Ogłoszenia parafialne

1. W ostatni piątek zakończył się rok szkolny. Nauczycielom i katechetom dziękujemy za trud pracy włożony w kształcenie młodego pokolenia. Szczególne podziękowania kierujemy do Ks. Tomasza Nogaja – za wieloletnią pracę z młodzieżą i dziećmi, do Siostry Iwony i S. Małgorzaty – za katechezę dzieci i pracę z Maryjkami. Wszystkim życzymy dobrego wypoczynku wakacyjnego. Otoczmy ich wypoczynek naszą modlitwą, prosząc o Boże błogosławieństwo i zachowanie od nieszczęść.

2. Dzisiaj nasza młodzież zbiera po Mszach Św. datki do puszek, które będą wsparciem w pracy misyjnej O. Tomasza, który już w środę odlatuje do Afryki.

3. Dziś ostatnie nabożeństwo czerwcowe w tym roku o 16:30 i wieczorna Msza Św. o 17:00.

4. Jutro przybędzie do naszego sanktuarium Archidiecezjalna Pielgrzymka Organistów. Uroczysta Msza Św. z tej okazji będzie o 11.30.

5. We wtorek zapraszamy na nowennę w intencji próśb i podziękowań za otrzymane łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia.

6. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.

W Pierwszy Czwartek: o godz. 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem Najśw. Sakramentu i następnie Mszą Św. wieczorną

W Pierwszy Piątek:

- do południa nawiedzenie chorych po obu stronach parafii.
- o 6:00 Msza Św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z litanią i aktem wynagrodzenia
- o 18:30 Msza Św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z litanią i aktem wynagrodzenia
- spowiadamy pół godziny przed Mszą Św.

W Pierwszą Sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu N.M.P. z aktem wynagrodzenia i litanią o 6:00 rano.

7. W sobotę, 6 lipca, Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20:00 i Msza Św. o 21:00.

8. Papieskie Dzieła Misyjne dziękują naszym dzieciom pierwszo-komunijnym za ofiarą w wysokości 500 zł., złożoną na potrzeby dzieci w krajach misyjnych.

9. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej informuje, że worki na odpady komunalne są do odebrania u Pani Sołtys, w siedzibie Przedsiębiorstwa oraz w Urzędzie Miejskim.

10. Osoby, które mogą przyjąć warsztatowiczów na nocleg podczas Ignacjańskich Dni Młodzieży, prosimy o zgłaszanie tego na furcie klasztornej. Najlepiej uczynić to na kartce z podaniem swoich danych.

11. W okresie wakacyjnym adoracji Najśw. Sakramentu w pierwszą niedzielę nie będzie.

12. Spotkanie Akcji Katolickiej i Parafialnej Caritas odbędzie się wyjątkowo we wtorek, 16 lipca, po Mszy Św. wieczornej, w salce koło furty.

13. W minionym tygodniu do sprzątania kościoła, na piętnaście numerów, przyszły trzy osoby. Piąte przykazanie kościelne mówi wyraźnie: troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła. Ocenę postawy mieszkańców z tego rejonu pozostawiamy bez komentarza.
Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 486 do 500.

14. Różaniec św. odśpiewają Róże:
- 12 Pani Marii Nogaj
- 13 Pani Marii Fiejdasz
- 4 Pana Mariana Dydka
1. Dzisiaj przypada 12 niedziela zwykła. Na Mszy Św. o 10.30 świętować będziemy jubileusz 50-lecia kapłaństwa Ks. Kanonika Stanisława Szuby. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia.

2. Nasza młodzież z ruchu MAGIS zbierać będzie dzisiaj po Mszach Św. ofiary do puszek. Zebrane środki będą pomocą w zorganizowaniu ich wakacyjnych rekolekcji. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Jutro przypada UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA św. JANA CHRZCICIELA.

4. We wtorek zapraszamy czcicieli Matki Miłosierdzia na nowennę w intencji próśb i podziękowań za otrzymane łaski.

5. W czwartek o godz. 17:45 Koronka do Miłosierdzia Bożego i o 18.00 nabożeństwo czerwcowe. Na Mszy Św. o 18.30 będziemy się modlić w intencji powołań z naszej parafii.

6. W piątek, na Mszy Św. o godz. 9.00, zakończenie Roku Szkolnego. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za miniony rok.

7. W sobotę 29 czerwca – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. w tym dniu, w naszej bazylice, będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i 18.30. Nabożeństwo czerwcowe o 18.00. Taca będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

8. W sobotę obchodzi swoje imieniny Pan organista Paweł Fiejdasz. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności za Jego wierną posługę.

9. W najbliższą niedzielę na Mszy Św. o godz. 10.30 O. Jan Mrówka obchodzić będzie jubileusz 75-lecia życia zakonnego, a O. Minister Zbigniew Gubała jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Obu Solenizantów otoczmy naszą modlitwą.

10. W związku z wyjazdem O. Tomasza Nogaja na misje, w najbliższą niedzielę, po Mszach Św., młodzież zbierać będzie datki do puszek, które zostaną mu przekazane, jako nasze wsparcie w podjętym dziele misyjnym i będą wyrazem naszej wdzięczności za Jego wieloletnią posługę w parafii.

11. Kontynuujemy prace izolacyjne fundamentów przy bazylice od strony południowej. Zabezpieczy to skutecznie nasz obiekt przed zawilgoceniem.

12. Szacunek i cześć dla Boga i miejsca świętego, jakim jest kościół wyrażamy także naszym ubiorem. W gablocie jest afisz, który zachęca, aby <w progi Boże, w godnym ubiorze>. Prosimy się z nim zapoznać, aby potem nie mylić kościoła z plażą.

13. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiary poprzez lekturę prasy katolickiej, która jest dostępna na stoliku pod chórem.

14. Sklepik parafialny dzisiaj nieczynny.

15. Dziękujemy rejonowi za posprzątanie Bazyliki i placu kościelnego. Na bieżący tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 471 do 485.

16. Różaniec św. odśpiewają Róże:
- 10 Pani Genowefy Tomkiewicz
- 11 Pani Marii Dytko
- 3 Pana Mariana Żmudy
Początek strony

* * *