1. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy świętej wieczornej. We wtorek nowenna do Matki Bożej o godz. 17:45. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Andrzeja Boboli od 7:30 do 17:30. W czwartek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17:30.
 2. W tym tygodniu obchodzimy: dzisiaj, 7 sierpnia, wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela Sióstr Służebniczek.We wtorek, 9 sierpnia, święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy. W środę, 10 sierpnia, święto św. Wawrzyńca. Siostrom z okazji święta patrona składamy serdeczne życzenia.
 3. Dzisiaj 50-lecie życia zakonnego obchodzą o. Marcin Dereń i o. Jerzy Oleksy, a w poniedziałek, 8 sierpnia, imieniny obchodzi o. Dominik Sroka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 4. W uroczystość Wniebowzięcia NMP, 15 sierpnia, nasza parafia obchodzi odpust, podczas którego będziemy także świętować jubileusz 170-lecia erygowania naszej parafii. Oto harmonogram nabożeństw i imprez, które odbędą się przed i podczas odpustu:
  Sobota, 13 sierpnia: 16:00 Koncert organowy w bazylice, 17:00 Festiwal Smaków w Ogrodzie Biblijnym, zorganizowany we współpracy z kołami Gospodyń Wiejskich Powiatu Brzozowskiego, 19:00 koncert kapeli Ciupaga z Łącka w Ogrodzie Biblijnym.
  Niedziela, 14 sierpnia: modlitwa wspólnoty Effata w bazylice o godz. 19:00. O godz. 21:00 odbędzie się Apel Maryjny na placu kościelnym. Apel poprowadzą Siostry Służebniczki. Następujące grupy będą nieść obraz: OSP w Starej Wsi, Ministranci i wspólnota Magis, Róże Różańcowe Męskie, Siostry Służebniczki i Nowicjusze.
  Poniedziałek, 15 sierpnia: msze święte będą odprawiane o godzinie: 6:00, 7:30, 9:00, 11:00 i 17:00. Suma odpustowa z procesją o godz. 11:00. Mszy będzie przewodniczył ks. Abp Adrian Galbas SAC. Msze o 6:00 i 17:00 będą odprawiane w bazylice, reszta – przy dobrej pogodzie – na placu kościelnym. Kapłani będą spowiadać na placu i w środku kościoła. Po każdej mszy św. będzie poświęcenie ziół, kwiatów i dewocjonaliów.
  W związku z uroczystą sumą i procesją zapraszamy orkiestrę parafialną, dzieci do sypania kwiatów, DSM, ministrantów, młodzież ze wspólnoty MAGIS oraz Ochotniczą Straż Pożarną do niesienia feretronów, baldachimu i utrzymania porządku. Dewocjonalia podczas odpustu można będzie nabywać w sklepiku. Msze św. będą przyjmowane przez naszych nowicjuszy w punktach oznaczonych tablicami informacyjnymi.
 5. Zapraszamy do pomocy przy sprzątaniu bazyliki w sobotę, 13 sierpnia, o godz. 8:00.
 6. Za tydzień różaniec święty odśpiewają Róże: *11 Pani Zofii Cyran, *12 Pani HelenyDydek, *6 Pana Tadeusza Bogackiego.
 7. W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Jolanta Morajko. Wieczne odpoczywanie…