Ogłoszenia parafialne

1. Przed kościołem zbierane są ofiary do puszek z przeznaczeniem na misje "Ad Gentes".
2. Gorzkie Żale dziś o 16:00. Kazania pasyjne głosi o. Stanisław Mrozek.
3. W czwartek 1. marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Z tej okazji o godz. 18:00 zapraszamy na Eucharystię, po której odbędzie się apel z udziałem asysty honorowej 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Wyjątkowo nie będzie nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego.
4. Spotkanie dla rodziców młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania odbędzie się w czwartek o godz. 19:00 w Centrum św. Stanisława Kostki na II piętrze.
5. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych parafian. Spowiedź od godz. 16:00. Msza św. o godz. 16:30, Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17:00. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - po Mszy wieczornej.
6. Rekolekcje Trzeźwościowe w Miejscu Piastowym rozpoczną się w piątek 9. marca. Więcej informacji na ulotkach i na tablicy ogłoszeń.
7. W Bazylice Brzozowskiej w ramach inicjatywy „24 godziny dla Pana” w piątek 9. marca w trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością skorzystania ze spowiedzi świętej (godz. 12:00-24:00).
8. W piątek 16. marca odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie informacyjne w Bazylice Brzozowskiej 12. marca o godz. 18:30. Zobacz:   www.edk.org.pl/trasy.html
9. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Kałkowa 24. marca. Przy zapisie w zakrystii należy wpłacić 60 zł. W tej cenie zawarte są koszty obiadu i wstępu na Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się w ogrzewanej sali teatralnej.   www.kalkow.com.pl
10. Na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej dostępne są informacje na temat pielgrzymki do Wilna. Zapisy w zakrystii do końca marca.
11. Do końca lutego trwa rekrutacja do programu dla bezrobotnych kobiet. Zobacz:  www.biznesistyl.pl/biznes/biznes-na-co-dzien/6491_.html
12. Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła. Zapraszamy teraz parafian z numerów od 136 do 150. Prosimy o informację, ile osób przyjdzie w sobotę do sprzątania.
13.Różaniec św. odśpiewają Róże:
* 26 Pani Zofii Żmuda
* 27 Pani Marzeny Szelast
* 4 Pana Mariana Dydka

PÓŁNOCNO WSCHODNIA POLSKA i LITWA
Termin: 12-15. lipca 2018
Zapisy w zakrystii do końca marca.

Wyjazd: godzina 24:00 w nocy z 11 na 12.07 ( ze środy na czwartek).

Dzień 1: przyjazd do Grabarki – góra krzyży, najważniejsze sanktuarium prawosławne w Polsce, przejazd do Białegostoku – Pałac Branickich, Suchowola – miejsce związane z Bł. Ks. Jerzym Popiełuszko, izba pamięci, Msza Święta, Sejny – Cudowna Figura Matki Bożej zwana Szafkową, Wigry – Klasztor po Kamedulski, obiadokolacja nocleg w Polsce.

Dzień 2: śniadanie, Kowno Starego Miasta z Ratuszem, ruin zamku koweńskiego, katedry św. Piotra i Pawła, Domu Perkuna, spacer po Alei Wolności, przejazd do miejscowości Troki, zwiedzanie miasteczka. Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej, zapoznanie się z kulturą Karaimów licznie zamieszkujących te tereny. Największą atrakcją jest położony na wyspie zamek Wielkich Książąt Litewskich, przejazd do Wilna, Rossa -zwiedzanie cmentarza na którym spoczywa serce Piłsudzkiego, obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu, dla zainteresowanych wjazd na Wieżę Telewizyjną, nocleg.

Dzień 3: Śniadanie, zwiedzanie Wilna:, Wileńskiej starówki: początek przy Ostrej Bramie – Msza Święta, Świątynia Unicka, cela Konrada, Cerkiew Św. Ducha, plac Ratuszowy, urocze
boczne uliczki starówki, polski kościół Św. Ducha, kościół Św. Trójcy z obrazem Kazimierowskiego ,,Jezus Miłosierny”, Uniwersytet Wileński z dziedzińcami i kościołem Św. Janów. Czas wolny. Dalsze zwiedzanie: plac Katedralny, muzeum Mickiewicza, kościół Św. Anny i Bernardynów. najpiękniejszy w Wilnie kościół Piotra i Pawła, Góra Trzech Krzyży (piękna panorama Wilna), Obiadokolacja, zakupy pamiątek spożywczych, nocleg.

Dzień 4: – śniadanie, powrót do Polski, sanktuarium w Studzienicznej - sanktuarium diecezji Ełckiej, Msza Święta, Różanystok – Sanktuarium Maryjne, Sokółka – miejsce cudu eucharystycznego, obiad, Kościół Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie, Planowany przyjazd około godziny 24:00.

Świadczenia zawarte w cenie:
- transport, parkingi, opłaty drogowe
- Pilot - przewodnik
- miejscowy przewodnik
- 3 noclegi warunki Hotelowe
- wyżywienie: 3 śniadania, 4 obiadokolacje,
- ubezpieczenie: NNW i KL

Koszt uczestnictwa: 750,00 zł./osobę
- dodatkowo płatne bilety wstępu około 50 zł. do rozliczenia po wyjeździe

Biuro FLORATUR
Grzegorz Wojtoń
www.floratur.pl
Początek strony

* * *