1. W związku z nowymi ograniczeniami w każdej ławce w nawie głównej może usiąść tylko JEDNA OSOBA. Jeśli zabraknie miejsc w ławkach, należy pozostać na placu kościelnym. Prosimy o ścisłe przestrzeganie tych zaleceń. Miejsca w pierwszych ławkach oraz w kaplicy św. Andrzeja Boboli są zarezerwowane dla tych, którzy zamówili intencję Mszy św. Aż do odwołania boczne wejście do bazyliki pozostanie zamknięte.
 2. W nabożeństwach w Wielki Czwartek, Piątek, Sobotę oraz w Rezurekcji oprócz służby liturgicznej może uczestniczyć tylko JEDNA OSOBA z każdej Róży Żywego Różańca wydelegowana przez zelatora. Innych parafian prosimy o pozostanie w domach i korzystanie z transmisji telewizyjnych lub radiowych.
 3. Cicha adoracja Najśw. Sakramentu planowana jest w poniedziałek, czwartek i piątek przez godzinę po zakończeniu wieczornego nabożeństwa oraz przez cały tydzień w czasie trwania spowiedzi w bazylice.
 4. SPOWIEDŹ W BAZYLICE będzie możliwa od poniedziałku do środy od 15:00 do 17:00. W czwartek i piątek – od 5:30 do 11:00 oraz od 15:00 do 17:00. W sobotę – od 5:30 do 11:00. Od dziś do środy niewielka liczba osób może przystąpić do spowiedzi również przez pół godziny przed każdą Mszą św. w przejściu do Ogrodu Biblijnego, gdzie będzie dyżurował tylko jeden spowiednik. Stojąc w kolejce do spowiedzi lub do Komunii św. należy zachować dystans co najmniej półtora metra od pozostałych osób.
 5. Osoby, które korzystały z transmisji Mszy św. mogą przyjąć Komunię św. w bazylice dziś o godz. 15:30. W Gorzkich żalach o godz. 15:45 może uczestniczyć 40 osób. (W Niedzielę Zmartwychwstania Komunia św. będzie udzielana jeszcze o godz. 16:30).
 6. Oprócz wtorkowej nowenny aż do odwołania nie będzie żadnych dodatkowych nabożeństw, rezygnujemy też ze śpiewu różańca.
 7. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00.
 8. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00.
 9. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w sobotę o godz. 20:00. Błogosławienie pokarmów będzie miało miejsce na placu kościelnym od 9:00 do 12:00 co pół godziny. Podobnie jak w roku ubiegłym również głowa rodziny może odmówić modlitwę błogosła­wieństwa przed rozpoczęciem śniadania wielkanocnego.
 10. Chorych odwiedzimy we wtorek po Wielkanocy.
 11. Przed tygodniem kiermasz stroików wielkanocnych przyniósł 2 637 zł Bóg zapłać za zainteresowanie i wsparcie Dziewczę­cej Służby Maryjnej.
 12. W księgarni „Pod Parnasem” są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne i ozdoby świąteczne.