Ogłoszenia parafialne

1. Gorąco witamy w naszej Bazylice pielgrzymów przybyłych do tronu naszej Matki Miłosierdzia. W sposób szczególny zaś pielgrzymów z Tyczyna, Hermanowej i Leckiej, którzy przybyli do Pani Miłosierdzia w tym roku już po raz 285!                 
 Naszym parafianom wyrażamy wdzięczność za okazaną gościnność.

2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca i zarazem niedzielą adoracyjną. Po Sumie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja rejonami do nieszporów – do godz. 16:30. Wieczorna Msza św. o godzinie 17:00.

3. Na skutek zmian dokonanych przez O. Prowincjała żegnamy w tych dniach O. Ministra Jana Zuba, któremu dziękujemy za posługę w Bazylice i w Kolegium, a witamy Ojca Zbigniewa Gubałę, który będzie nowym ministrem. Żegnamy także Nowicjuszy 2-go roku, którzy rozpoczynają studia filozoficzne w Krakowie, a witamy Kandydatów, którzy rozpoczynają w tym roku nowicjat w Starej Wsi. Wszystkim  życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Miłosierdzia.

4. Ofiary złożone na tacę z dzisiejszej niedzieli przeznaczone są na potrzeby Seminarium Arcchidiecezjalnego w Przemyślu, natomiast ofiary z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na potrzeby naszej Bazyliki.

5. Nowy Rok Szkolny rozpocznie się w poniedziałek 3 września. Msza św. dla Zespołu Szkół i Przedszkoli będzie o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy Dyrekcje, Nauczycieli i pracowników obu szkół jak również Rodziców, dzieci i młodzież do modlitwy o potrzebne łaski.

6. Wieczorem we wtorek zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Miłosierdzia oraz na Eucharystię o 18:30. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej w salce koło furty. 

7. W czwartek o 18:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. w której będziemy modlić się o powołania z naszej parafii.

8. Także w czwartek, o godz. 19:30 spotkanie rodziców dzieci rocznicowych w budynku szkoły.

9. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca:

- do południa nawiedzenie chorych po obu stronach parafii.
- o 6:00 i 18:30 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z litanią i aktem wynagrodzenia
- Msza św. dla dzieci w pierwszy piątek o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy przedszkolaki i starsze dzieci. Spowiedź  dzieci od godz. 16:30.  OGŁOSZENIA ODPUSTOWE:


10.  Z okazji Uroczystości Narodzenia NMP, przypadającej 8-go września dar dożynkowy w imieniu parafii złoży na ołtarzu rejon z numerów: 1-50.

11. W sobotę 8 września Uroczystość Narodzenia NMP – Odpust Matki Bożej Siewnej Msze św. będą sprawowane o godz. 6:00, 7:30, 9:00 i 11:00, a po południu o godz. 17:00.  Uroczystej sumie odpustowej o godz. 11:00 przewodniczyć będzie Ks. Biskup Adam Szal. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja, na którą serdecznie zapraszamy czcicieli Matki Bożej i grupy działające na terenie naszej parafii: szczególnie orkiestrę parafialną, Ochotniczą Straż Pożarną, ministrantów i lektorów, dzieci do sypania kwiatków i wspólnoty zakonne. Strażaków prosimy o pomoc w utrzymaniu porządku w świątyni i na placu kościelnym oraz do niesienia baldachimu podczas procesji.

12. Także w sobotę 8-go września przybędą w pielgrzymce do naszej Pani Pracownicy Służby Zdrowia Archidiecezji Przemyskiej. W Eucharystii o godz. 11:00 wypraszać będą potrzebne łaski w swojej niełatwej misji.

13.  W przyszłą niedzielę o godz. 14:00 zostanie odprawiona Msza św. na Rozpoczęcie Roku Pracy Kościoła Domowego Rejonu Brzozów.

14. Serdecznie zapraszamy chłopców po 1-szej Komunii św. którzy chcieliby być ministrantami i służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu, aby przyszli pod kościół w piątek 7 i 14 września na godz.17.00. Zapraszamy także starszych chłopców, którzy chcieliby być  ministrantami. Rodziców i Dziadków prosimy, aby zachęcali swoich synów i wnuków do tej, jakże zaszczytnej służby.

15. Od najbliższego piątku wspólnota MAGIS rozpoczyna nowy rok formacyjny. Zapraszamy nowych uczestników z klas drugich gimnazjum aby przyszli pod furtę w najbliższy piątek na godzinę 18:15.

16.  Są jeszcze wolne miejsca dla chętnych na pielgrzymkę do Medjugorie. Bliższe informacje na ten temat są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem, jak również zapraszamy do sklepiku, który jest otwarty w niedziele po Mszach świętych przedpołudniowych.

18.  Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.  Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 646 do 680. W związku ze Mszą św. na rozpoczęcie roku szkolnego, sprzątanie kościoła jutro rozpocznie się o godz. 10:00. W związku z odpustem sprzątanie będzie w piątek o godz. 8:00.

19.  Różaniec św. odśpiewają Róże:
17 Pani  Zofii Cyran
18 Pani Heleny Dydek
14 Pana Stanisława Dydka

1. Dzisiaj przypada 21 niedziela zwykła, IV niedziela miesiąca i Uroczystość NMP Częstochowskiej. Po Mszach św. odnowienie Aktu Zawierzenia Narodu.

2. Wczoraj nasi nowicjusze z drugiego roku złożyli wieczyste śluby zakonne. Za kilka dni wyjeżdżają na studia filozoficzne do Krakowa. W tym tygodniu przybyło także pięciu kandydatów do naszego nowicjatu. Zarówno wyjeżdżającym nowicjuszom po ślubach zakonnych jak i kandydatom życzymy wielu łask Bożych.

3. Nowy Rok Szkolny rozpocznie się w poniedziałek 3 września. Msza św. dla Zespołu Szkół i Przedszkoli będzie o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy Dyrekcje, Nauczycieli i pracowników obu szkół jak również Rodziców, dzieci i młodzież do modlitwy o potrzebne łaski.

4. Wieczorem we wtorek zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Miłosierdzia oraz na Eucharystię o 18:30. 

5. W czwartek o 18:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. w której będziemy modlić się o powołania z naszej parafii.

6. W najbliższą  Pierwszą Sobotę m-ca  Msza św. o Niepokalanym Sercu N.M.P. z aktem wynagrodzenia i litanią o 6:00 rano. Po południu ok. godz 17:30 witamy pielgrzymów z TYCZYNA. Wieczorem Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20:00 i Msza św. o 21:00.

7. Również w sobotę 1-go września imieniny obchodzi O. Bronisław Mokrzycki.
Niech dar modlitwy będzie wyrazem naszych najlepszych życzeń dla Solenizanta.

8. Przyszła niedziela 2 września jest I-szą niedzielą miesiąca. Po Sumie adoracja rejonami do nieszporów – do godz. 16:30. Wieczorna Eucharystia o 17:00. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

9. Pierwsze powakacyjne spotkanie MARYJEK - Dziewczęcej Służby Maryi odbędzie się w sobotę 1.09. o godz. 10.00 w salce w klasztorze.

10. Spotkanie rodziców dzieci rocznicowych odbędzie się w szkole w czwartek 6 września o godz. 19:30.

11. Serdeczne zapraszamy chłopców po I-szej komunii św., którzy chcieliby  służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu, aby przyszli pod kościół w piątek 7 i 14 września na godz.17.00. Zapraszamy również starszych chłopców, którzy chcieliby być  ministrantami. Rodziców i dziadków prosimy, aby zachęcali swoich synów i wnuków do tej, jakże zaszczytnej służby.

12. W dniach od 18 do 24 września 2012 organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie. Informacje na ten temat są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem, jak również zapraszamy do sklepiku, który jest otwarty w niedziele po Mszach świętych przedpołudniowych.

14.  Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.  Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 631 do 640.

15.  Różaniec św. odśpiewają Róże:

15 Pani Heleny Rymarowicz
16  Pani Heleny Sobaś
13 Pana Tadeusza Sabik

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy, pomogli w przygotowaniu i sprawnym przebiegu uroczystości odpustowych w naszej parafii. Szczególnie dziękujemy policji, OSP Stara Wieś, Panu Organiście i orkiestrze parafialnej,  młodzieży z Ruchu Magis, ministrantom, Siostrze Grażynie i Panu Kościelnemu z Rodziną, Panu Zbyszkowi i Panu Edmundowi, Siostrom zakonnym, Akcji Katolickiej. Dziękujemy także serdecznie firmie DAR-MED. za medyczne wsparcie pielgrzymów.

2. Mszy Św. dla grup duszpasterskich o godz. 15:00, dzisiaj nie będzie.

3. We wtorek w godzinach od 13.00 do 16.00 osoby zgłoszone do programu pomocowego w ramach Caritas, proszone o są o odebranie drugiej partii żywności w świetlicy Domu Strażaka. Wieczorem tego samego dnia zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Miłosierdzia oraz na Eucharystię o 18:30. 

4. W czwartek o 18:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. w której będziemy modlić się o powołania z naszej parafii.

5. W piątek święto Św. Bartłomieja Apostoła.

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej.

7. W dniach od 18 do 24 września 2012 r. organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie. Informacje na ten temat są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem, jak również zapraszamy do sklepiku, który jest otwarty w niedziele po Mszach świętych dopołudniowych.

9.  Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.  Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 621 do 630.

10.  Różaniec św. odśpiewają Róże:

13 Pani Marii Fiejdasz
14 Pani Weroniki Podulka
12 Pana Henryka Zaręby

1. Dzisiaj przypada 2-ga niedziela miesiąca. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Bazyliki.

2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy, w ubiegłą niedzielę, aktywnie włączyli się w przygotowanie i przebieg festynu rodzinnego. Szczególnie dziękujemy firmie Fresch i wszystkim, którzy pod tym szyldem ofiarnie działali, Starowiejskiemu Kołu Gospodyń. Za świetny program patriotyczny dziękujemy Pani Halinie Błaż, Panu Organiście, orkiestrze parafialnej oraz młodzieży z Ruchu Magis. Dziękujemy Radzie Parafialnej, Parafialnej Caritas, Kręgom Kościoła Domowego i Akcji Katolickiej. Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz tym wszystkim, którzy na różnych odcinkach, często mało przyjemnych, czuwali i pomagali dla dobra naszych rodzin, dzieci i dla odnowy naszego Sanktuarium. „Bóg zapłać”!

3. W poniedziałek rozpoczynamy przygotowanie do odpustu, które poprowadzi ks. Prałat Zbigniew Suchy, Redaktor Naczelny Przemyskiej Niedzieli. O 18.30 Msza św. z kazaniem. O godz. 20.30 film dokumentalny z Rekoronacji Obrazu MB z roku 1972  i o godz. 21.00 Apel Maryjny.  

4. We wtorek wspomnienie Św. Maksymiliana Kolbego. Wieczorem tego samego dnia  WIGILIA UROCZYSTOŚCI WNIEBOWZIĘCIA NMP.
O godz. 17.30 Koncert wokalno-muzyczny w wykonaniu Szymona Strzebońskiego i Macieja Wesołowskiego.  
O 18.30 Msza św. z nieszporami i kazaniem.
O godz. 20.15 recital zespołu „MAGIS”.
O 21.00 Apel Maryjny, procesja z obrazem Matki Bożej i ze świecami. Obraz poniosą stany.
O godz. 22.00 film „Szukałem Was”. Na procesję, prosimy wiernych, o przyniesienie świec.

5. W środę, UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP i odpust w naszej parafii.
Sumie odpustowej o godz. 11:00 przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi Ks. Arcybiskup Józef Michalik, Metropolita Przemyski i Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
Z racji odpustu w naszej świątyni można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze św. w Uroczystość będą sprawowane w następującym porządku: do południa o godz. 6:00; 7:30, 9:00 i 11:00, a po południu o 17:00. Po każdej Mszy św. nastąpi poświęcenie ziół, kwiatów i dewocjonaliów.
Podczas odpustu kapłani będą spowiadać w kościele, a przy dobrej pogodzie także na placu kościelnym. W związku z uroczystą sumą i procesją zapraszamy orkiestrę parafialną, dzieci do sypania kwiatów, ministrantów, młodzież Ruchu MAGIS oraz Straż Pożarną do niesienia feretronów i baldachimu. 

6. Punkt pierwszej pomocy reprezentowany przez DAR-MED z Brzozowa dyżurował  będzie przy furcie klasztornej od godz. 9:00. Dewocjonalia podczas odpustu można będzie nabywać w sklepiku przy kaplicy odpustowej. Msze św. będą przyjmowane przez naszych nowicjuszy w punktach oznaczonych tablicami informacyjnymi. W ogrodzie będzie czynny namiot, gdzie będzie można znaleźć coś dla ciała i ducha oraz nabyć „cegiełki starowiejskie”. Zapraszamy!

7. W czwartek o 18:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. w której będziemy modlić się o powołania z naszej parafii. Tego samego dnia wieczorem Msza św. w intencji papieża Benedykta XVI. W imieniu parafii dar modlitwy i Komunii św. ofiaruje rejon
z numerów od 151 do 200. Msze święte z Rejonu Papieskiego, są wywieszone na tablicy ogłoszeń. /zobacz/

8. W tym roku Dar Dożynkowy w imieniu parafii przygotuje i złoży na ołtarzu rejon z numerów od 1 do 50.

9. Za tydzień, w III-cią niedzielę miesiąca, Mszy św. dla grup duszpasterskich o godz. 15:00, nie będzie.

10. Zostało odnowione wejście do Bazyliki, wstawione nowe dębowe ławki pod chórem oraz umocowana tablica ku czci Kard. Stefana Wyszyńskiego. Dziękujemy za wykonanie tych prac odpowiednio Panu Kościelnemu, Panu Edmundowi Zawadzkiemu oraz Panu Andrzejowi Sułkowskiemu i fundatorom tablicy.

11.  Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 611 do 620.

12.  Różaniec św. odśpiewają Róże:

11 Pani Marii Dytko
12 Pani Marii Nogaj
10 Pana Stanisława Lenia
Początek strony