Wydarzenia

Cześć i chwała bohaterom

Urodzony w Starej Wsi - śp. Ignacy Bielawski, znany pod pseudonimem „Mnich”, członek Oddziału Młodzieżowego Narodowej Organizacji Wojskowej, został uhonorowany tablicą pamiątkową umieszczoną w bazylice w swojej rodzinnej miejscowości. Niestety ma ona jedynie charakter symboliczny, ponieważ miejsce pochówku żołnierza do tej pory nie jest znane.
Uroczystości rozpoczęto koncelebrowaną Mszą św. w starowiejskiej bazylice, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Waldemar Janiga – Dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu.
Uczestniczyli w niej m.in. najbliższa rodzina śp. Ignacego Bielawskiego, przedstawiciele władz państwowych - Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz, wojewódzkich: Piotr Pilch – Wicewojewoda Podkarpacki oraz w imieniu Marszałka Województwa Podkarpackiego  Dorota Chilik – Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego, powiatowych: Janusz Draguła - Wicestarosta Brzozowski, Ewa Tabisz – Sekretarz Powiatu i Marta Częczek – Skarbnik Powiatu oraz gminnych, a także jednostek organizacyjnych, służb, inspekcji, straży i stowarzyszeń działających na terenie naszego powiatu i województwa.

W niedzielę 4 czerwca, Maryjki uczestniczyły w X Spotkaniu Dzieci oraz Ich Przyjaciół „Przywrócić Dzieciom Uśmiech” i w XI Małopolskim Spotkaniu Rodzin Adopcyjnych w Żmiącej. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą pod przewodnictwem O. Prowincjała Księży Jezuitów – O. Jakuba Kołacza.
Po uroczystym otwarciu spotkania i powitaniu gości przez O. Prezesa Jana Gruszkę SJ, nastąpiło wręczenie medali „Dar serca”, wspólne zdjęcie i polonez. Po smacznie przygotowanym posiłku, ze swym koncertem wystąpiły m.in. Maryjki z naszej parafii.
Wśród wielu atrakcji, uczestnicy spotkania mogli włączyć się w konkursy sportowe, wspólne gry i zabawy, skorzystać z usług salonu fryzur, malowania twarzy, otrzymać wyjątkowy kapelusz z papieru – wykonywany dla każdego indywidualnie, oraz obejrzeć pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu OSP, pokazy Małopolskiej Policji, spotkać się z żołnierzem z 14 pułku piechoty z Luizjany USA i z wielu innych atrakcji. Przez nabycie okolicznościowych pamiątek, każdy mógł wesprzeć działalność Dzieła Pomocy Dzieciom Fundacji Ruperta Mayera.
Dziekując Panu Bogu za te chwile, dziękujemy naszemu Ojcu Proboszczowi za zaproszenie do udziału w spotkaniu. Niech Pan Bóg nadal błogosławi Dziełu i wszystkim zaangażowanym w pomoc dzieciom.

więcej zdjęć w galerii-->>
Początek strony

* * *