1. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy świętej wieczornej. We wtorek nowenna do Matki Bożej w ramach nabożeństwa majowego o 17:30. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Andrzeja Boboli od 7:30 do 17:30. W czwartek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17:30.
 2. Nabożeństwa majowe i czerwcowe w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 17:30, a w niedziele o godz. 16:30. 
 3. W zeszłą niedzielę na rzecz Liturgicznej Służby Ołtarza zebraliśmy 4200 zł.  Bóg zapłać za wsparcie funduszu naszych ministrantów i lektorów.
 4. W czwartek po mszy świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.  
 5. Najbliższy piątek jest I piątkiem miesiąca. Rano odwiedzimy chorych z komunią świętą. Spowiedź przed każdą mszą. Dodatkowa msza o godz. 16:30.
 6. Sobota, 4 czerwca, jest I sobotą miesiąca. O godz. 7:30 zostanie odmówiony różaniec, a  o 8:00 zostanie  odprawiona msza święta. Po mszy o godz. 8:00 wyruszy w kierunku klasztoru Sióstr Służebniczek męski różaniec. Zostanie on zakończony konferencją tematyczną w świątyni u sióstr. Po wieczornej mszy odbędzie się czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, które poprowadzi grupa Effata.
 7. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek, 31 maja, święto Nawiedzenia NMP. 
 8. W piątek 3 czerwca imieniny obchodzi o. Leszek Balczewski SJ. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.  
 9. W przyszłą niedzielę, na mszy świętej o godz. 10:30, klasy IV będą obchodzić rocznicę I Komunii Świętej.
 10. W centrum Pod Parnasem można nabyć kalendarze na rok 2023 ze zdjęciami z różnych sanktuariów maryjnych, w tym, także z naszego.
 11. Procesja Bożego Ciała w tym roku odbędzie się Małą Stroną w kierunku Bliznego. Osoby chętne z rejonu zapraszamy do zaangażowania się w przygotowanie ołtarzy.
 12. Koło Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Starej Wsi zapraszają na Dzień Seniora, który odbędzie się 25 czerwca o godz. 15.00 w Domu Strażaka w Starej Wsi. Zapisy w bibliotece w godzinach od 10.00 do 16.00 lub u Pani Sołtys. Ilość miejsc ograniczona.
 13. Za tydzień różaniec święty odśpiewają Róże: *17 Pani Krystyny Nastał, *18 Pani Anny Data, *8. Pana Michała Bobera 

W tym tygodniu zmarła siostra służebniczka, s. Elżbieta Keiferowicz. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek i zacznie się w świątyni u sióstr od różańca o 10.30, następnie zostanie odprawiona msza święta o 11.00. Zmarł także jezuita, br. Augustyn Klocek. Pogrzeb odbędzie się w sobotę i rozpocznie się od mszy w bazylice o godz. 10.30. Wieczny odpoczynek…