1. Dziś po sumie odnowimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
  2. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią do Poniedziałku Wielkanocnego nie będzie spowiedzi w bazylice. Spowiedź będzie możliwa od wtorku 14 kwietnia z zachowaniem zasad obowiązujących w czasie epidemii.
  3. Aż do odwołania nie będzie żadnych dodatkowych nabożeństw.
  4. W liturgii Triduum Paschalnego mogą uczestniczyć wyłącznie wyznaczeni lektorzy. Wszystkich parafian prosimy o pozostanie w domach i korzystanie z transmisji dostępnych przez internet, radio lub telewizję.
  5. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00.
  6. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00.
  7. W Wielką Sobotę nie będzie święcenia pokarmów. Każda rodzina może odmówić odpowiednią modlitwę przed śniadaniem wielkanocnym. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20:00.
  8. W tych dniach nie będzie wspólnej adoracji Najśw. Sakramentu. Prosimy o podjęcie modlitwy w gronie rodziny.
  9. W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny w czasie Eucharystii w bazylice mogą być obecne tylko te osoby, które zamawiały intencję na daną godzinę.
  10. Kancelaria jest nieczynna. W ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny.
  11. Warto śledzić informacje zamieszczane na stronie internetowej naszej diecezji: przemyska.pl – w ostatnim czasie ukazało się Orędzie Metropolity Przemyskiego na Święte Triduum Paschalne, audycje ceremoniarza diecezjalnego o przeżywaniu Wielkiego Tygodnia oraz komunikat Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP dotyczący praktyki dziewięciu pierwszych piątków i pięciu sobót (jeśli z powodu epidemii nie jest możliwe przyjęcie Komunii św., nie trzeba danej praktyki zaczynać od nowa, a jedynie przedłużyć ją o kolejny miesiąc).