1. W poniedziałek adorację Najświętszego Sakramentu po mszy świętej wieczornej poprowadzi wspólnota Effata. We wtorek nowenna do Matki Bożej w ramach nabożeństwa czerwcowego o 17:30. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Andrzeja Boboli od 7:30 do 17:30. W czwartek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17:30.
  2. Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 17:30, a w niedziele o godz. 16:30.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek, 21 czerwca, wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, patrona ministrantów.W czwartek, 23 czerwca, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.W piątek, 24 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.W trakcie nabożeństwa czerwcowego odbędzie się uroczysta procesja. Zachęcamy, aby w tym dniu podczas osobistej modlitwy w sposób szczególny zawierzyć Kościół, Ojczyznę, siebie oraz swoją rodzinę Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę, 25 czerwca, Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Również zachęcamy w tym dniu do odmawiania modlitwy zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.
  4. Od lipca, w każdy pierwszy piątek miesiąca, będzie odprawiana msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 16:30. Intencje można zgłaszać w zakrystii.
  5. Ogłoszenie dyrekcji Szkoły Podstawowej: Zakończenie roku szkolnego odbędzie się dnia 24 czerwca br. Oto harmonogram uroczystości: od godz. 8:00 do 8:50 spotkanie z wychowawcami i rozdanie świadectw klas IV – VII. O godz. 9:00 uroczysta msza św. w bazylice. Jest to święto patronalne szkoły. O godz. 10:00 rozdanie świadectw klas I – III oraz klas VIII.
  6. Za tydzień różaniec święty odśpiewają Róże: *23 Pani Krystyny Błahut, *24 Pani Teresy Bulewicz, *11 Pana Bolesława Wójtowicza