1. W listopadzie różaniec za zmarłych od poniedziałku do piątku o godz. 17:15, w soboty o 17:30, a w niedziele o 16:30. W środę nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli o godz. 17:00. 
 2. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; we wtorek wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego – w sposób szczególny pamiętajmy w tym dniu o wszystkich, którzy w naszym kościele dbają o piękny śpiew; w sobotę wspomnienie św. Jana Berchmansa, jezuity.
 3. Za tydzień pierwsza niedziela adwentu. Dzieci, które chcą wziąć udział w losowaniu figurek podczas Rorat, proszone są o przyniesienie karteczek zgłoszeniowych. Na jednej kartce należy wypisać wszystkie dzieci z rodziny. Zgłoszenia przyjmowane będą w przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.30 i u s. Agaty w szkole.
 4. W zakrystii można nabyć świece bożonarodzeniowe.
 5. Sklepik „Pod Parnasem” proponuje poruszającą biografię irlandzkiego robotnika, którego walka z nałogiem do dziś inspiruje tysiące ludzi.
  Mateusz Talbot to jeden z najbardziej niezwykłych świeckich świętych, żyjących na przełomie XIX i XX wieku. W latach młodości był pogrążony w nałogu alkoholowym. Splot zdarzeń spowodował, że porzucił picie i z dnia na dzień, dzięki postanowieniu trwania w łasce Bożej, wytrwał w trzeźwości. Bodźcem do przemiany było odrzucenie go przez kompanów od kieliszka. Kiedy Mateusz będąc na głodzie alkoholowym, od jednego z nich usłyszał wyzwisko „Ty świnio!”, zrozumiał, że nie są to jego prawdziwi przyjaciele.
  Decyzja o porzuceniu picia zapadła w dramatycznych okolicznościach i spowodowała całkowitą odmianę życia Mateusza. Jego życie duchowe było życiem świętego: mistyka i ascety. Mateusz – trzeźwy alkoholik – wzbił się na wyżyny człowieczeństwa. Oto prosty robotnik, który został świętym! Jest on wielką inspiracją dla wierzących oraz doskonałym punktem odniesienia dla osób walczących z nałogami.
  Więcej informacji o Słudze Bożym można znaleźć klikając tutaj.
  Ponadto w sklepiku można nabyć lampiony adwentowe oraz wiele zabawek i gier na prezenty.
 6. Burmistrz Brzozowa informuje, że wnioski na zakup preferencyjny węgla można składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Brzozowie, ul. Mickiewicza 33, I piętro. Jednocześnie informujemy, że osoby, które złożyły wstępną informację o chęci zakupu węgla także muszą złożyć wniosek w MOPS w Brzozowie.
 7. Za tydzień różaniec święty odśpiewają Róże: *15 Pani Anny Żmuda, * 16 Pani Janiny Duplaga, *9 Pana Tadeusza Sabika.

INTENCJE NA NAJBLIŻSZY TYDZIEŃ