1. Wczoraj w Przemyślu odbyły się święcenia biskupie ks. prałata Krzysztofa Chudzio, proboszcza z Jasienicy Rosielnej. Otoczmy modlitwami nowego biskupa pomocniczego naszej archidiecezji.
 2. Dostępne miejsca w kościele i w kaplicy św. Andrzeja Boboli zostały oznaczone kartkami. Jeśli wszystkie przewidziane miejsca są zajęte, należy pozostać na placu kościelnym do momentu, gdy będzie udzielana Komunia św. Wierni powinni zasłaniać nos i usta maseczką, zachowując między sobą bezpieczną odległość. By nie narażać zdrowia innych osób, Komunię św. przyjmujemy na rękę. Kto koniecznie chce przyjąć Komunię do ust, powinien podejść do głównego celebransa na końcu kolejki.
 3. Spowiedź możliwa jest w dni powszednie przez pół godziny przed każdą Mszą św. Spowiadamy się stojąc przy oknie Centrum „Pod Parnasem” i niczego nie dotykając. W niedziele nie będzie stałego dyżuru spowiedzi.
 4. Od dziś wprowadzamy dodatkowe Msze św. niedzielne o godz. 12:0015:30.
 5. Nabożeństwa majowe odprawiane są w dni powszednie o godz. 17:30 i w niedziele o 16:30.
 6. Cicha adoracja Najśw. Sakramentu w poniedziałek od 18:30.
 7. Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia we wtorek o godz. 18:00.
 8. W piątek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. Polecajmy w modlitwie solenizanta ks. biskupa Stanisława Jamrozka. W tym dniu można jeść pokarmy mięsne.
 9. Według ostatniego komunikatu kurii przemyskiej zaplanowane na ten rok bierzmowania zostają przeniesione na okres powakacyjny, a ich terminy zostaną ustalone w późniejszym czasie. Natomiast I Komunię świętą w porozumieniu z rodzicami można przenieść na późniejszy, bardziej bezpieczny czas lub wyznaczyć termin jeszcze przed wakacjami. W takim przypadku, uroczystość może się odbyć pod warunkiem zachowania przepisów dotyczących ilości uczestników i wszelkich środków bezpieczeństwa. Obowiązujący zakaz zgromadzeń powinien być respektowany również w czasie świętowania po zakończeniu obrzędów religijnych.
 10. Rodziców, którzy pragną ustalić termin I Komunii w naszej parafii, zapraszamy do bazyliki 10 maja o godz. 12:00 na Eucharystię i krótkie spotkanie, w którym może uczestniczyć tylko jedna osoba z każdej rodziny. Prosimy o przyniesienie własnych długopisów.
 11. Pielgrzymka do Świętego Krzyża została odwołana. Osoby zapisane na listę mogą odbierać pieniądze w zakrystii.
 12. Taca jest zbierana po zakończeniu Mszy św. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy na różne sposoby wspierają nasze sanktuarium.

 

W piątek odbył się pogrzeb naszej parafianki śp. ANNY MIELCAREK.

W tych dniach zmarła również pochodząca ze Starej Wsi śp. DOROTA WOŹNICKA z domu FLORCZAK.

Daty pogrzebu jeszcze nie ustalono.

Prośmy dla nich o dar nieba: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…