Wydarzenia

W niedzielę 4 czerwca, Maryjki uczestniczyły w X Spotkaniu Dzieci oraz Ich Przyjaciół „Przywrócić Dzieciom Uśmiech” i w XI Małopolskim Spotkaniu Rodzin Adopcyjnych w Żmiącej. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą pod przewodnictwem O. Prowincjała Księży Jezuitów – O. Jakuba Kołacza.
Po uroczystym otwarciu spotkania i powitaniu gości przez O. Prezesa Jana Gruszkę SJ, nastąpiło wręczenie medali „Dar serca”, wspólne zdjęcie i polonez. Po smacznie przygotowanym posiłku, ze swym koncertem wystąpiły m.in. Maryjki z naszej parafii.
Wśród wielu atrakcji, uczestnicy spotkania mogli włączyć się w konkursy sportowe, wspólne gry i zabawy, skorzystać z usług salonu fryzur, malowania twarzy, otrzymać wyjątkowy kapelusz z papieru – wykonywany dla każdego indywidualnie, oraz obejrzeć pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu OSP, pokazy Małopolskiej Policji, spotkać się z żołnierzem z 14 pułku piechoty z Luizjany USA i z wielu innych atrakcji. Przez nabycie okolicznościowych pamiątek, każdy mógł wesprzeć działalność Dzieła Pomocy Dzieciom Fundacji Ruperta Mayera.
Dziekując Panu Bogu za te chwile, dziękujemy naszemu Ojcu Proboszczowi za zaproszenie do udziału w spotkaniu. Niech Pan Bóg nadal błogosławi Dziełu i wszystkim zaangażowanym w pomoc dzieciom.

więcej zdjęć w galerii-->>

Święto 21 Brygady Strzelców Podhalańskich

Żołnierze 21 Brygady Strzelców Podhalańskich obchodzili swoje święto. Tegoroczne obchody związane z 24. rocznicą powstania formacji odbyły się 26 maja 2017 roku w Starej Wsi koło Brzozowa na Podkarpaciu.
 Miejsce to jest ważne dla podhalańczyków ze względów historycznych. To właśnie w Starej Wsi w 1938 roku, a dokładnie 29 maja, żołnierze 2 Pułku Strzelców Podhalańskich z Sanoka składali ślubowanie Matce Boskiej Starowiejskiej.
Na wstępie uroczoczystości nawiązano do hasła wypisanego na sztandarach: BÓG HONOR OJCZYZNA, oraz do więzi z Matką Bożą w Starej Wsi.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji żołnierzy oraz Ojczyzny. Licznej koncelebrze przewodniczył Ks. Bp Edward Białogłowski z Rzeszowa. Okolicznościowe kazanie wygłosił kapelan 21 Brygady Ks. Ppłk. Władysław Maciej Kozicki.
 W dalszej części odbył się uroczysty apel, przeprowadzony z ceremoniałem wojskowym: były wyróżnienia i podziękowania dla żołnierzy, nadanie tytułów "Honorowego Podhalańczyka". Wśród wyróżnionych był też o. Jan Gruszka.
Tę część uroczystości zakończyła uroczysta defilada jednostek wojskowych (8 pododdziałów) przy akompaniamencie orkiestry wojskowej.
Nastepnie licznie przybyłych gości i mieszkańców zaproszono na piknik w ogrodach przy bazylice. Artylerzyści, pancerniacy, saperzy i jednostki zmechanizowane prezentowały sprzęt: od broni osobistej po haubice i czołgi. Żołnierze częstowali grochówką z chlebem, świeżo upieczonym na miejscu, a z estrady rozbrzmiewały wojskowe piosenki.
Wśród honorowych gości było kilkunastu  generałów, marszałek województwa, wice-wojewoda podkarpacki, starości tatrzański, jarosławski i brzozowski, burmistrzowie wielu miast w tym Zakopanego, Brzozowa, oficjalna delegacja armii słowackiej i czeskiej. Ponadto gościliśmy przedstawicieli Komendy wojewódzkiej policji, PSP i innych zaprzyjaźnionych z 21 Brygadą Strzelców Podhalańskich.

więcej obrazów: galeria -->>


zobacz też film: galeria filmów -->>
Prawie wszyscy uczniowie klas III, wraz ze swymi rodzicami, uczestniczyli w pielgrzymce do Dębowca. W sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej, dziekowaliśmy Panu Bogu za dar I Komunii Świętej. W Jej dłoniach złożyliśmy nasze intencje.
Po Mszy Świętej obejrzeliśmy film, zachęcający do uczestnictwa w Saletyńskim Spotkaniu Dzieci w Kobylance. Wysłuchaliśmy również historii objawienia Matki Bożej w La Salette i zapoznaliśmy się z Jej orędziem.
Następnie udaliśmy się do pstrągowni w Foluszu na posiłek. Jednak deszcz i zimno uniemożliwiło nam realizację dalszych planów – rozgrywek sportowych. Tę część programu, przenieśliśmy na inny termin – już pod starowiejskim niebem.    

więcej obrazów zobacz-->>

Przyjęcie Małych Pomocników Niepokalanej i Dziewczęcej Służby Maryjnej

Podczas Mszy św. niektóre z dziewcząt zostały przyjęte do Małych Pomocniczek Niepokalanej i Dziewczęcej Służby Maryjnej. W obydwóch tych wspólnotach, realizują swój program formacyjny i pogłębiają swoją więź z Bogiem i Maryją.

więcej zdjęć zobacz galeria-->>
Początek strony

* * *