Ogłoszenia parafialne

1. W referendum parafialnym oddano 625 głosów. 484 rodziny popierają projekt odnowienia ogrodzenia wokół cmentarza, 112 rodzin jest przeciw, na 29 kartach zabrakło odpowiedzi. Jeśli chodzi o sprzątanie bazyliki, 513 rodzin złożyło ofiarę na ten cel, a 110 rodzin deklaruje osobisty udział w sprzątaniu. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w tych ważnych kwestiach. Szczególne podziękowania dla pewnej rodziny z Bliznego, która przekazała ofiarę na sprzątanie kościoła. Rodziny, które nie oddały żadnego głosu, mają jeszcze możliwość zgłoszenia w zakrystii, w jaki sposób będą się angażować w sprzątanie. Ojciec proboszcz ma nadzieję, że lista aktywnych parafian jeszcze się poszerzy.
2. Dziś na Mszy św. o godz. 10:30 obchodzimy zewnętrzną uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Eucharystii wystawienie Najśw. Sakramentu i procesja. Nabożeństwo czerwcowe będzie o 16:30.
3. W środę imieniny obchodzą ojcowie jezuici: Antoni Basiaga i Antoni Krąp. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
4. W następną niedzielę młodzież ze wspólnoty MAGIS przeprowadzi zbiórkę do puszek na swoje rekolekcje letnie. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!
5. Spotkanie uczestników pielgrzymki do Wilna odbędzie się w niedzielę 17. czerwca o 18:00. Na spotkaniu należy wpłacić 550 zł oraz podać numer PESEL i numer telefonu.
6. Organizowany jest wyjazd na święcenia kapłańskie w Krakowie w sobotę 23. czerwca. Przy zapisie w zakrystii dorośli płacą 20 zł, młodzież szkolna - 10 zł. W tym samym dniu osoby prywatne organizują wyjazd do Kalwarii Pacławskiej. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
7. W ostatnią sobotę czerwca odbędzie się pielgrzymka do Kazimierza Dolnego. Przy zapisie w zakrystii należy wpłacić 90 zł.
8. Na cmentarzu umieszczony będzie kontener na szkło. Prosimy, by przestrzegać instrukcji i nie wrzucać do niego innych odpadów.
9. Odpady wielkogabarytowe będą odbierane w ustalonych miejscach w Starej Wsi 11 czerwca. Zużyty sprzęt elektryczny odbierany będzie od 10:00 do 17:00 koło Domu Strażaka.
10. Różaniec św. odśpiewają Róże:
* 25 Pani Anny Data
* 26 Pani Zofii Żmuda
* 3 Pana Mariana Żmudy

1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do podniosłego przeżycia uroczystości Bożego Ciała. Szczególne podziękowania dla osób, które przygotowały piękne ołtarze. Intencje z poszczególnych rejonów podamy za tydzień.
2. Dziś adoracja w milczeniu od godz. 11:30. Msza św. chrzcielna o 12:30. Nabożeństwo czerwcowe z procesją o 16:30.
3. W tym tygodniu imieniny obchodzą nasi współbracia: o. Leszek Balczewski i o. rektor Wiesław Faron. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
4. W ramach Gminnego Dnia Dziecka w Domaradzu jutro przed południem wystąpi między innymi zespół "Arka Noego".
5. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała nastąpi poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Po Eucharystii spotkanie Akcji Katolickiej.
6. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 6:00, 7:00, 9:00, 14:15 i 18:00. Będzie też Eucharystia o 11:00 z okazji święta patronalnego szkoły podstawowej. W tym dniu można jeść potrawy mięsne. Na zewnętrzną uroczystość zapraszamy w niedzielę o godz. 10:30. Po Eucharystii procesja ku czci Najświętszego Serca Jezusowego.
7. Pani Kasia w ubiegłą niedzielę zebrała 3822 zł i 50 funtów. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień taca na potrzeby bazyliki.
8. Diecezjalne Spotkanie Rodzin w Jodłówce rozpocznie się w niedzielę 17 czerwca o godz. 11:00. Ks. bp Stanisław Jamrozek zaprasza zwłaszcza rodziny wielodzietne.
9. Ks. Damian Pawlik SJ przyjmie święcenia kapłańskie w sobotę 23. czerwca w Krakowie. Organizowany jest wyjazd autokarem na tę uroczystość. Przy zapisie w zakrystii osoby dorosłe płacą 20 zł, młodzież szkolna - 10 zł.
10. W ostatnią sobotę czerwca odbędzie się pielgrzymka do Kazimierza Dolnego. Przy zapisie w zakrystii należy wpłacić 90 zł.
11. Nowa Biblioteka Parafialna czynna jest we wtorek od 17:00 do 17:30 w centrum "Pod Parnasem".
12. Na cmentarzu w pobliżu kontenera zostało przygotowane nowe miejsce na kompost. Prosimy o dokładne segregowanie odpadów, tak by można było ograniczyć wysokie koszty wywozu śmieci. Przy okazji informujemy, że cały czas jest dostępna jedna z toalet, do której wejście znajduje się z tyłu kaplicy cmentarnej.
13. Odpady wielkogabarytowe będą odbierane w ustalonych miejscach w Starej Wsi 11 czerwca. Zużyty sprzęt elektryczny odbierany będzie od 10:00 do 17:00 koło Domu Strażaka.
14. W Akademii Ignatianum, prowadzonej przez jezuitów w Krakowie, rozpoczęła się  rekrutacja na studia pierwszego i drugiego stopnia oraz studia jednolite magisterskie. Studia stacjonarne na tej uczelni są bezpłatne.
15. Różaniec św. odśpiewają Róże:
* 23 Pani Janiny Duplaga
* 24 Pani Krystyny Nastał
* 2 Pana Mariana Skarbka

Początek strony

* * *