1. Gorąco witamy wszystkich pielgrzymów przybyłych do tronu Starowiejskiej Matki Miłosierdzia. W sposób szczególny witamy pielgrzymów z Tyczyna, Hermanowej, Lecki i Białej, którzy przybyli już po raz 293.
  2. We wtorek 8 września zapraszamy na uroczystości odpustowe Narodzenia NMP. Msze św. będą o 6:00, 7:30, 9:00, 11:00 i 17:00. Nowennę do Matki Bożej Miłosierdzia odprawimy o godz. 16:30. Po każdej Mszy nastąpi błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion. Dar dożynkowy w imieniu parafii złożą mieszkańcy numerów od 401 do 450. Po sumie wystawienie Najśw. Sakramentu i procesja. Strażaków prosimy o przygotowanie baldachimu.
  3. Bóg zapłać za ofiary na renowację kaplicy św. Andrzeja Boboli. W dalszym ciągu można je składać w dużej skarbonie pod chórem.
  4. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu, za tydzień zbierzemy tacę na potrzeby naszej bazyliki.
  5. Eucharystia z okazji 40. rocznicy założenia Scholi Parafialnej w Starej Wsi zostanie odprawiona dziś niedzielę o godz. 14:00. Po Mszy przewidziany jest krótki program słowno-muzyczny.
  6. W Centrum „Pod Parnasem” wśród wielu ciekawych pozycji jest też do nabycia książka o cudach i łaskach otrzymanych przez przyczynę Matki Bożej Starowiejskiej.
  7. Różaniec odśpiewają Róże: *14 Pani Henryki Zaręba, *15 Pani Stanisławy Dżoń, *8 Pana Adama Nogaja.
  8. Ponieważ nie do wszystkich dociera informacja, w jaki sposób udzielana jest Komunia św., w czasie każdej Mszy przed Baranku Boży będzie podawany krótki komunikat: W nawie głównej można przyjąć Komunię do ust. Przy ołtarzach bocznych Komunia św. będzie udzielana WYŁĄCZNIE NA RĘKĘ. Proszę bez wyjątku przestrzegać tej zasady, tak by osoby podchodzące do bocznych ołtarzy miały gwarancję, że nikt przed nimi nie przyjmie Komunii do ust. Kapłani powinni dezynfekować ręce bezpośrednio przed udzielaniem Komunii.