1. Ksiądz Arcybiskup odwołał dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych. Nie ma mu już ograniczenia liczby wiernych w kościołach, ale jeśli ktoś obawia się kontaktu z innymi osobami, może pozostać na placu kościelnym. Przypominamy, że nie popadają w grzech osoby, które nie przychodzą na Mszę z ważnego powodu, na przykład chorzy lub opiekujący się niemowlętami. Zrozumiałe jest, że w domu powinny pozostać osoby z objawami infekcji oraz ci, którzy należą do grupy ryzyka z powodu różnych schorzeń.
  2. Dziś imieniny obchodzi Ojciec Rektor Wiesław Faron. Niedawno świętował także o. Leszek Balczewski, a w sobotę mają imieniny ojcowie: Antoni Basiaga, Antoni Drąg i Antoni Krąp. Pamiętajmy o nich w modlitwie!
  3. Eucharystia w rocznicę I Komunii św. będzie odprawiona dziś o 12:00.
  4. Cicha adoracja Najśw. Sakramentu jutro po Mszy wieczornej.
  5. Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy w dni powszednie o godz. 17:30 i w niedziele o 16:30. W ten czwartek nabożeństwo czerwcowe wyjątkowo będzie po Mszy wieczornej.
  6. W Boże Ciało odprawimy Msze św. o godz. 6:00, 7:30, 9:00, 10:30 i 17:00. Po każdej Mszy będzie krótkie nabożeństwo i procesja na placu kościelnym. Dzieci mogą sypać kwiaty pod opieką rodziców. Eucharystia o 10:30 będzie ofiarowana w intencji strażaków ze Starej Wsi, w podziękowaniu za ich pomoc w zabezpieczeniu domu z zerwanym dachem w Jasienicy Rosielnej.
  7. Na mocy dyspensy Księdza Arcybiskupa w piątek 12 czerwca nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii odbędzie się 21 czerwca o godz. 12:00. Miejsca w bazylice będą zarezerwowane dla rodzin i zaproszonych gości.
  9. Ojcowie Michalici zachęcają do zapoznania się z propozycją kształcenia w Michalickim Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym ( MZSP.PL )
  10. Fundacja w Trosce o Życie informuje, że od 15 czerwca wznawia działalność Dzienny Dom Opieki Medycznej w Starej Wsi.
  11. Od czwartku powracamy do zbierania tacy w czasie przygotowania darów. Dziękujemy za hojność serca wszystkim naszym dobroczyńcom.