1. Dziś o godz. 18:00 zapraszamy na kolejny koncert w ramach Podkarpackiego Festiwalu Organowego. Jego wykonawcą będzie prof. Andrzej Chorosiński - niezwykle zasłużony dla polskiej organistyki wirtuoz i pedagog, wieloletni rektor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.
2. We wtorek od godz. 8:00 rano prosimy o pomoc w przygotowaniu bazyliki i  placu kościelnego do uroczystości. Prośbę kierujemy do młodzieży ze wspólnoty MAGIS, do osób z grup parafialnych i nie tylko. Każda pomocna dłoń będzie mile widziana.
3. W wigilię uroczystości Wniebowzięcia NMP spowiedź od godz. 17:00. Nabożeństwo nowennowe o 17:30. O godz. 18:00 uroczysta Msza św. celebrowana przez ojca Wacława Rusiniaka. O 19:15 koncert organowy w wykonaniu Marka Stefańskiego. O 21:00 Apel Maryjny, procesja z obrazem Matki Bożej i ze świecami. Obraz poniosą poszczególne stany.
4. W środę sumie odpustowej o 11:00 przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi Ks. Biskup STANISŁAW JAMROZEK. Msze święte w dniu uroczystości będą sprawowane o godz. 6:00, 7:30,  9:00, 11:00, 17:00 i 19:00. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie ziół, kwiatów i dewocjonaliów. Podczas odpustu kapłani będą spowiadać w kościele, a przy dobrej pogodzie także na placu kościelnym. Do udziału w procesji zapraszamy orkiestrę parafialną, dzieci sypiące kwiaty, Małych Pomocników Maryi, Dziewczęcą Służbę Maryjną, dzieci komunijne, ministrantów, wspólnotę MAGIS oraz Ochotniczą Straż Pożarną do niesienia feretronów, baldachimu i utrzymania porządku.
5. Pamiątki i dewocjonalia będą do nabycia w sklepiku przy kaplicy odpustowej oraz w Centrum pod Parnasem. Intencje mszalne będą przyjmowane przez naszych nowicjuszy w punktach oznaczonych tablicami informacyjnymi.
6. Msza św. w intencji brata Augustyna Klocka z okazji 50-lecia życia zakonnego będzie odprawiona 15 sierpnia o 9:00. W intencji brata Stanisława Mazurka z okazji 60-lecia życia zakonnego odprawimy Mszę w sobotę 18 sierpnia o 7:00 rano.
7. W tym roku Dar Dożynkowy w imieniu parafii przygotują mieszkańcy numerów od 301 do 350.
8. Pielgrzymka do sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy odbędzie się w sobotę 22 września. Przy zapisie w zakrystii należy wpłacić 100 zł, koszt wyjazdu dla dzieci - 60 zł.
9. Deklaracje o przynależności do Społecznego Komitetu Budowy Kanalizacji i Wodociągu należy składać w terminie do 31. sierpnia. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
10. Różaniec święty poprowadzą Róże:
* 13 Pani Marii Fiejdasz
* 14 Pani Henryki Zaręba
* 15 Pana Kazimierza Zygmunta

Początek strony