Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj przypada 19 niedziela zwykła. Porządek Mszy św. świąteczny. Przez wakacje nieszporów nie będzie!

2. Dzisiaj także rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do odpustu, które poprowadzi O. Artur Niechwiej. O godz. 18.30 będzie koncert organowy. Tym razem gościć będziemy panią profesor Elżbietę Karolak z Akademii Muzycznej w Poznaniu.

3. W poniedziałek WIGILIA UROCZYSTOŚCI WNIEBOWZIĘCIA NMP. O godz. 17.30 koncert organowo - skrzypcowy  w wykonaniu Romana Peruckiego – organy i Marii Peruckiej - skrzypce. O 18.30 uroczysta Msza św. z kazaniem. O godz. 19.45 koncert uwielbienia z udziałem Poldka Twardowskiego. O 21.00 Apel Maryjny, procesja z obrazem Matki Bożej i ze świecami. Obraz poniosą stany. O godz. 22.00 film. Na procesję, prosimy wiernych, o przyniesienie świec.

4. We wtorek, 15 sierpnia, UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP i odpust w naszej parafii. Sumie odpustowej o godz. 11.00 przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi Ks. Arcybiskup Metropolita Adam SZAL. Z racji odpustu w naszej świątyni można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W Uroczystość Msze święte będą sprawowane w następującym porządku: do południa o godz. 6.00; 7.30,  9.00 i 11.00, a po południu o 17.00 i 19.00.Po każdej Mszy św. nastąpi poświęcenie ziół, kwiatów i dewocjonaliów.
Podczas odpustu kapłani będą spowiadać w kościele, a przy dobrej pogodzie także na placu kościelnym. W związku z uroczystą sumą i procesją zapraszamy orkiestrę parafialną, dzieci do sypania kwiatów, Maryjki, Małych Pomocników Maryi, dzieci komunijne, ministrantów, młodzież ruchu MAGIS oraz Ochotniczą Straż Pożarną do niesienia feretronów, baldachimu i utrzymania porządku.

1. Dziś przypada 18 Niedziela zwykła. Zamiast homilii będzie adoracja Najśw. Sakramentu. Po południu o 17.00 jest Msza św. Nieszporów dzisiaj nie będzie.

2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu naszego festynu parafialnego. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do Pana Pawła Fiejdasza i orkiestry parafialnej, do OSP Stara Wieś, do Koła Gospodyń w Starej Wsi, do członków Akcji Katolickiej, parafialnej Caritas, Kościoła Domowego i Rady Parafialnej, do młodzieży z ruchu MAGIS i wszystkich, którzy bezinteresownie służyli pomocą i swoim czasem.

3. Rozpoczął się sierpień - miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji od napojów alkoholowych. Warto tej praktyce nadać szczególną intencję, aby swoją ofiarą, wesprzeć kogoś drugiego.

Początek strony

* * *