WydarzeniaW dniach od 30 stycznia do 4 lutego br., w Przemyślu spotkała się Diakonia Muzyczna Archidiecezji Przemyskiej.
Odbyła się zimowa edycja warsztatów formacyjno-muzycznych. Wzięły w niej udział dwie przedstawicielki Dziewczęcej Służby Maryjnej z naszej parafii.     Uczestnicy (około 120 osób) każdego dnia gromadzili się na wspólnej Eucharystii. 1 lutego Mszy św. przewodniczył ks. bp Stanisław Jamrozek. Dzień wcześniej była możliwość przystąpienia do sakramentu pojednania. Z tego spotkania z miłosiernym Bogiem skorzystało wielu młodych ludzi.
     Każdy dzień wypełniony był kilkugodzinnymi zajęciami wokalno-muzycznymi, które prowadziła p. dr Monika Brewczak. Diakonia Muzyczna przygotowywała repertuar na Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które w tym roku odbędzie się w Radymnie, w dniach 23-25 marca. Podczas SMAP-u Diakonia Muzyczna podejmie posługę ewangelizacyjną. Młodzież utrwalała również pieśni patriotyczne (w związku z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości) oraz te, które poświęcone są Sługom Bożym - rodzinie Ulmów z Markowej. Coraz bliżej jest beatyfikacja tych, którzy z rąk niemieckich żandarmów zginęli za to, że w swym domu udzielili schronienia Żydom.
     Również dwa wieczory wprowadziły młodych naszej archidiecezji w piękne klimaty - zarówno pogodny wieczór z wodzirejem - w czwartek, jak i adoracja krzyża w piątek.
Uwieńczeniem zimowej edycji warsztatów, był udział w Eucharystii sprawowanej w Archikatedrze pod przewodnictwem Ks. Abpa Adama Szala i włączenie się w liturgię poprzez śpiew.

s. Agata Krok
W piątki  Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17:00. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o 18:30.

 

DROGA KRZYŻOWA w piątki o 18:30

 

16 lutego    Akcja Katolicka

23 lutego    Kościół Domowy

2 marca    Magis

9 marca    Caritas

16 marca     Akcja Katolicka

23 marca    Magis

30 marca    Kościół Domowy

Zapraszamy.


26 XII 2017 r. w święto św. Szczepana pierwszego męczennika, w naszej parafii odbyło się posłanie kolędników misyjnych. Podczas Mszy św. o godz. 10:30 kolędnicy zaangażowani w liturgię, modlili się za dzieci z Katondwe w Zambii, którym będą pomagać. Wspierając funkcjonowanie przedszkola, pospieszą z pomocą tamtejszym dzieciom.
    Po Komunii św. nastąpił obrzęd posłania, którego dokonał nasz O. Proboszcz. Uczniowie z klas II - VI utworzyli 5 grup. Pod opieką sióstr i rodziców, będą kolędować 27 XII 2017 r. W domach naszych parafian, głosić będą taką oto wieść:

1. Niechaj pokój Chrystusowy
da wam wiele dziś radości,
bo wy właśnie przyjmujecie
bardzo zacnych gości.

2. Dziecię Jezus przecież przyszło
by nas czynić szczęśliwymi,
aby dzieci w sierocińcu
też radosne były.

3. Aby w każde ludzkie serce
padło ziarno wiary, prawdy;
aby każdy człowiek w świecie
wstęp do nieba miał otwarty.

4. Niechaj Pan Bóg błogosławi
waszym sercom, waszym czynom,
niech spokojne, długie lata
z Matką Bożą wam upłyną.

s. Agata Krok
 

Zobacz kilka zdjęć z rezesłania Kolędników Misyjnych.

Więcej zdjęć --> zobacz w Galerii obrazów

PARAFIALNA PIELGRZYMKA DO DĘBOWCA I MIEJSCA PIASTOWEGO

     Dnia 21.10 2017 r o godzinie 8.30 ze Starej Wsi wyruszyła pielgrzymka autokarowa do Dębowca, do Matki Bożej Saletyńskiej. Grupa liczyła 47 osób, a przewodniczył nam o.Proboszcz Kazimierz Faron. W autokarze śpiewaliśmy Godzinki i pieśni maryjne, odmówiliśmy też Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
      W Dębowcu uczestniczyliśmy we Mszy św. wraz z innymi grupami pielgrzymów. Następny punkt to wysłuchanie historii sanktuarium, placu przy kościele i historii objawień Matki z La Salette. W salce przy kościele pokazano nam krótki film o objawieniach  fatimskich.  Następnie wróciliśmy do kościoła i wspólnie odmówiliśmy Różaniec przed Matką Bożą z La Salette, czyli Płaczącą.
      Kolejny punkt programu to czas wolny, przeznaczony na kupno pamiątek oraz rozmowy o kolejnej pielgrzymce. O godzinie 14.00 spożyliśmy wspólnie obiad. Następnie wyruszyliśmy w drogę powrotną.  Atmosfera była bardzo radosna, śpiewaliśmy piosenki patriotyczne i inne. Kolejny punkt na naszym szlaku pielgrzymkowym to Miejsce Piastowe, czyli kościół Michała Archanioła. Kustosz tego miejsca opowiedział nam o o. Bronisławie Markiewiczu i św. Janie Pawle II, zwiedziliśmy muzeum o. Bronisława Markiewicza. Słuchając historii tego miejsca, byliśmy zawstydzeni, że tak blisko mieszkamy,  a tak niewiele o nim wiemy.

Wróciliśmy do domu bardzo ubogaceni i umocnieni duchowo.

 


Do następnej pielgrzymki                 
          Uczestniczka.             

Więcej zdjęć --> zobacz Galeria obrazów          

Początek strony

* * *