1. W piątek wieczorem rozpoczynamy uroczystości odpustowe w naszej parafii: W wigilię Wniebowzięcia NMP o godz. 18:00 zapraszamy na Eucharystię celebrowaną przez o. Dariusza Dańkowskiego SJ. O godz. 19:30 modlitwa różańcowa i procesja z obrazem Matki Bożej.
  2. W sobotę sumie odpustowej o godz. 11:00 przewodniczyć będzie Ks. Biskup EDWARD FRANKOWSKI. Jeśli pogoda na to pozwoli, Msze święte będą sprawowane na placu kościelnym o godz. 6:00, 7:30, 9:00, 11:00, 17:00. Po każdej Eucharystii nastąpi poświęcenie ziół, kwiatów i dewocjonaliów. W czasie procesji po sumie dzieci mogą sypać kwiaty pod opieką rodziców. Przed Mszami kapłani będą spowiadać w kościele i na placu kościelnym. O godz. 7:30 odprawiona zostanie Msza św. Jubileuszowa z okazji 70-lecia życia zakonnego ojca Leszka Balczewskiego oraz 60-lecia życia zakonnego ojców Michała Bogusza, Jana Kiełbasy, Kazimierza Lenia i Adama Wolanina.
  3. Modlitwę uwielbienia o godz. 16:00 poprowadzi Wspólnota Effatha.
  4. Uczestników uroczystości prosimy o zachowanie zalecanych środków ostrożności. Unikamy bliskiego kontaktu z innymi osobami. Nie korzystamy w kościele z wody święconej, nie całujemy ani nie dotykamy żadnych symboli religijnych. Jeśli nie będzie możliwe zachowanie dystansu społecznego, prosimy o założenie maseczek również na placu kościelnym. Obok księdza rozdającego Komunię do ust będzie stał ksiądz udzielający Komunii wyłącznie na rękę – wierni mają możliwość wyboru, u którego księdza przyjmą Komunię św. Gdyby w najbliższych dniach ogłoszono nowe zasady przeciwdziałania epidemii, należy się do nich zastosować.

Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą – 9 sierpnia 2020

  1. Osoby, które deklarowały pomoc w sprzątaniu bazyliki i placu kościelnego, zapraszamy w piątek na godz. 8:00 rano. Wszyscy zaangażowani w przygotowanie do uroczystości nie będą już w tym roku wzywani do prac porządkowych.
  2. Wolontariuszy, którzy czuwać będą nad porządkiem w bazylice, prosimy o zapisanie się na listę w zakrystii.
  3. Zachęcamy, by nasi parafianie skorzystali ze spowiedzi jeszcze przed odpustem. Od wtorku do piątku spowiadamy od godz. 17:00.
  4. Adoracja w milczeniu jutro po Mszy wieczornej.
  5. Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia we wtorek o godz. 18:00.
  6. Przyszła niedziela będzie dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Ofiary złożone w ciągu tygodnia do skarbonki św. Antoniego zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych przez eksplozję.
  7. W tym roku symboliczny Dar Dożynkowy przygotują mieszkańcy numerów od 401 do 450.

INFORMACJA

Zarząd Społecznego Komitetu Budowy Kanalizacji w Starej Wsi informuje, że w dniu 05-08-2020 r. zostały podpisane umowy na wykonanie przyłączy kanalizacji sanitarnej na Dużej Stronie. Rozpoczęcie prac w terenie przez geodetę jest zaplanowane na najbliższy tydzień, natomiast wykonawca kanalizacji rozpocznie prace po 16 sierpnia – zaczynając od Bliznego (nd. 381 i 382) po obu stronach drogi, w kierunku Brzozowa. Prosimy o współpracę z Wykonawcą, celem sprawnego przeprowadzenia prac.

Jednocześnie przypominamy, aby osoby, które nie mają wpłaconej całej kwoty za przyłącz o jak najszybsze uregulowanie płatności. Tylko uregulowana w całości wpłata będzie umożliwiała wykonanie przyłącza do danego budynku.

Informujemy, że postępowanie przetargowe dotyczące kanalizacji na Małej Stronie nie zostało jeszcze zakończone, a informacje o pracach w tym rejonie zostaną podane oddzielnym komunikacie.