podkarpackiego Festiwalu Organowego w naszej bazylice odbędą się dwa koncerty. Pierwszy z nich w środę 14. sierpnia o 19:00 – w wykonaniu Marka Stefańskiego i ojca Rafała Kobylińskiego. Wykonawcami drugiego koncertu – w niedzielę 18. sierpnia o 18:00 – będą państwo Roman i Maria Peruccy. Serdecznie zapraszamy!
7. Program uroczystości odpustowych dostępny jest na plakatach. Ponieważ w czasie odpustu wszyscy strażacy ze Starej Wsi będą zaangażowani w kierowanie ruchem drogowym, potrzebujemy nowych wolontariuszy, którzy czuwać będą nad porządkiem na terenie bazyliki i placu kościelnego. Mężczyzn w wieku od 20 do 60 lat prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii. Spotkanie organizacyjne we wtorek 13. sierpnia o 19:00.
8. Dwudniowa pielgrzymka do Niepokalanowa, Szymanowa i Warszawy odbędzie się w ostatnich dniach sierpnia (piątek i sobota). Koszt pielgrzymki – obejmujący przejazd autokarem, nocleg w Teresinie i posiłki – wynosi 220 zł. Przy zapisie w zakrystii należy wpłacić pełną kwotę i podać numer telefonu. Bliższe informacje podane będą na tablicy ogłoszeń.
9. Różaniec św. odśpiewają Róże: *30 Pani Krystyny Błahut, *31 Pani Teresy Bulewicz, *2 Pana Mariana Skarbka.

*** Zmarł nasz parafianin śp. FRANCISZEK DYDEK zamieszkały pod numerem 734. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14:00.
Różaniec w kaplicy cmentarnej będzie odmówiony dziś o godz. 18:00.
Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!