Ogłoszenia parafialne

1. Nabożeństwo majowe w dni powszednie o 17:30 i w niedzielę o 16:30. Dzieci klas III uczestniczą w nabożeństwie i Mszy św. przez cały Biały Tydzień. Litania Loretańska jest śpiewana również przy kapliczkach, między innymi na Dużej Stronie za Siostrami oraz na Małej Stronie obok numeru 41 (w obu tych miejscach o godz. 19:00).
2. W środę obchodzimy wspomnienie św. Andrzeja Boboli. O godz. 16:30 będzie dodatkowa Eucharystia koncelebrowana przez naszych ojców w kaplicy św. Andrzeja.
3. Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek.
4. Eucharystia w rocznicę I Komunii Świętej będzie odprawiona za tydzień o 10:30. Proszę zatroszczyć się, by dzieci w ciągu tygodnia przystąpiły do spowiedzi, jeśli ostatnio nie korzystały z tego sakramentu.
5. Referendum parafialne trwa do 20 maja.
6. Okazało się, że przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało to temat delikatny. Proponujemy, by osoby odpowiedzialne z ostatnich 4 lat wybrały w  każdym rejonie jednego przedstawiciela, który pomoże ojcu proboszczowi wyznaczyć nowe osoby do przygotowania dekoracji. Prosimy o zapisanie przedstawicieli rejonów na listę w zakrystii. Dekoracje mogą być skromniejsze niż w latach ubiegłych, by ich przygotowanie nie było aż tak wielkim ciężarem.

1. Dziś adoracja w milczeniu od godz. 11:30. Ponieważ nie zgłoszono dzieci do chrztu, nie będzie dodatkowej Mszy o 12:30. Zebrana dziś taca przeznaczona jest na potrzeby diecezji, za tydzień będzie taca na potrzeby bazyliki.
2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe. O godz. 17:30 wyjdziemy w procesji, prosząc o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli.
3. Nabożeństwo majowe w czwartek, piątek, sobotę o 17:30 i w niedzielę o 16:30. By podtrzymać piękną tradycję, prosimy o informację, przy których kapliczkach śpiewana jest litania loretańska.
4. We wtorek uroczystość św. Stanisława, Patrona Polski. Otoczmy modlitwą solenizantów: ks. bpa Stanisława Jamrozka i brata Stanisława Mazurka z tutejszej wspólnoty jezuitów.
5. Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek.
6. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.
7. Uroczystość Pierwszej Komunii św. odbędzie się za tydzień o 10:30. Wyjątkowo prosimy wiernych, aby w tym dniu wybrali inną Mszę św.
8. Dziękujemy rejonowi za pomoc w sprzątaniu. Zgodnie z miejscowym zwyczajem przygotowanie kościoła na uroczystość Pierwszej Komunii powierza się rodzicom klas drugich.   Rodzice klasy 2A proszeni są o posprzątanie placu kościelnego w poniedziałek i sobotę od 8:00 rano. Rodzice klasy 2B pomogą w szczegółowym sprzątaniu bazyliki w poniedziałek od 8:00 oraz w przygotowaniu dekoracji w sobotę od 14:00.  Prosimy wziąć ze sobą potrzebne narzędzia!
9. Do 20 maja należy oddać głos w referendum. W odpowiedzi na pojawiające się pytania informujemy, że osoby sprzątające bazylikę nie będą bardziej obciążone niż w latach ubiegłych. Jeśli na przykład połowa mieszkańców zdecyduje się płacić za sprzątanie, to przez 6 miesięcy nie będzie ogłoszeń wzywających do sprzątania, bo zarówno w poniedziałki jak i soboty będzie sprzątać osoba zatrudniona przez parafię. Rodziny nie płacące będą sprzątać tylko raz w roku. Na tablicy ogłoszeń odpowiednio wcześniej pojawi się informacja, które rodziny sprzątają w poszczególne soboty. Jeśli ktoś planuje wyjazd w daną sobotę, zawsze może się wymienić z inną rodziną. Decyzja o sprzątaniu dotyczy tylko bieżącego roku. Na początku roku 2019 będzie możliwość podjęcia przez rodzinę innej decyzji.
10. Majówka na Willi połączona z grillowaniem rozpocznie się w ostatnią niedzielę maja o godz. 16:00. Przy zapisie w zakrystii osoby dorosłe płacą 10 zł, dzieci i młodzież - 5 zł. Prosimy o zgłoszenie, kto potrzebuje podwiezienia samochodem.
11. Na tablicy ogłoszeń dostępne są informacje na temat uroczystości Bożego Ciała. Wyznaczone osoby odpowiedzialne mogą służyć swoim doświadczeniem z ubiegłych lat, ale to cały rejon powinien się zaangażować w przygotowanie dekoracji ołtarza.
12. Różaniec św. odśpiewają Róże:
* 14 Pani Henryki Zaręba
* 15 Pani Stanisławy Dżoń
* 18 Pana Bolesława Wójtowicza

Początek strony

* * *