1. W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek święto św. Bartłomieja, Apostoła; w sobotę uroczystość NMP Częstochowskiej. W piątek imieniny obchodzi o. Ludwik Ryba SJ. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
2. Dziękujemy Siostrom Służebniczkom, Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi, panu organiście i orkiestrze parafialnej, ministrantom, DSM, Różańcowi Męskiemu, wspólnocie Magis, oraz wszystkim, dzięki którym udało się zorganizować i przeprowadzić odpust. Serdeczne Bóg zapłać za pomoc!
3. W przyszłą sobotę na mszy św. wieczornej oraz przez całą niedzielę, 27 sierpnia, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi będą zbierali ofiary na sprzęt AED, którego zadaniem jest udzielenie pierwszej pomocy podczas zatrzymania krążenia. Inicjatywą druhów jest to, aby taki sprzęt służył przy naszym kościele przez cały rok.
4. W niedzielę, 27 sierpnia, każdy w wieku 40 i więcej lat może skorzystać z darmowych badań w ramach Programu Profilaktyka 40Plus. Badania będą wykonywane w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej przez zespół medyczny w godzinach od 6:00 do 11:00. Szczegóły programu znajdują się na plakatach oraz na ulotkach na stoliku przedsionka Kościoła. Stamtąd również można zabrać ze sobą ankietę, którą trzeba wcześniej wypełnić, oraz pojemniki do materiału do badań.
5. Za tydzień różaniec święty odśpiewają Róże: *9 Pani Stanisławy Dżoń, *10 Pani Heleny Sobaś, *8 Pana Michała Bober.
W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Jarosław Kaliński, Jan Herbut i Zbigniew Gdula. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie +