1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza, którą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Na Mszy św. o 10.30 jest dzisiaj Pierwsza Komunia święta. Po południu nabożeństwo majowe o 16.30 i wieczorna Msza św. o godz. 17.00.

2. Dziś także młodzież ze wspólnoty MAGIS  zbiera ofiary do puszek na warsztaty muzyczne w Nowym Sączu. Młodzież już dzisiaj dziękuje za okazane wsparcie.

3. Trwają nabożeństwa majowe. W dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę o 16.30. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci, do udziału w nabożeństwach majowych w bazylice, a także przy kapliczkach przydrożnych. Dla dzieci w bazylice będzie rozdawana ramka na obraz do samodzielnego złożenia i obrazki do wyklejenia na niej wizerunku MB Fatimskiej.

1. Dzisiaj trzecia niedziela wielkanocna. Po południu nieszpory o 16.30 i wieczorna Msza św.17.00. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny.

2. Jutro rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Przez cały miesiąc będą one w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę o 16.30. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci, do udziału w nabożeństwach majowych w bazylice, a także przy kapliczkach przydrożnych. Dla dzieci w bazylice będzie rozdawana ramka na obraz do samodzielnego złożenia i obrazki do wyklejenia na niej wizerunku MB Fatimskiej.

3. We wtorek wieczorem zapraszamy na nowennę w intencji próśb i podziękowań za otrzymane łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia.

4. W środę, 3 maja, przypada Uroczystość  Królowej Polski i Święto Konstytucji 3 maja. Porządek Mszy św. Mszy św. będzie niedzielny. Po południu, o 16.30, zbieramy się przy kopcu Konfederatów Barskich k/cmentarza by tu rozpocząć nasze uroczystości litanią loretańską do MB i modlitwą za Ojczyznę Ojca Piotra Skargi. Następnie przy dźwiękach orkiestry parafialnej, nastąpi procesyjny przemarsz z obrazem Matki Bożej Królowej Polski do bazyliki. Tu zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny oraz w intencji naszych strażaków, tak żyjących, jak i zmarłych, w związku z ich patronalnym świętem. W tym dniu przypada także 167 rocznica założenia Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMPNP.
Zapraszamy do udziału w tej patriotycznej manifestacji orkiestrę parafialną, Ochotniczą Straż Pożarną ze sztandarem, Dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Starej Wsi ze sztandarami, Maryjki, Małych Pomocników Maryi, ministrantów, młodzież z ruchu MAGIS i wszystkich, którzy kochają swoją Ojczyznę.
Uroczystość Królowej Polski jest okazją do szczególnej modlitwy za Ojczyznę i rodaków na emigracji. Zachęcamy do modlitwy i do wywieszenia flag narodowych oraz maryjnych, jako wyraz naszego patriotyzmu i polskości.

Początek strony

Boot template designed by starawies.net