1. Według aktualnych zasad w bazylice może przebywać 50 osób. Wierni powinni zasłaniać nos i usta maseczką, zachowując między sobą odległość co najmniej 2 metrów. By nie narażać zdrowia innych osób, Komunię św. przyjmujemy na rękę.
 2. Spowiedź możliwa jest w dni powszednie przez pół godziny przed każdą Mszą św. Spowiadamy się stojąc przy oknie Centrum „Pod Parnasem” i niczego nie dotykając. W niedziele nie będzie stałego dyżuru spowiedzi. W wyjątkowych sytuacjach można poprosić o spowiedź po Mszy – w kaplicy św. Andrzeja Boboli.
 3. Cicha adoracja Najśw. Sakramentu w poniedziałek od 18:30.
 4. Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia we wtorek o godz. 18:00.
 5. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego czwartek o 17:30.
 6. W pierwszy piątek dodatkowa Msza św. o 16:30. Ponieważ możemy wyspowiadać tylko niewielką grupę osób, prosimy o korzystanie z tego sakramentu w ciągu całego miesiąca. Aż do odwołania nie będzie tradycyjnych odwiedzin u chorych. Komunia św. może być udzielona w formie Wiatyku osobom w niebezpieczeństwie śmierci.
 7. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Przez cały miesiąc będą one w dni powszednie o godz. 17:30 i w niedziele o 16:30. By nie przekroczyć limitu 50 osób, w dni nieparzyste zapraszamy do bazyliki tylko mężczyzn z naszej parafii, w dni parzyste tylko nasze parafianki. Pozostałe osoby prosimy o pozostanie w czasie nabożeństwa na placu kościelnym.
 8. Uroczystość NMP Królowej Polski została przeniesiona na sobotę 2 maja. Oprócz Eucharystii o godz. 6:00, 7:00 i 18:00 będzie odprawiona Msza za Ojczyznę o godz. 9:00 i Msza za parafian o 14:15. Nie będzie tradycyjnego spotkania przy Kopcu Konfederatów Barskich. Po Mszy wieczornej odmówimy różaniec, łącząc się w tej modlitwie ze wszystkimi osobami, które pozostają w domach.
 9. W przyszłą niedzielę wprowadzamy dodatkowe Msze św. o godz. 12:00 i 15:30. Mszę w intencji strażaków odprawimy o 17:00.
 10. Taca będzie zbierana po zakończeniu Mszy św. Dziękujemy także za hojność serca wszystkim przesyłającym pieniądze na nasze konto.
 11. Pielgrzymka do Świętego Krzyża została odwołana. Wpłacone pieniądze będą do odebrania od 4 maja.
 12. I na koniec dobra wiadomość: Otwarty jest już sklepik w Centrum „Pod Parnasem”, gdzie można kupić książki religijne i dewocjonalia.

     ZDJĘCIE TĘCZY zostało wykonane w Poniedziałek Wielkanocny przez naszą parafiankę Jolantę Żmudę. Dziękujemy za jego udostępnienie.