Wydarzenia

Przyjęcie Małych Pomocników Niepokalanej i Dziewczęcej Służby Maryjnej

Podczas Mszy św. niektóre z dziewcząt zostały przyjęte do Małych Pomocniczek Niepokalanej i Dziewczęcej Służby Maryjnej. W obydwóch tych wspólnotach, realizują swój program formacyjny i pogłębiają swoją więź z Bogiem i Maryją.

więcej zdjęć zobacz galeria-->>

Jedną z głównych idei, którą kieruje się Wspólnota MAGIS jest ciągłe rozwijanie swoich umiejętności. Dlatego od 28 kwietnia do 1 maja, w Nowym Sączu, zostały zorganizowane warsztaty muzyczne dla naszej wspólnoty, w których wzięły udział 22 osoby. Warsztaty były prowadzone przez panią Aleksandrę Świderek-Żakiewicz, nauczycielkę śpiewu i emisji głosu. Razem z nią, nie tylko uczyliśmy się nowych piosenek, ale także, poprzez wiele różnych ćwiczeń, doskonaliliśmy nasz śpiew. Uczestniczyliśmy także w codziennej Eucharystii i aktywnie spędzaliśmy wolny czas. Wróciliśmy do Starej Wsi bogatsi w nową wiedzę i energię, dzięki której będziemy chwalić Boga z jeszcze większą mocą!

Julia                      

 

zobacz więcej ->>Galeria Obrazów

Szczytowe przeżycia całego Roku Kościelnego. Wydarzenia Męki, śmierci i zmartwychwstania.

Tak Bóg umiłował świat.


więcej zdjęć z Triduum Paschalnego

zobacz ->> Galeria Obrazów


 

NAPRAWA OGRODZENIA CMENTARZA

Dopełnieniem budowy kaplicy cmentarnej jest obecnie renowacja ogrodzenia cmentarza. Warunki atmosferyczne sprawiły, że słupki i przęsła wymagają odbudowy, oczyszczenia i pomalowania na nowo. Wyzwaniem okazało się nabycie w odpowiednim kolorze starej cegły. Wszystkie jednak trudności dzięki życzliwości i  zaangażowaniu ludzi udało się pokonać. Tempo prac jest znakomite i w maju br. zostaną one definitywnie zakończone.

 

         więcej zdjęć zobacz -->
Początek strony

* * *