1. Według ostatnich rozporządzeń w bazylice może przebywać 75 osób. W związku z tym prosimy, by w każdej ławce siadały nie więcej niż dwie osoby. Jeśli zabraknie miejsc w ławkach, należy pozostać na placu kościelnym. Zachęcamy, by Komunię św. przyjmować na rękę. Kto chce przyjąć Komunię do ust, powinien podejść do głównego celebransa na końcu kolejki.
  2. Spowiadamy przez pół godziny przed każdą Mszą św. W tym czasie w lewej nawie bazyliki mogą przebywać wyłącznie osoby czekające na spowiedź. Miejsca dla nich zostały oznaczone żółtymi kartkami.
  3. Do 7 czerwca trwa okres wielkanocny, w czasie którego wypada przynajmniej raz przyjąć Komunię Św. W pierwszy piątek czerwca kapłani odwiedzą chorych z sakramentami. Jeśli ktoś obawia się zakażenia, może zrezygnować z tej propozycji i przyjąć Komunię duchową w formie krótkiej modlitwy, wypowiadając na przykład słowa: Panie Jezu, wierzę w Twoją obecność w Eucharystii. Kocham Cię! Żałuję za grzechy, którymi Cię obraziłem. Przyjdź do mojego serca i nie pozwól mi nigdy odłączyć się od Ciebie!
  4. W niedziele odprawiamy dodatkowe Msze św. o godz. 12:0015:30.
  5. W poniedziałek przypada 100. rocznica urodzin Jana Pawła II. Katolickie media i strony internetowe przygotowały z tej okazji wiele ciekawych propozycji. Dziękczynną Eucharystię w bazylice odprawimy o 18:00. Zaraz po Mszy godzina adoracji w milczeniu.
  6. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe. Modlimy się o urodzaje w ramach nabożeństwa o godz. 17:30. Nie będzie procesji.
  7. Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia we wtorek o godz. 18:00.
  8. I Komunia św. w naszej parafii planowana jest 21 czerwca o godz. 12:00 i 14:00 oraz 6 września o godz. 12:00.
  9. Tacę zbieramy po zakończeniu Mszy św. Tradycyjnie w każdą środę wieczorem ofiarujemy Eucharystię za naszych dobroczyńców.