1. Przed tygodniem młodzież ze wspólnoty MAGIS zebrała 1985 zł na rekolekcje letnie. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. To już ostatni tydzień czerwca. Piękne melodie litanii do Serca Pana Jezusa rozbrzmiewają w naszej bazylice pół godziny przed wieczorną Eucharystią.
3. W piątek obchodzimy uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 6:00, 7:30, 9:00, 14:15 i 18:00. Można jeść potrawy mięsne.
4. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Kazimierza Dolnego. Przy zapisie w zakrystii dorośli płacą 90 zł, dzieci i młodzież 50 zł. Odjazd autokaru w najbliższą sobotę o 5:30 spod Domu Strażaka.
5. Za tydzień adoracja Najświętszego Sakramentu od 11:30. Będzie też dodatkowa Msza św. o 12:30.
6. W przyszłą niedzielę o 18:00 zapraszamy na pierwszy w tym roku koncert w ramach Podkarpackiego Festiwalu Organowego. Na organach zagra Marek Stefański z Akademii Muzycznej w Krakowie, dyrektor festiwalu. Zaśpiewa znakomita sopranistka Wiktoria Bisztyga, solistka Krakowskiego Akademickiego Chóru Organum. Na program koncertu złożą się staropolskie pieśni maryjne, tworzone na przestrzeni wieków w sanktuariach maryjnych: w Kalwarii Zebrzydowskiej i w Kalwarii Pacławskiej. Zabrzmią także utwory organowe polskich kompozytorów, prezentujące wszechstronne możliwości brzmieniowe nowych organów naszej bazyliki. Wstęp na koncert jest wolny, tym bardziej więc zachęcamy, by skorzystać z tak wartościowej oferty kulturalnej.
7. W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i piątki po wieczornej Eucharystii, czyli od 18:30 do 19:00. W ważnych sprawach zawsze można dzwonić na komórkę dostępną na furcie.
8. Zachęcamy do czytania prasy i książek katolickich. Nowości wydawnicze można kupić w księgarni "Pod Parnasem". Coraz więcej ciekawych książek dostępnych jest w Bibliotece Parafialnej we wtorki od 17:00 do 17:30.
9. Różaniec św. odśpiewają Róże:
* 29 Pani Weroniki Olejarskiej
* 30 Pani Krystyny Błahut
* 5 Pana Józefa Prajsnara

Początek strony