1. Ponieważ zniesiono część ograniczeń związanych z epidemią, od przyszłej niedzieli zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych.
  2. W dalszym ciągu zachęcamy do przestrzegania środków ostrożności zwłaszcza w momencie przyjmowania Komunii św. Osoby, które chcą przyjąć Komunię na rękę, powinny podchodzić do szafarza w pierwszej kolejności, zanim nastąpi ryzyko kontaktu ze śliną innych osób. Przypominamy, że już w 2005 roku polscy biskupi jednogłośnie stwierdzili: „Jeżeli ktoś poprosi, gestem wyciągniętej dłoni, o Komunię św. na rękę, należy mu Jej w taki sposób udzielić”. Żaden kapłan nie powinien narzucać przyjmowania Hostii wprost do ust. Więcej informacji w filmie „Jak przyjmować Komunię Świętą na rękę?” przygotowanym przez ojca Remigiusza Recława. Odsyłacz na naszej stronie internetowej. =>> ZOBACZ
  3. Msze św. niedzielne o godz. 12:0015:30 będą odprawiane co najmniej do końca czerwca. W przyszłą niedzielę na godz. 12:00 zapraszamy przede wszystkim rodziny świętujące rocznicę I Komunii św. Ze spowiedzi warto skorzystać wcześniej – w ciągu tygodnia.
  4. Spowiadamy przez pół godziny przed każdą Mszą św. Dodatkowo w tym tygodniu będzie możliwość spowiedzi od godz. 17:00.
  5. Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy w dni powszednie o godz. 17:30 i w niedziele o 16:30.
  6. Cicha adoracja Najśw. Sakramentu w poniedziałek od 18:30.
  7. W pierwszy piątek czerwca odprawimy Eucharystię o 16:30. Rano odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Zgodnie z komunikatem kurii przemyskiej należy uszanować decyzję tych chorych, którzy nie chcą jeszcze skorzystać z tej możliwości. W razie wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny.
  8. W pierwszą sobotę zapraszamy na wspólny różaniec o godz. 18:45.
  9. Decyzją Ojca Prowincjała do naszej wspólnoty dołączą ojcowie: Marcin Dereń, Antoni Drąg, Kazimierz Trojan i brat Piotr Wójciak. Natomiast Starą Wieś pożegna o. Tadeusz Hajduk, który zostanie dyrektorem Domu Rekolekcyjnego w Zakopanem.
  10. Pamiętajmy też w modlitwie o ojcu Marianie Kępce, który dziś obchodzi imieniny i urodziny.
  11. Tacę zbieramy po zakończeniu Mszy św. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy na różne sposoby wspierają nasze sanktuarium.