Wydarzenia


Hasła do ołtarzy na Boże Ciało:

• BYĆ SOLĄ ZIEMI
• DZIELIĆ SIĘ WIARĄ
• BYĆ RAZEM W DRODZE
• WYTRWAĆ W MIŁOŚCI

W czwartek, 30 maja 2013, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, czyli Boże Ciało. Następujące osoby są odpowiedzialne za przygotowanie ołtarzy:

a. Ołtarz pierwszy: (kolo sklepu mleczarskiego) Wanda i Jan Rymarowicz, Zofia i Zbigniew Błaż, Anna i Józef Błaż, Maria i Kazimierz Antkowski, Agata i Andrzej Milczanowski. Pomagają w przygotowaniu tego ołtarza mieszkańcy numerów od 529 do 579.

b. Ołtarz drugi: (koło Pana Telesza) Maria i Jan Cwynar, Halina i Tomasz Dydek, Krystyna i Jerzy Pietryka, Ewa i Adam Szuba, Bożena i Mariusz Polityński. Pomagają w przygotowaniu tego ołtarza mieszkańcy numerów od 478 do 528.

c. Ołtarz trzeci: (koło Pana Stanisława Siwego) Anna i Zdzisław Szmyd, Beata i Wiesław Fiejdasz, Zofia i Marian Maź, Danuta i Leszek Bielawski, Barbara i Eugeniusz Sidor. Pomagają w przygotowaniu tego ołtarza mieszkańcy numerów od 427 do 477.

d. Ołtarz czwarty: (koło Pani Bielawskiej) Danuta i Władysław Wolanin, Lucyna i Alfred Szydłowski, Barbara i Wiesław Mleczek, Katarzyna i Marek Kufel, Jolanta i Stanisław Drożdżal. Pomagają w przygotowaniu tego ołtarza mieszkańcy numerów od 381 do 426.

Procesja BOŻEGO CIAŁA wyruszy tradycyjnie już z kościoła po Mszy św. o godz. 9:00 drogą wojewódzką w kierunku Bliznego.
Bardzo prosimy o przystrojenie domów.
Przy czwartym ołtarzu po odśpiewaniu Te Deum i błogosławieństwie zakończenie procesji.
Na uroczystość Bożego Ciała zapraszamy całą parafię: dzieci do sypania kwiatów, ministrantów, Maryjki, Magis, niosących feretrony i chorągwie, Ochotniczą Straż Pożarną, orkiestrę parafialną, wspólnoty zakonne i wszystkich wiernych. Przez całą Oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej będzie procesja. Niech nasz liczny udział w tej procesji będzie wyrazem naszej miłości do Jezusa Eucharystycznego, a także w Roku Wiary, świadectwem wobec świata w którym żyjemy.
Za udział w uroczystej procesji eucharystycznej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

     Pierwszy Koncert Nowej Ewangelizacji odbył się w listopadzie ubiegłego roku. Obserwując z ogromną radością i wdzięcznością nieprawdopodobne owoce tego przedsięwzięcia wśród ludzi, którzy wzięli w nim udział i po otrzymaniu aprobaty od naszych przełożonych zakonnych, już w grudniu rozpoczęliśmy przygotowania do drugiego Koncertu Nowej Ewangelizacji. Towarzyszyła nam myśl, by umożliwić jak największej liczbie osób, doświadczenia tego, co stało się naszym udziałem w listopadzie- przemieniającego spotkania z żywym Bogiem.


E KANGBI MABE TI E- DZIELMY SIĘ WIARĄ.

Już po raz 8 rodziny naszej parafii odwiedzili Kolędnicy Misyjni.
Warto przypomnieć, że rozpoczynającemu się w 2004 roku Dziełu Kolędników Misyjnych w Starej Wsi, udzielił pasterskiego błogosławieństwa, Śp. JE Ksiądz Biskup Ignacy Tokarczuk, który spotkał się z pierwszymi grupami kolędniczymi, kierując słowo wdzięczności za ofiarność dziecięcych serc dla rówieśników z krajów misyjnych.
W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, podczas Mszy Świętej o godzinie 10.30, osiem grup kolędniczych zostało uroczyście posłanych przez księdza proboszcza, O. Jana Gruszkę SJ, by głosić radosną nowinę o narodzeniu Syna Bożego, a także wesprzeć materialnie dzieci Wietnamu.
Kolędnicy przyjmowani byli bardzo serdecznie, a domownicy oprócz ofiary składanej na misje obdarowywali ich słodkimi łakociami. W dowód wdzięczności otrzymywali pamiątkę kolędowania, Szopkę Betlejemską z wietnamskimi akcentami.
To symbol otwartości naszego serca i naszych domów na troski dzieci świata. Symbol serca „zamieszkanego”, w którym schronienie znalazła Święta Rodzina, a wraz z Nią - dzieci potrzebujące miłości.


    Czterech nowicjuszy na „zbroję Bożą” przywdziało czarne suknie znak przynależności do Towarzystwa Jezusowego. „W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła. Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko.” (Ef 6, 10 – 13)
    Taką „duchową zbroję” otrzymali nowicjusze I roku po szkole Ćwiczeń Duchownych Świętego Ojca Ignacego. A już podczas porannej Mszy Świętej po zakończeniu rekolekcji odbył się obrzęd obłóczyn. Czterech nowicjuszy na „zbroję Bożą” przywdziało czarne suknie będące wyraźnym znakiem przynależności do Towarzystwa Jezusowego. Jak przyznają nie jest dla nich jedynym ważnym aspektem tej uroczystości. Ważniejsza dla młodych zakonników, jest gotowość świadczenia własnym życiem i posługiwaniem o przynależności do Chrystusa. Każdemu z nich dźwięczały w uszach słowa Pana, że nie po sukni, ale: „Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali".
Początek strony

Boot template designed by starawies.net