Wydarzenia

POMOC MISJI W AFRYCE

We wtorek, 29 sierpnia 2017, kolejny raz została przeprowadzona bardzo udana akcja zbiórki makulatury, puszek aluminiowych i złomu, na rzecz misji. Za zebrany materiał uzyskaliśmy kwotę 3 276.35 PLN. To pokazuje, że ta inicjatywa zyskuje coraz większe zrozumienie i poparcie.
Każde takie przedsięwzięcie wymaga jednak przygotowania, przeprowadzenia  i zamknięcia. Tym dobrym duchem jest od samego początku Pani Anna Mendyka, której entuzjazm i pogoda ducha jest wręcz zaraźliwa. Dobrze, że są tacy ludzie!
Wiemy jednak doskonale, że tak, jak w zawodowej grupie kolarskiej, najlepszy lider potrzebuje wsparcia. Tu jest podobnie. Pani Anna miała wsparcie w wielu ludziach, a tym razem przeszli sami siebie ludzie młodzi, wręcz bardzo młodzi. Im szczególnie dziękujemy, a obok nich słowa wdzięczności kierujemy do OSP Stara Wieś i do wolontariuszy nieznanych z imienia i nazwiska.

Szczególne podziękowanie kierujemy do następujących osób:

Michał Zakielarz                                                     Julia Ząbek
Michał Schmidt                                                       Dominik Kucharski
Malwina Florczak                                                   Sebastian Fic
Mikołaj Florczak                                                     Lucjan Tomoń
Marek Dmitrzak                                                      Magdalena Nogaj


Stanisław ŻMUDA
Krzysztof Rakoczy

                                                                                   zebrał: /jg/
Odpust 15 sierpnia 2017 r. przeszedł do historii.  Z całą pewnością pozostały wielkie owoce.
W czasie odpustu przybyło do naszego sanktuarium ponad 20 tys. pielgrzymów, w tym 16 pielgrzymek pieszych. Kapłani udzielili wiernym 9 tys. Komunii św.
Uroczystościom przewodniczył pasterz Archidiecezji ks. Arcybiskup Adam Szal.
Widoczny był udział wielkiej liczby kapłanów z wielu zakątków Polski i z zzagranicy, nie brakło naszych współbraci Jezuitów. Przewodniczył nam Prowinjał O. Jakub Kołacz.
W Galerii Obrazów warto zobaczyć migawki z przebiegu uroczystości.

  Więcej zdjęć --> zobacz Galeria obrazów
     W dniu 26 sierpnia 2017 r. w Uroczystość NMP Częstochowskiej i w dzień narodowego dziękczynienia za 300 lat od koronacji Cudownego wizerunku na Jasnej Górze, odbyła się Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie. Członkowie Oazy – dzieci, młodzież i dorośli – przybyli przed obraz Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia, który znajduje się w Bazylice OO. Jezuitów w Starej Wsi/koło Brzozowa.
Uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Zebrali się przedstawiciele Wspólnot Ruchu Światło-Życie z całej Archidiecezji.
     Dokładny opis uroczystości na stronie Radia Fara http://przemyska.pl/2017/08/26/pielgrzymka-ruchu-swiatlo-zycie-3/.

Z tej strony zaczerpnęliśmy nieco zdjęć.

Więcej zdjęć na stronie Radia Fara-->>zobacz

Spełnienie ostatniego życzenia Ks. Władysława Grugacza – żołnierza niezłomnego

W niedzielę, 20 sierpnia 2017 roku, na Mszy św. o godz. 10.30, wypełnimy  prośbę O. Władysława Gurgacza, kapelana oddziału „Żandarmeria” Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej,  by tu w Starej Wsi, w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, została odprawiona Msza św. w jego intencji. Prosił o nią dzień przed rozstrzelaniem.
Akt ten jest możliwy dzięki mrówczej pracy IPN-u, który wśród dokumentów związanych z procesem Ojca Władysława, odnalazł  list, który napisał 14 sierpnia 1949 roku, dzień po tym, jak władze komunistyczne wydały na niego wyrok śmierci.
List kierowany był do proboszcza parafii w Starej Wsi, gdzie kapelan Wyklętych odbył nowicjat i z którym to miejscem był bardzo związany. List ten nigdy nie trafił do adresata.
W imieniu fundacji „Osądź mnie Boże”, Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej, Związku Żołnierzy Armii Krajowej i tych, którym postawa kapelana – żołnierza niezłomnego, jest bliska, zapraszamy do wspólnej modlitwy.                                                                                         /jg/    

Msza św. została odprawiona w niedzielę 20 sierpnia przy licznym udziale wiernych i przedstawicieli fundacji "Osądź mnie Boże", Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej, Związku Żołnierzy Armii Krajowej i innych.
Załączamy, w luźnym porządku, zdjęcia z powyższej uroczystości.
zobacz galerię zdjęć:-->>
Początek strony

* * *