1. Rozpoczyna się Adwent i nowy rok duszpasterski - przeżywany pod hasłem: W mocy Ducha Bożego. Na stronie internetowej dostępny jest list pasterski Ks. Arcybiskupa Adama Szala na rozpoczęcie roku duszpasterskiego:  http://przemyska.pl/do-pobrania/
2. Rodziny z dziećmi zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku o 18:00.
3. Dziś adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 11:30.
4. W czwartek 6. grudnia przypada 50. rocznica tragicznego wydarzenia, jakim było spalenie cudownego obrazu Matki Bożej Starowiejskiej. Msza św. wynagradzająca za wszelkie zniewagi wobec Maryi, będzie odprawiona o 18:00. Przed Mszą zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy - spotkanie Akcji Katolickiej.
5. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych z Komunią św. Spowiedź w bazylice od 16:00. Dodatkowa Msza św. o 16:30.
6. W sobotę obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6:00, 7:30, 9:00 i 18:00. Siostrom Służebniczkom z okazji ich święta patronalnego składamy najlepsze życzenia.
7. Za tydzień zbierzemy tacę na potrzeby naszej bazyliki.
8. W ubiegłą niedzielę o. Czesław Tomaszewski SJ zebrał 9 156 zł na działalność misyjną jezuitów. Bóg zapłać za złożone ofiary! Szczególne podziękowania dla małej parafianki, która przez cały rok odkładała na ten cel z kieszonkowego.
9. Dzieci chętne do włączenia się w kolędę misyjną proszone są o zgłoszenie się w tym tygodniu do s. Agaty. Do dorosłych i pełnoletniej młodzieży kierujemy prośbę o pomoc w zapewnieniu dzieciom opieki podczas kolędy.
10. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych Dziewczęca Służba Maryjna i Mali Pomocnicy Niepokalanej będą rozprowadzać wykonane przez siebie ozdoby choinkowe.
11. W zakrystii są dostępne opłatki i świece na stół wigilijny.
12. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w sprzątanie bazyliki w tym roku. W kolejnych miesiącach w poniedziałki i soboty będzie zatrudniona sprzątaczka. Zbiórkę pieniędzy na rok 2019 przeprowadzimy w maju. Tych, którzy wolą ofiarować własną pracę, poprosimy o pomoc w sprzątaniu na jesieni.
13. Bóg zapłać za ofiary przekazane przez Róże Żywego Różańca. Pieniądze te przeznaczone będą na odnowienie kaplicy odpustowej.
14. Różaniec święty odśpiewają Róże:
 17 Pani Zofii Cyran
 18 Pani Heleny Dydek
 18 Pana Bolesława Wojtowicza

Początek strony