Ogłoszenia parafialne


1. Dzisiaj w 3 Niedzielę Wielkanocną rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Zachęcamy do lektury Pisma św. w naszych rodzinach. Nieszpory o 16.30 i wieczorna Msza sw. o godz. 17.00.

2. Dzisiaj w budynku Przedszkola Samorządowego o godzinie 10.00 zebranie wiejskie. Jednym z tematów będzie informacja na temat nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi. Zapraszamy do licznego udziału.

3. Jutro, czyli w poniedziałek 15 kwietnia odbędzie się spotkanie modlitewne dla rodziców dzieci 1-szo komunijnych w Centrum Św. Stanisława Kostki o godz. 19:00.

4. We wtorek wieczorem zapraszamy na nowennę w intencji próśb i podziękowań za otrzymane łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia. Tego samego dnia, przypada dzień modlitw w intencji Ojca Świętego. Dar modlitwy i Komunii św. ofiaruje w imieniu parafii rejon z numerów od 551 do 600.

5. W czwartek o 18: 00 Koronka do Miłosierdzia Bożego a po niej Msza św.; w której szczególnie polecamy sprawę powołań z naszej parafii. Po Mszy św. wieczornej w salce koło furty spotkanie parafialnej Caritas. Na spotkanie zapraszamy także te osoby, które pragną włączyć się w to dzieło.

6. W związku z prowadzonymi robotami drogowymi, droga powiatowa na Małej Stronie od Skokówki do Bliznego, w najbliższą środę i czwartek, będzie zamknięta.

7. Ukonstytuował się Komitet Budowy Kaplicy Cmentarnej. Zostało także otwarte specjalne subkonto parafii, na którym będą gromadzone środki na realizację tego zadania. Wytypowani też zostali „dziesiętnicy”, do których w tych dniach zostanie skierowana pisemna prośba o włączenie się w zbieranie funduszy i o uczestnictwo w spotkaniu tychże osób, które odbędzie się w najbliższą niedzielę, w budynku szkoły, po Mszy św. o godz. 10.30.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Proponowane przez nas tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz miesięcznik „Posłaniec Serca Jezusowego” są na bardzo dobrym poziomie i warto je czytać. Polecamy także bezpłatne numery Jezuickiego Informatora Misyjnego.

9. Sklepik parafialny czynny dzisiaj po Mszach św. przedpołudniowych.

10. Dziękujemy rejonowi za posprzątanie bazyliki i placu kościelnego, a na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 336 do 350.

11. Różaniec św. odśpiewają Róże:
19 Pani Aleksandry Boroń
20 Pani Zofii Zygmunt
12 Pana Henryka Zaręby
1. Dziś niedziela Miłosierdzia Bożego, która jest także pierwszą niedziela miesiąca.
Msza św. popołudniowa wyjątkowo o godz. 16.00. Po niej, o 17.00 koncert Nowej Ewangelizacji zatytułowany „Powróć”. Koncert jest wydarzeniem imponującym tak pod względem artystycznym, jak i organizacyjnym i dlatego naprawdę warto w tym uczestniczyć. Zapraszamy serdecznie i prosimy o parkowanie samochodów przed Mszą św. na parkingu k/Straży Pożarnej. W związku z koncertem adoracja i nieszpory są odwołane.

2. Jutro przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

3. Także jutro rozpoczyna się 69. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Wiara żywa uczynkami”. Zachęcamy do wcielania tego hasła w naszej codzienności.

4. Nowenna w intencji wszystkich próśb i podziękowań do Matki Bożej Miłosierdzia we wtorek o 18:30.

5. W najbliższą sobotę młodzież kl. III-ch przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk ks. Biskupa Adama Szala. Msza św. z Sakramentem Bierzmowania będzie w sobotę o 18:30. Zapraszamy rodziny, świadków bierzmowania, przyjaciół i parafian. Zachęcamy by ten wieczór spędzić w gronie rodzinnym.

6. W przyszłym tygodniu w poniedziałek 15 kwietnia odbędzie się spotkanie modlitewne dla rodziców dzieci I-szo komunijnych w Centrum Św. Stanisława Kostki o godz. 19:00.

7. Ministranci, którzy w Poniedziałek Wielkanocny zebrali do puszek kwotę 1 813.70 zł. bardzo dziękują za hojne wsparcie, które zasili ich wyjazd wakacyjny do Muszyny.

8. Sołtys i Rada Sołecka zapraszają w przyszłą niedzielę, czyli 14 kwietnia 2013, do budynku Przedszkola Samorządowego na zebranie wiejskie, które rozpocznie się o godzinie 14.00. Jednym z tematów będzie informacja na temat nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi. Zapraszamy do licznego udziału.

9. Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Brzozowie informuje, że do dnia 15 maja rolnicy mogą składać wnioski o dopłaty obszarowe. Pomocy przy wypełnianiu dokumentów udzielają pracownicy Powiatowego Zespołu Doradztwa przy ul. Armii Krajowej 2 w Brzozowie.

10. Sklepik parafialny czynny dzisiaj po Mszach św. przedpołudniowych i po południu przed koncertem.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która pomoże nam, jako ludziom wierzącym, śledzić krytycznie aktualne wydarzenia w świecie i zajmować wobec nich twórcze stanowisko.

12. Serdecznie dziękujemy rejonowi za przygotowanie bazyliki na Święta Wielkanocne.
Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 321 do 335.

13. Różaniec św. odśpiewają Róże:
- 17 Pani Zofii Cyran
- 18 Pani Heleny Dydek
- 10 Pana Stanisława Lenia
Początek strony

* * *