Wydarzenia

W piątki  Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17:00. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o 18:30.

 

DROGA KRZYŻOWA w piątki o 18:30

 

16 lutego    Akcja Katolicka

23 lutego    Kościół Domowy

2 marca    Magis

9 marca    Caritas

16 marca     Akcja Katolicka

23 marca    Magis

30 marca    Kościół Domowy

Zapraszamy.


26 XII 2017 r. w święto św. Szczepana pierwszego męczennika, w naszej parafii odbyło się posłanie kolędników misyjnych. Podczas Mszy św. o godz. 10:30 kolędnicy zaangażowani w liturgię, modlili się za dzieci z Katondwe w Zambii, którym będą pomagać. Wspierając funkcjonowanie przedszkola, pospieszą z pomocą tamtejszym dzieciom.
    Po Komunii św. nastąpił obrzęd posłania, którego dokonał nasz O. Proboszcz. Uczniowie z klas II - VI utworzyli 5 grup. Pod opieką sióstr i rodziców, będą kolędować 27 XII 2017 r. W domach naszych parafian, głosić będą taką oto wieść:

1. Niechaj pokój Chrystusowy
da wam wiele dziś radości,
bo wy właśnie przyjmujecie
bardzo zacnych gości.

2. Dziecię Jezus przecież przyszło
by nas czynić szczęśliwymi,
aby dzieci w sierocińcu
też radosne były.

3. Aby w każde ludzkie serce
padło ziarno wiary, prawdy;
aby każdy człowiek w świecie
wstęp do nieba miał otwarty.

4. Niechaj Pan Bóg błogosławi
waszym sercom, waszym czynom,
niech spokojne, długie lata
z Matką Bożą wam upłyną.

s. Agata Krok
 

Zobacz kilka zdjęć z rezesłania Kolędników Misyjnych.

Więcej zdjęć --> zobacz w Galerii obrazów

PARAFIALNA PIELGRZYMKA DO DĘBOWCA I MIEJSCA PIASTOWEGO

     Dnia 21.10 2017 r o godzinie 8.30 ze Starej Wsi wyruszyła pielgrzymka autokarowa do Dębowca, do Matki Bożej Saletyńskiej. Grupa liczyła 47 osób, a przewodniczył nam o.Proboszcz Kazimierz Faron. W autokarze śpiewaliśmy Godzinki i pieśni maryjne, odmówiliśmy też Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
      W Dębowcu uczestniczyliśmy we Mszy św. wraz z innymi grupami pielgrzymów. Następny punkt to wysłuchanie historii sanktuarium, placu przy kościele i historii objawień Matki z La Salette. W salce przy kościele pokazano nam krótki film o objawieniach  fatimskich.  Następnie wróciliśmy do kościoła i wspólnie odmówiliśmy Różaniec przed Matką Bożą z La Salette, czyli Płaczącą.
      Kolejny punkt programu to czas wolny, przeznaczony na kupno pamiątek oraz rozmowy o kolejnej pielgrzymce. O godzinie 14.00 spożyliśmy wspólnie obiad. Następnie wyruszyliśmy w drogę powrotną.  Atmosfera była bardzo radosna, śpiewaliśmy piosenki patriotyczne i inne. Kolejny punkt na naszym szlaku pielgrzymkowym to Miejsce Piastowe, czyli kościół Michała Archanioła. Kustosz tego miejsca opowiedział nam o o. Bronisławie Markiewiczu i św. Janie Pawle II, zwiedziliśmy muzeum o. Bronisława Markiewicza. Słuchając historii tego miejsca, byliśmy zawstydzeni, że tak blisko mieszkamy,  a tak niewiele o nim wiemy.

Wróciliśmy do domu bardzo ubogaceni i umocnieni duchowo.

 


Do następnej pielgrzymki                 
          Uczestniczka.             

Więcej zdjęć --> zobacz Galeria obrazów          

RÓŻANIEC  DO GRANIC
Parafia Stara Wieś


Nasza parafia czynnie włączyła się w ogólnopolską akcję modlitewną „Różaniec do Granic” zorganizowaną w dniu 7 października br., w święto Matki Bożej Różańcowej. Celem akcji była modlitwa o jedność i pokój. Pomimo niesprzyjającej pogody  w pobliżu granic Polski na wspólnej modlitwie o godzinie 11:00 zgromadziły się tłumy – mówi się nawet o liczbie miliona osób. W Archidiecezji Przemyskiej akcja "Różaniec do Granic" została zorganizowana przy granicach ze Słowacją i Ukrainą. Modlono się m.in. w Ustrzykach Górnych, Wetlinie, Cisnej czy Lutowiskach.
Ze Starej Wsi wyruszyły dwa autokary do Komańczy w Bieszczadach, znajdującej się tuż przy granicy ze Słowacją. Opiekunami grupy pielgrzymkowej, w skład której oprócz starowiejskich parafian znalazła się również grupa kilkunastu harcerzy z Jasienicy Rosielnej, byli: Proboszcz Parafii o. Kazimierz Faron SJ oraz br. Grzegorz Sochacki SJ. Pielgrzymom już podczas podróży towarzyszyła modlitewna atmosfera – wspólnie odmawiano Różaniec, śpiewano Godzinki i pieśni maryjne. Nabożeństwo różańcowe rozpoczęło się o godzinie 11:00 w kościele pw. św. Józefa w Komańczy. Oprócz katolików obrządku łacińskiego uczestniczyli w nim także grekokatolicy oraz prawosławni.
Po odmówieniu pierwszej części Różańca wierni udali się w procesji do cerkwi greckokatolickiej, a stamtąd do cerkwi prawosławnej, odmawiając kolejne części Różańca. Nikogo nie odstraszała kapryśna, jesienna aura. Około godz. 14:00 niespodziewanie w Komańczy, podobnie jak w całej Polsce, poprawiła się pogoda i zza chmur wyjrzało słońce. Niemal wszędzie ukazała się wspaniała tęcza, co wielu pielgrzymów utrwaliło na zdjęciach i filmikach,  interpretując to jako znak od samego Boga, bo przecież tęcza, która ukazała się po potopie, to biblijny symbol przymierza Boga z ludźmi. „Niebo łączy się z ziemią” – komentowano.
Na koniec warto jeszcze podziękować parafianom z Komańczy za niezwykle gościnne przyjęcie pielgrzymów i  przygotowanie wspaniałego poczęstunku: ogromnych ilości bigosu, pysznych ciast oraz gorących napojów. Wszyscy najedli się do syta, a jeszcze wiele zostało. Pielgrzymka w ramach akcji „Różaniec do Granic” na pewno przyniesie wiele owoców duchowych, których jeszcze dziś nie jesteśmy w stanie do końca zobaczyć. Wspólna modlitwa jednoczy ludzi i jest świadectwem wiary. Takie akcje jak ta są bardzo potrzebne szczególnie dziś, w podzielonym społeczeństwie, w które wkradają wrogie chrześcijaństwu ideologie, chcące zniszczyć Kościół i rodzinę. Jeśli jednak nie wypuszczamy różańca z ręki, możemy być pewni, że  Matka Boża obroni nas przed złem.

więcej obrazów w galerii obrazów-->>

                           hb                        

Początek strony

* * *