Ogłoszenia parafialne

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Przypominamy o możliwości codziennego zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za odmówienie w kościele Koronki do Bożego Miłosierdzia.
2. Adoracja w milczeniu od 11:30 do 12:30.  Nieszpory o 16:30.
3. Po Mszach świętych wolontariusze „Caritas” prowadzą zbiórkę pieniędzy na rzecz chorych dzieci z naszej parafii, wymagających długotrwałego leczenia i rehabilitacji. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
4. Jutro obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
5. Na nowennę ku czci Matki Bożej Miłosierdzia zapraszamy w każdy wtorek o 18:00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w każdy czwartek o 17:30.
6. Dzieci, które otrzymały skarbonki "Od juniora dla seniora", proszone są o ich przyniesienie do zakrystii w przyszłą niedzielę.
7. Zakopane, Ludźmierz, Kalwaria Zebrzydowska i Wadowice - to ważniejsze punkty dwudniowej pielgrzymki planowanej na 1 i 2 maja. Przy zapisie w zakrystii należy wpłacić 180 zł. Cena zawiera koszty przejazdu, noclegu i wyżywienia.
8. Dla ratowania trzynastoletniej Olivii z Brzozowa konieczny jest przeszczep szpiku. Akcja rejestracji dawców odbędzie się 22 kwietnia od godz. 10:00 w budynku szkoły podstawowej przy ul. Parkowej 5. Potrzebny będzie dowód osobisty.
9. Przed miesiącem nieznany sprawca zabrał z zakrystii pilota do otwierania okien i kilkakrotnie próbował otwierać okna w bazylice. Informujemy, że zakup i zaprogramowanie nowego pilota może kosztować 1000 zł.
10. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i gości przybywających do sanktuarium apelujemy, by psy nie były wypuszczane poza teren posesji.
11. Spotkanie z mieszkańcami zainteresowanymi budową kanalizacji odbędzie się w środę o 17:00 w Domu Strażaka.
12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W kolejną sobotę zapraszamy parafian z numerów od 241 do 255.
13. Różaniec św. odśpiewają Róże:
* 6 Pani Józefy Herbut
* 7 Pani Marii Skarbek
* 12 Pana Henryka Zaręby

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włożyli wiele serca i czasu w przygotowanie do Triduum Paschalnego. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i ubogacenie obchodów świątecznych.
2. Dziś będzie dodatkowa Msza chrzcielna o 12:30.
3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
4. Zapraszamy na nowennę do Miłosierdzia Bożego. Dziś i jutro będzie ona o 16:30 (zamiast nieszporów), a w kolejne dni o 17:30.
5. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. niedzielny. Zamiast kazania odczytamy list rektora Akademii Ignatianum, a taca będzie przekazana na potrzeby tejże uczelni.
6. W poniedziałek nie spowiadamy. Od wtorku możliwość spowiedzi 15 minut przed każdą Mszą św.
7. W czwartek spotkanie Akcji Katolickiej.
8. W pierwszy piątek kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Możliwość spowiedzi od 16:00. Msza św. dla dzieci o 16:30. W tym dniu można jeść pokarmy mięsne.
9. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego po Mszach świętych wolontariusze „Caritas” przeprowadzą zbiórkę pieniędzy na rzecz chorych dzieci z naszej parafii, wymagających długotrwałego leczenia i rehabilitacji.
10. Spotkanie ze świętym Mikołajem za tydzień o 11:30 w Ogrodzie Biblijnym.
11. Serdecznie dziękujemy rejonowi za świąteczne porządki w bazylice.  Na najbliższą sobotę zapraszamy parafian z numerów od 226 do 240.
12.  Różaniec św. odśpiewają róże:
* 2 Pani Stanisławy Dydek
* 4 Pani Marii Dydek
* 10 Pana Stanisława Lenia.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dziś wielu łask Bożych. Niech wielkanocne spotkanie z Chrystusem umocni naszą wiarę i  obdarzy siłą do pokonywania codziennych trudności. Niech Zmartwychwstały Pan napełni nasze serca miłością i pokojem!
Początek strony

* * *