Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 10.30 złoty jubileusz kapłaństwa i 60-lecie życia zakonnego  świętuje O. Marian Kępka. Otoczmy Solenizanta naszą modlitwą przez wstawiennictwo Starowiejskiej Pani Miłosierdzia.

2. O godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza Św. przez Ks. Marka Mielcarka z okazji 45-lecia małżeństwa Jego Rodziców.  Dodatkowa Msza Św. dla grup duszpasterskich o godz. 15.00.   Eucharystia wieczorna dzisiaj o 17:00.
Przez wakacje nieszporów nie będzie.

3. Jutro, wspomnienie NMP z Góry Karmel. Wieczorem Msza św. w intencji papieża Benedykta XVI. W imieniu parafii dar modlitwy i Komunii św. ofiaruje rejon z numerów od 101 do 150.

4. We wtorek zapraszamy na nowennę w intencji próśb i podziękowań za otrzymane łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia.

5. W czwartek o 17:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego a po niej Msza św.; w której szczególnie polecamy sprawę powołań z naszej parafii.

6. W piątek, po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej i parafialnej Caritas w sali obok furty.

7. Od przyszłej niedzieli, kazaniami podejmującymi nauczanie bł. Jana Pawła II, rozpoczniemy przygotowanie do peregrynacji Krzyża Wielkopiątkowego w naszej parafii. Samo nawiedzenie rozpocznie się u nas w niedzielę 30 września i zakończy
w poniedziałek 1 października. Dalsze szczegóły przygotowania zostaną podane w najbliższym czasie.

8. Mamy sponsora na wykonanie tablicy pamiątkowej ku czci Kard. Stefana Wyszyńskiego w 40-tą Rocznicę Powtórnej Koronacji obrazu MB Miłosierdzia. Sponsorem jest firma ELAN, której bardzo dziękujemy za życzliwość i okazane wsparcie.

9. Nasza orkiestra parafialna, zespół folklorystyczny „Bliźnianie” i piłkarze Zespołu Szkół w Starej Wsi,  reprezentowali nas na święcie partnerskiej Gminy Drienica, na Słowacji. Orkiestra i zespół „Bliźnianie” dali świetne koncerty, zaś nasi piłkarze wygrali turniej piłkarski. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie Starej Wsi!  

10. W niedzielę 5 sierpnia, Mszą św. o godzinie 13.00, rozpocznie się „JEZUICKI FESTYN RODZINNY”.  W tym roku, w spotkaniu będą uczestniczyć zespoły ze Słowacji. Festyn będzie w naszym ogrodzie. Zapraszamy całe rodziny, koniecznie z dziećmi i wnukami. Szczegóły można znaleźć na plakatach, naszych stronach internetowych oraz usłyszeć w Radio Rzeszów, które jest patronem medialnym. Impreza jest całkowicie bezalkoholowa!

11. Grupa wolontariuszy z Akademii Ignatianum w Krakowie pomaga w pracy duszpasterskiej i w organizowaniu obozów dla dzieci i młodzieży w Kirgizji. Jak każdy projekt, taki ten, to także koszta. Ofiary na ten cel, będą zbierane do puszek, w przyszłą niedzielę po Mszach św.

12. Zachęcamy do pogłębiania wiary poprzez lekturę prasy katolickiej, która jest dostępna na stoliku pod chórem.

13. Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.  Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 571-580.

14. Różaniec św. odśpiewają Róże:

- 2 Pani Stanisławy Dydek  
- 3 Pani Zofii Maź  
- 4 Mariana Dydka
Początek strony