1. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci, które chcą brać udział w losowaniu figurek podczas Rorat, proszone są o przyniesienie karteczki z imieniem i nazwiskiem.
 2. Do końca listopada odmawiany jest różaniec za zmarłych; w niedziele o godz. 16.30, w poniedziałek o 17.30, a we wtorek wyjątkowo o 17.15.
 3. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej. W środę adoracja w kaplicy św. Andrzeja Boboli od godz. 7.30 do 17.30.
 4. W Adwencie na nowennę do Matki Bożej zapraszamy we wtorki o godz. 17.45.
 5. We wtorek 30 listopada przypada 430. rocznica urodzin świętego Andrzeja Boboli. Z tej okazji kaplica będzie otwarta przez cały dzień. Zapraszamy do modlitwy za wstawiennictwem tego wielkiego świętego.
 6. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek święto świętego Andrzeja Apostoła, w środę wspomnienie męczenników jezuickich: świętych Edmunda Campiona, Roberta Southwella, w piątek święto świętego Franciszka Ksawerego, jezuity.
 7. Najbliższy piątek jest I piątkiem miesiąca. Dodatkowa Msza Święta o godz. 16.30. Rano odwiedzimy chorych z Komunią świętą.
 8. W I sobotę miesiąca zapraszamy dzieci z rodzicami na Mszę Świętą w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi na godz. 8.00. Natomiast po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
 9. W przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę przeznaczoną na pomoc migrantom. Zebraliśmy 3687 zł.
 11. W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne i świece bożonarodzeniowe.
 12. Centrum „Pod Parnasem” zaprasza po lampiony, prezenty mikołajkowe i świąteczne.

  Ponadto ukazała się długo oczekiwana książka „Sekret Świętości” biografia Służebnicy Bożej Siostry Leonii Nastał.
  Od wczesnego dzieciństwa mówiła swoim bliskim, że chce zostać świętą. Swoje powołanie odkryła w wieku trzech lat, a kilkanaście lat później wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej w Starej Wsi. Siostra Leonia, która może być nazywana polską Teresą od Dzieciątka Jezus, przez wiele lat zapisywała słowa usłyszane od Chrystusa. To On wybrał ją, by powiedziała światu o drodze duchowego niemowlęctwa.
  Autorka pragnie przybliżyć historię Leonii, która przypomina nam, że Jezus chce, aby każdy z nas był święty, a przez sekrety przekazane tej pokornej siostrze daje jasne wskazówki, jak to zrobić.
 13. Informujemy, że nastąpiła zmiana numeracji Róż Różańcowych. Różaniec święty odśpiewają Róże: *19 Pani Zofii Żmuda, *20 Pani Marzeny Szelast, *7 Pana Stanisława Dydka.

W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Stanisław Kucharski. Wieczne odpoczywanie…

List pasterski abp. Adama Szala na 1. Niedzielę Adwentu można pobrać tutaj.

Informacje o diecezjalnym etapie Synodu biskupów 2021-2023 można znaleźć tutaj.