Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj przypada 21 niedziela zwykła w ciągu roku. Msza Św. wieczorna o 17.00. Przez wakacje nieszporów nie będzie!

2. Jutro, uroczystość NMP Częstochowskiej. Po Mszach św. odnowienie Aktu Zawierzenia Narodu. Jutro także po Mszy Św. wieczornej „Szkoła Modlitwy” połączona z nabożeństwem modlitewnym. Zapraszamy wszystkich chętnych do duchowej formacji i do wspólnej modlitwy. Kolejne spotkanie przewidziane jest na 23. 09. br

3. W sobotę nasi nowicjusze z drugiego roku złożyli wieczyste śluby zakonne. Za kilka dni wyjeżdżają na studia filozoficzne do Krakowa. W minionym tygodniu przybyło także pięciu kandydatów do naszego nowicjatu. Zarówno wyjeżdżającym nowicjuszom po ślubach zakonnych jak i kandydatom życzymy wielu łask Bożych.

4. Nowy Rok Szkolny rozpocznie się w poniedziałek 2 września. Msza Św. dla Zespołu Szkół i Przedszkoli będzie o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy Dyrekcje, Nauczycieli i pracowników obu szkół jak również Rodziców, dzieci i młodzież do modlitwy o potrzebne łaski.

5. Wieczorem we wtorek zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Miłosierdzia oraz na Eucharystię o 18:30.

6. W czwartek o 18:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Św., w której będziemy modlić się o powołania z naszej parafii.

7. W najbliższą niedzielę, 1-go września, imieniny obchodzi O. Bronisław Mokrzycki.
Niech dar modlitwy będzie wyrazem naszych najlepszych życzeń dla Solenizanta.

8. Przyszła niedziela, jest także 1-szą niedzielą miesiąca. Po sumie adoracja rejonami do nieszporów – do godz. 16:30. Wieczorna Eucharystia o 17:00.

9. Serdeczne zapraszamy chłopców po 1-szej Komunii Św., którzy chcieliby służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu, aby przyszli pod kościół w piątek 6 i 13 września na godz.17.00. Zapraszamy również starszych chłopców, którzy chcieliby być ministrantami. Rodziców i dziadków prosimy, aby zachęcali swoich synów i wnuków do tej, jakże zaszczytnej służby.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem, jak również zapraszamy do sklepiku, który jest otwarty w niedziele po Mszach Świętych przedpołudniowych.

11. Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 606 do 620.

12. Różaniec św. odśpiewają Róże:
29 Pani Weroniki Olejarskiej
30 Pani Krystyny Błahut
15 Pana Stanisława Dydka
1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy, pomogli w przygotowaniu i sprawnym przebiegu uroczystości odpustowych w naszej parafii. Szczególnie dziękujemy policji, OSP Stara Wieś, Panu Organiście i Orkiestrze Parafialnej, młodzieży z ruchu Magis, ministrantom, Siostrze Grażynie i Panu Kościelnemu, Panu Zbyszkowi i Panu Edmundowi. Dziękujemy bardzo serdecznie firmie DAR-MED za medyczne wsparcie pielgrzymów.

2. Mszy Św. dla grup duszpasterskich o godz. 15:00, dzisiaj nie będzie. Wieczorna Msza Św. będzie o 17.00. Przez wakacje nieszporów nie będzie!

3. Na skutek dorocznych zmian dokonanych przez Ojca Prowincjała, Ojcowie: Andrzej Gęgotek i Wiesław Pawłowski oraz Brat Edward Jawor, zostali przeniesieni na nowe placówki. Jak pamiętamy, wcześniej wyjechał Ojciec Tomek, zaś pod koniec sierpnia uczynią to także nowicjusze 2-go roku. Wszystkim, którzy odchodzą od nas, dziękujemy za włożony trud i za dobro, jakie wnosili w naszą wspólnotę.
Jednocześnie witamy O. Łukasza Dębińskiego, który przejmuje obowiązki wikariusza i ekonoma domu oraz zajmie się naszą młodzieżą. Druga nowa osoba, to diakon Jakub Biela, który będzie sojuszem O. Magistra i jednocześnie obejmie dzieci i ministrantów. Nowo-przybyłym życzymy owocnego pobytu i radości z pełnionej misji.

4. W uroczystość Wniebowzięcia NMP, w Konstancinie-Jeziornej, wieczystą profesję złożyła nasza starowiejska rodaczka, Siostra Dorota Kondoł. Dziękując Bogu za jej powołanie, prośmy o dar kolejnych powołań ze Starej Wsi.

5. We wtorek wieczorem zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Miłosierdzia oraz na Eucharystię o 18:30.

6. W czwartek o 18:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Św. w której będziemy modlić się o powołania z naszej parafii.

7. W sobotę święto Św. Bartłomieja, Apostoła.

8. Parafialny Zespół Charytatywny „Caritas” wraz ze Szkolnym Kołem „Caritas” organizuje wyjazd dzieci do Przemyśla na finał akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Lista 43 uczniów jest już zamknięta. W razie rezygnacji prosimy o natychmiastowy kontakt
z organizatorami, ponieważ jest jeszcze sporo chętnych na liście rezerwowej i szkoda, aby zostało puste miejsce w autobusie. Szczegóły dotyczące wyjazdu można znaleźć w gablocie oraz na naszej stronie internetowej. /zobacz/

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem, jak również zapraszamy do sklepiku, który jest otwarty w niedziele po Mszach świętych przedpołudniowych.

10. Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 591 do 605.

11. Różaniec św. odśpiewają Róże:
27 Pani Stanisławy Szelast
28 Pani Haliny Tympalskiej
14 Pana Stanisława Dydka
Początek strony

* * *