1. Dzisiaj przypada 19 niedziela zwykła. Porządek Mszy św. świąteczny. Przez wakacje nieszporów nie będzie!

2. Dzisiaj także rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do odpustu, które poprowadzi O. Artur Niechwiej. O godz. 18.30 będzie koncert organowy. Tym razem gościć będziemy panią profesor Elżbietę Karolak z Akademii Muzycznej w Poznaniu.

3. W poniedziałek WIGILIA UROCZYSTOŚCI WNIEBOWZIĘCIA NMP. O godz. 17.30 koncert organowo - skrzypcowy  w wykonaniu Romana Peruckiego – organy i Marii Peruckiej - skrzypce. O 18.30 uroczysta Msza św. z kazaniem. O godz. 19.45 koncert uwielbienia z udziałem Poldka Twardowskiego. O 21.00 Apel Maryjny, procesja z obrazem Matki Bożej i ze świecami. Obraz poniosą stany. O godz. 22.00 film. Na procesję, prosimy wiernych, o przyniesienie świec.

4. We wtorek, 15 sierpnia, UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP i odpust w naszej parafii. Sumie odpustowej o godz. 11.00 przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi Ks. Arcybiskup Metropolita Adam SZAL. Z racji odpustu w naszej świątyni można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W Uroczystość Msze święte będą sprawowane w następującym porządku: do południa o godz. 6.00; 7.30,  9.00 i 11.00, a po południu o 17.00 i 19.00.Po każdej Mszy św. nastąpi poświęcenie ziół, kwiatów i dewocjonaliów.
Podczas odpustu kapłani będą spowiadać w kościele, a przy dobrej pogodzie także na placu kościelnym. W związku z uroczystą sumą i procesją zapraszamy orkiestrę parafialną, dzieci do sypania kwiatów, Maryjki, Małych Pomocników Maryi, dzieci komunijne, ministrantów, młodzież ruchu MAGIS oraz Ochotniczą Straż Pożarną do niesienia feretronów, baldachimu i utrzymania porządku.
 
5. W środę przypada dzień modlitw w intencji Ojca Świętego Franciszka. Dar modlitwy i Komunii świętej ofiaruje rejon z numerów od  551 do 600.

6. Dewocjonalia i pamiątki podczas odpustu będzie można nabywać w sklepiku przy kaplicy odpustowej oraz  w Centrum pod Parnasem. Msze św. będą przyjmowane przez naszych nowicjuszy w punktach oznaczonych tablicami informacyjnymi.

7. W tym roku Dar Dożynkowy w imieniu parafii przygotuje i złoży na ołtarzu rejon z numerów od 251 do 300.

8. Zbiórkę makulatury na cele misyjne planujemy po 20-tym sierpnia. Dokładny termin podamy w przyszłą niedzielę. Będziemy zbierać makulaturę, puszki i złom.

9. W sklepiku „Pod Parnasem” jest do nabycia m.innymi pięknie wydana książka „Cuda świętego Andrzeja Boboli”. Kilkadziesiąt świadectw łask i cudów, życiorys świętego, modlitwy oraz opis kultu Patrona Polski przybliża nam postać tego niezwykłego świętego.

10. Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 496 do 510. Sprzątanie będzie jutro i w środę o zwykłej porze.  

11. Różaniec św. odśpiewają Róże:
      - 28 Pani Haliny Tympalskiej   - 29 Pani Weroniki Olejarskiej   - 8 Pana Adama Nogaja

12. Poleca się modlitwom śp. Brata zakonnego Edwarda Bąka, zmarłego w tutejszym kolegium. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 11.00 w bazylice.
    Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. A światłość wiekuista niechaj mu świeci.  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.