(Ojciec proboszcz obiecuje, że w przyszłości ogłoszenia będą krótsze, ale na początku roku duszpasterskiego jest wiele spraw, o których wypada wspomnieć, więc prosimy o chwilę cierpliwości)
1. Dziś niedziela środków społecznego przekazu. Otaczamy modlitwą wszystkich pracowników mediów a zebraną tacę przeznaczamy na Diecezjalne Radio FARA.

2. Uszkodzony przez piorun krzyż przy drodze na Orzechówkę został odnowiony staraniem pana Romana Antonia i rejonu przy Skokówce. Msza dziękczynna w intencji ofiarodawców dziś o 7:30. Poświęcenie krzyża o godz. 14:00.

3. W poniedziałek święto św. Stanisława Kostki. W tym dniu imieniny obchodzą: o. Stanisław Mrozek, o. Stanisław Owoc i br. Stanisław Stec. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

4. We wtorek w Centrum św. Stanisława Kostki o godz. 17:30 spotkanie młodzieży klas VII przygotowujących się do Bierzmowania. O godz. 18:00 spotkanie dla młodzieży z II klasy gimnazjum. Natomiast spotkanie dla III klas gimnazjum będzie w środę o 18:45.

5. W sobotę 23. września na Willi Starowiejskiej z okazji święta św. Stanisława Kostki SJ będą organizowane gry i zabawy dla dzieci i młodzieży. Szczegóły spotkania oraz zgody na udział w tym wydarzeniu u katechetów.

6. Spotkanie zelatorów Żywego Różańca w najbliższy czwartek o 19:00 w kaplicy św. Andrzeja Boboli. Jeśli ktoś nie może być na spotkaniu, prosimy o wyznaczenie zastępcy.

7. Archidiecezja Przemyska włącza się w akcję modlitewną pod hasłem „Różaniec do granic”. W pierwszą sobotę października w ramach obchodów 100. rocznicy Objawień Fatimskich, w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pielgrzymi udadzą się na szlaki wzdłuż granic Polski, aby otoczyć ją modlitwą różańcową. Wierni dekanatu brzozowskiego zaproszeni są do udziału w czuwaniu modlitewnym w Komańczy. Zapisy na wyjazd autokarem w Centrum "Pod Parnasem" do 24. września. Osoby dorosłe płacą 15 zł, dzieci i młodzież 5 zł. Więcej informacji podamy za tydzień.

8. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbywa się do 21. września przy kolegiacie brzozowskiej od strony zakrystii. Pozyskane środki będą przeznaczone na zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

9. W Urzędzie Miejskim w Brzozowie do 12. października trwa zbiórka zniczy na polskie groby na Ukrainie.  Szczegóły na plakacie.

10. Przypominamy o stałych nabożeństwach w naszej bazylice:

>Nieszpory odprawiane są w każdą niedzielę o 16:30.

>Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia we wtorek o 18:30.

>Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w czwartek o 18:00.

11. Różaniec św. odśpiewają Róże:

>8 Pani Janiny Leśniak

>9 Pani Bronisławy Fiejdasz

>14 Pana Stanisława Dydek

12. Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła. Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 571 do 585.

I jeszcze ogłoszenie Pani Sołtys: Zebranie wiejskie odbędzie się w niedzielę 24. września o godz. 10:00 w Domu Strażaka w Starej Wsi. Główny temat to sprawa przyznania środków z funduszu sołeckiego.
Początek strony

* * *