Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja rejonami. O 16:30 nieszpory, a po nich, Msza św. o godz. 17.00.

2. Dzisiaj także po Mszach św. poświęcenie świec ku czci św. Błażeja, patrona w chorobach gardła i następnie błogosławieństwo tymi świecami. Prosimy podchodzić tak, jak do Komunii św.

3. We wtorek wieczorem, zapraszamy na Nowennę do MB Miłosierdzia i Mszę św., w czasie której będziemy wypraszać potrzebne łaski przez wstawiennictwo Starowiejskiej Pani Miłosierdzia.

4. Najbliższy czwartek jest pierwszym czwartkiem miesiąca. O godz. 17.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, a po nim Msza św. w intencji powołań.

5. Rodzice Anety Nastał i Michałka Boronia zwracają się z prośbą o podarowanie 1% podatku na dalsze operacje, zabiegi oraz rehabilitację i leczenie ich dzieci. Nie bądźmy obojętni i wesprzyjmy Anetę i Michałka by dać im szansę na godne życie i konieczne leczenie. Informację na ten temat są na stoliku pod chórem.

6. Zachęcamy do pogłębiania wiary poprzez lekturę prasy katolickiej, która jest dostępna na stoliku pod chórem. Obok gablot, w przedsionku bazyliki, dostępny jest bezpłatny Informator Misyjny, który w całości jest poświęcony Bł. Janowi Beyzymowi, posługaczowi trędowatych na Madagaskarze. Warto poznać bliżej tę niezwykłą postać.

7. Sklepik parafialny czynny dzisiaj i w następne niedziele po Mszach św. przedpołudniowych.

8. Dziękujemy rejonowi za posprzątanie Bazyliki a na bieżący tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 186 do 200.

9. W niedzielę Różaniec św. odśpiewają Róże: 31 Pani Teresy Bulewicz
32 Pani Marii Herbut
20 Pana Tadeusza Cyconia 
1. Po południu dzisiaj, o godz. 13.30, Msza św. dla grup Akcji Katolickiej i następnie opłatek dla oddziałów Akcji z Brzozowa, z Grabownicy i z Domaradza.

2. Dzisiaj, zamiast nieszporów, zapraszamy wraz z Zespołem Muzyki Dawnej Vox Angeli z Rzeszowa, na Tradycyjne Podkarpackie Kolędowanie.
Początek kolędowania o godz. 15.30. Gościem spotkania będzie Bartosz Gałązka, autor antologii KOLĘDY PODKARPACIA.

3. We wtorek  zapraszamy na Mszę św. nowennową o 17:30, na której będziemy wypraszać potrzebne łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca.
  • W piątek do południa nawiedzenie chorych po obu stronach parafii. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z litanią i aktem wynagrodzenia o godz. 6:00. Msza św. pierwszo-piątkowa  dla dzieci i młodzieży o 16.30. Możliwość spowiedzi w tym dniu od godziny 16:00.
5. W sobotę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. do południa będą o godz. 6.00, 7.30 i 9.00, zaś po południu o godz. 17.30. Na Mszach świętych będzie błogosławieństwo gromnic. W tym dniu przypada także światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy modlitwą osoby konsekrowane w naszej parafii i prośmy o nowe powołania do tej szczególnej służby. Taca w tym dniu jest przeznaczona na klasztory klauzurowe w naszej archidiecezji. 

6. Najbliższa niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja rejonami. O 16:30 nieszpory, a po nich, Msza św. o godz. 17.00.

7. Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony młodzieży naszej parafii dnia 13 kwietnia o godz. 18.30 przez Ks. Biskupa Adama Szala.

8. Składamy serdeczne podziękowanie członkom Róż Różańcowych za tradycyjnie złożone ofiary pod koniec ubiegłego roku. „Bóg zapłać”!

9. To już ostatnia chwila na wyrażenie swojego stanowiska w sprawie kaplicy cmentarnej. Wiele osób już to uczyniło, ale nie wszyscy. Wyniki podamy w niedzielę 10 lutego.

10.  Msze św. za śp. Genowefę Leń, od 20 Róży żeńskiej zostaną odprawione 11 i 14 lutego, o godz. 17.30.

11.  Zachęcamy do pogłębiania wiary poprzez czytanie prasy katolickiej, która jest wystawiona na stoliku pod chórem.

12. Dziękujemy rejonowi za posprzątanie Bazyliki, a na bieżący tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 171 do 185.

13.  Różaniec św. odśpiewają Róże:
29 Pani Weroniki Olejarskiej
30 Pani Krystyny Błahut
19 Pana Mieczysława Lenia
Początek strony

* * *