1. Dzisiaj trzecia niedziela wielkanocna. Po południu nieszpory o 16.30 i wieczorna Msza św.17.00. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny.

2. Jutro rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Przez cały miesiąc będą one w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę o 16.30. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci, do udziału w nabożeństwach majowych w bazylice, a także przy kapliczkach przydrożnych. Dla dzieci w bazylice będzie rozdawana ramka na obraz do samodzielnego złożenia i obrazki do wyklejenia na niej wizerunku MB Fatimskiej.

3. We wtorek wieczorem zapraszamy na nowennę w intencji próśb i podziękowań za otrzymane łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia.

4. W środę, 3 maja, przypada Uroczystość  Królowej Polski i Święto Konstytucji 3 maja. Porządek Mszy św. Mszy św. będzie niedzielny. Po południu, o 16.30, zbieramy się przy kopcu Konfederatów Barskich k/cmentarza by tu rozpocząć nasze uroczystości litanią loretańską do MB i modlitwą za Ojczyznę Ojca Piotra Skargi. Następnie przy dźwiękach orkiestry parafialnej, nastąpi procesyjny przemarsz z obrazem Matki Bożej Królowej Polski do bazyliki. Tu zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny oraz w intencji naszych strażaków, tak żyjących, jak i zmarłych, w związku z ich patronalnym świętem. W tym dniu przypada także 167 rocznica założenia Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMPNP.
Zapraszamy do udziału w tej patriotycznej manifestacji orkiestrę parafialną, Ochotniczą Straż Pożarną ze sztandarem, Dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Starej Wsi ze sztandarami, Maryjki, Małych Pomocników Maryi, ministrantów, młodzież z ruchu MAGIS i wszystkich, którzy kochają swoją Ojczyznę.
Uroczystość Królowej Polski jest okazją do szczególnej modlitwy za Ojczyznę i rodaków na emigracji. Zachęcamy do modlitwy i do wywieszenia flag narodowych oraz maryjnych, jako wyraz naszego patriotyzmu i polskości.

1. Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia. Po południu o 16.30 nieszpory i o 17.00 wieczorna Msza św. Po Mszach świętych dzisiaj, Caritas parafialna, w odpowiedzi na apel papieża Franciszka, zbierać będzie ofiary do puszek na rzecz ofiar w Syrii. Za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. Jutro rozpoczyna się 73. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Idźcie i głoście”.

3. Jutro także  będzie SZKOŁA MODLITWY. Zapraszamy wszystkich chętnych do duchowej formacji i do wspólnej modlitwy.

4. Także w dniu jutrzejszym swoje imieniny obchodzi Brat Minister Grzegorz Sochacki. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.

5. We wtorek zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Miłosierdzia.

Początek strony

Boot template designed by starawies.net