1. Zgodnie z decyzją Ojca Prowincjała od 29 sierpnia nowym proboszczem w Starej Wsi zostanie o. Paweł Witon, obowiązki wikarego i katechety podejmie wyświęcony przed rokiem o. Dominik Sroka, do duchownych posługujących w „Manresie” dołączy o. Tomasz Oleniacz, przełożony wspólnoty w Chicago. Prosimy o modlitwę za wszystkich podejmujących nowe zadania duszpasterskie.
  2. Jutro imieniny obchodzi Ojciec Rektor Wiesław Faron, a w przyszłą niedzielę ojcowie: Antoni Basiaga, Antoni Drąg i Antoni Krąp. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
  3. Dziś adoracja w milczeniu od 15:30. Nabożeństwo czerwcowe z procesją o 16:30, a w kolejne dni o 17:30. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała nastąpi poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Po Eucharystii spotkanie Akcji Katolickiej.
  4. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas Eucharystii o godz. 18:00 biskupi zebrani w bazylice ojców jezuitów w Krakowie ponowią akt poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w rocznicę tego wydarzenia. Łącząc się duchowo z Krakowem, w naszej parafii odczytamy akt poświęcenia na zakończenie nabożeństwa i procesji o godz. 17:30. Msze św. o godz. 6:00, 7:30, 9:00, 14:15 i 18:00. W tym dniu można jeść potrawy mięsne.
  5. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa jest świętem patronalnym Szkoły Podstawowej w Starej Wsi, dlatego 11 czerwca o godz. 11:00 zostanie odprawiona Msza święta, na którą zapraszamy wszystkich nauczycieli, pracowników i uczniów.
  6. Dziś po każdej Mszy św. prowadzona jest zbiórka na letnie rekolekcje Wspólnoty MAGIS. Dziękujemy z serca za pomoc!
  7. Za tydzień poprosimy o wsparcie dla Jakuba Zwierzchowskiego z Bliznego, który urodził się z poważną wadą serca.
  8. Na koncert uczniów Prywatnej Szkoły Muzycznej w Starej Wsi zapraszamy w niedzielę 13 czerwca o 18:00. Oprócz duetów i występów solowych, usłyszymy jedną z pięciu części „Mszy dżezowej” Boba Chilcotta prezentowaną przez chór szkoły.
  9. Do końca czerwca prosimy o składanie ofiar na sprzątanie bazyliki w roku bieżącym i następnym. Można je wrzucać do skarbony pod chórem w kopertach z nazwiskiem i numerem domu, lub przesyłać na konto parafii z odpowiednim dopiskiem.
  10. Różaniec święty odśpiewają Róże: *32 Pani Marii Herbut, *33 Pani Heleny Śnieżek, *18 Pana Bolesława Wójtowicza.