1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włożyli wiele serca i czasu w przygotowanie do Triduum Paschalnego. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i ubogacenie spotkań liturgicznych. Szczególne podziękowania dla siostry Renaty i jej pomocników, dla lektorów, ministrantów i Ochotniczej Straży Pożarnej.
 2. Dziś i jutro bazylika będzie otwarta przez cały dzień, ale może w niej przebywać nie więcej niż 40 osób. To nie jest widzimisię proboszcza, tylko zarządzenie państwowe potwierdzone przez władze kościelne. Dlatego prosimy, by w każdej ławce zajmowała miejsce tylko JEDNA OSOBA. Jeśli zabraknie miejsc w ławkach, należy pozostać na placu kościelnym w odległości co najmniej półtora metra od pozostałych osób. Stojący na placu mogą wejść do środka na moment przyjęcia Komunii św. Miejsca w pierwszych ławkach oraz w kaplicy św. Andrzeja Boboli są zarezerwowane dla tych, którzy zamówili intencję Mszy św. Boczne wejście do bazyliki pozostanie zamknięte.
 3. Księża rozdający Komunię św. w nawach bocznych proszeni są o ścisłe przestrzeganie zasady, że jest tam udzielana Komunia wyłącznie na rękę. Gdyby zdarzyło się, że ksiądz udzieli komuś Komunii do ust, powinien wrócić do ołtarza i zdezynfekować ręce, by zmniejszyć ryzyko zakażenia kolejnych osób.
 4. Dziś i jutro porządek Mszy niedzielny. Nie będzie nieszporów. Będzie cicha adoracja od 15:15 do 16:30. Osoby, które korzystały z transmisji Mszy św. mogą przyjąć Komunię św. w bazylice dziś i jutro o godz. 15:00 lub 16:30. Sakrament chrztu będzie udzielany jutro o 12:00. W tym czasie w kościele mogą przebywać wyłącznie zaproszone rodziny i osoby, które zamawiały intencję Mszy św.
 5. Młodzieży, która przystąpiła do sakramentu bierzmowania, dziękujemy za sumienne przygotowanie i piękne uczestnictwo w uroczystości. Bóg zapłać rodzicom za przekazaną przy tej okazji ofiarę. Msza św. w intencji bierzmowanych będzie odprawiona dziś o 12:00 i za tydzień o 17:00.
 6. Pogrzeb śp. Stanisławy Czuba odbędzie się jutro o 13:30. Różaniec jeszcze dziś o godz. 17:00. W kaplicy cmentarnej jest miejsce tylko dla najbliższej rodziny. Pozostali powinni stać na placu przed kaplicą.
 7. Chorych odwiedzimy we wtorek między godziną 8:00 a 11:30. Prosimy o informację, jeśli ktoś nie może przyjąć księdza. O 18:00 nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia.
 8. Od wtorku możliwość spowiedzi w bazylice pół godziny przed Mszą św.
 9. Adoracja w kaplicy św. Andrzeja Boboli w środę od 7:30 do 17:30. Wejście z boku kościoła od strony szkoły.
 10. Na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia zapraszamy w czwartek o 17:30 oraz w przyszłą niedzielę o 15:00.
 11. W piątek w Oktawie Wielkanocy można jeść potrawy mięsne.
 12. Za tydzień dodatkowa składka na potrzeby „Caritas”.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych. Niech wielkanocne uroczystości niosą wszystkim radość i pokój – niezależnie od pojawiających się przeszkód. Oby w naszych rodzinach zagościła nadzieja na lepsze jutro, bo Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał!