Ogłoszenia parafialne

1. Przed tygodniem młodzież ze wspólnoty MAGIS zebrała 1985 zł na rekolekcje letnie. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. To już ostatni tydzień czerwca. Piękne melodie litanii do Serca Pana Jezusa rozbrzmiewają w naszej bazylice pół godziny przed wieczorną Eucharystią.
3. W piątek obchodzimy uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 6:00, 7:30, 9:00, 14:15 i 18:00. Można jeść potrawy mięsne.
4. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Kazimierza Dolnego. Przy zapisie w zakrystii dorośli płacą 90 zł, dzieci i młodzież 50 zł. Odjazd autokaru w najbliższą sobotę o 5:30 spod Domu Strażaka.
5. Za tydzień adoracja Najświętszego Sakramentu od 11:30. Będzie też dodatkowa Msza św. o 12:30.
6. W przyszłą niedzielę o 18:00 zapraszamy na pierwszy w tym roku koncert w ramach Podkarpackiego Festiwalu Organowego. Na organach zagra Marek Stefański z Akademii Muzycznej w Krakowie, dyrektor festiwalu. Zaśpiewa znakomita sopranistka Wiktoria Bisztyga, solistka Krakowskiego Akademickiego Chóru Organum. Na program koncertu złożą się staropolskie pieśni maryjne, tworzone na przestrzeni wieków w sanktuariach maryjnych: w Kalwarii Zebrzydowskiej i w Kalwarii Pacławskiej. Zabrzmią także utwory organowe polskich kompozytorów, prezentujące wszechstronne możliwości brzmieniowe nowych organów naszej bazyliki. Wstęp na koncert jest wolny, tym bardziej więc zachęcamy, by skorzystać z tak wartościowej oferty kulturalnej.
7. W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i piątki po wieczornej Eucharystii, czyli od 18:30 do 19:00. W ważnych sprawach zawsze można dzwonić na komórkę dostępną na furcie.
8. Zachęcamy do czytania prasy i książek katolickich. Nowości wydawnicze można kupić w księgarni "Pod Parnasem". Coraz więcej ciekawych książek dostępnych jest w Bibliotece Parafialnej we wtorki od 17:00 do 17:30.
9. Różaniec św. odśpiewają Róże:
* 29 Pani Weroniki Olejarskiej
* 30 Pani Krystyny Błahut
* 5 Pana Józefa Prajsnara

1. Dziś po Mszach św. młodzież ze wspólnoty MAGIS prowadzi zbiórkę do puszek na swoje rekolekcje letnie. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. Spotkanie uczestników pielgrzymki do Wilna odbędzie się dziś o 18:00. Na spotkaniu należy wpłacić 550 zł oraz podać numer PESEL i numer telefonu.
3. Zebranie Społecznego Komitetu Budowy Kanalizacji i Wodociągów odbędzie się w czwartek o 18:00 w Domu Strażaka.
4. Eucharystię na zakończenie roku szkolnego odprawimy w piątek o godz. 9:00.
5. Z powodu małego zainteresowania nie będzie wspólnego wyjazdu do Krakowa. Prosimy o zgłoszenie w zakrystii, jeśli ktoś pojedzie na święcenia kapłańskie i ma wolne miejsca w samochodzie.
6. W ostatnią sobotę czerwca odbędzie się pielgrzymka do Kazimierza Dolnego. Przy zapisie w zakrystii należy wpłacić 90 zł.
7. Na cmentarzu umieszczony będzie kontener na szkło. Prosimy, by przestrzegać instrukcji i nie wrzucać do niego innych odpadów.
8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła. Warto też zaglądać do księgarni "Pod Parnasem". Nowa biblioteka parafialna jest czynna we wtorki od 17:00 do 17:30.
9. Różaniec św. odśpiewają Róże:
* 27 Pani Marzeny Szelast
* 28 Pani Haliny Tympalskiej
* 4 Pana Mariana Dydka

Początek strony

* * *