1. Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 11:15 i Eucharystia o 12:30. W lipcu i sierpniu nieszporów nie będzie. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Za tydzień zbierzemy tacę na potrzeby bazyliki.
2. Dziś o 18:00 zapraszamy na pierwszy w tym roku koncert w ramach Podkarpackiego Festiwalu Organowego. Na organach zagra Marek Stefański z Akademii Muzycznej w Krakowie, dyrektor festiwalu. Zaśpiewa znakomita sopranistka Wiktoria Bisztyga. Na program koncertu złożą się staropolskie pieśni maryjne oraz utwory organowe polskich kompozytorów, prezentujące wszechstronne możliwości brzmieniowe naszych nowych organów. Wstęp na koncert jest bezpłatny.
3. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w czwartek o 17:30.
4. W pierwszy piątek lipca spowiadamy od 17:00. Nie będzie Mszy o 16:30. Przed południem odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Kilku księży jest nieobecnych, więc prosimy o cierpliwość. Zwłaszcza w rejonie ojca Roberta Wojnowskiego trzeba będzie zaczekać dłużej niż zwykle.
5. W sobotę nabożeństwo fatimskie zaraz po wieczornej Eucharystii.
6. Już kilka razy się zdarzyło, że rodziny zmarłych nalegały, by pogrzeb odbył się w niedzielę. Po konsultacji z osobami zatrudnionymi w parafii ojciec proboszcz informuje, że nie będzie więcej wyjątków od zasady, że pogrzebów w dni świąteczne się nie organizuje. Prosimy uszanować tę decyzję i nie stawiać naszych pracowników w trudnej sytuacji.
7. Wiele osób pyta o możliwość odprawienia Mszy św. gregoriańskich. Najbliższe wolne terminy w Starej Wsi są dopiero w styczniu. Jeśli komuś zależy na wcześniejszym terminie, można poprosić o kontakt do ojców jezuitów w Krakowie lub Częstochowie.
8. W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i piątki po wieczornej Eucharystii, czyli od 18:30 do 19:00. W ważnych sprawach zawsze można dzwonić na komórkę dostępną na furcie.
9. Deklaracje przystąpienia do Społecznego Komitetu Budowy Kanalizacji będzie można składać dopiero po wyborze nowego przewodniczącego. Komunikat o tym mówiący wisi na tablicy ogłoszeń.
10. Różaniec św. odśpiewają Róże:
* 31 Pani Teresy Bulewicz
* 32 Pani Marii Herbut
* 8 Pana Adama Nogaja
* W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin Mieczysław Gołąb. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

Początek strony