Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj przypada 2-ga niedziela miesiąca. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Bazyliki.

2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy, w ubiegłą niedzielę, aktywnie włączyli się w przygotowanie i przebieg festynu rodzinnego. Szczególnie dziękujemy firmie Fresch i wszystkim, którzy pod tym szyldem ofiarnie działali, Starowiejskiemu Kołu Gospodyń. Za świetny program patriotyczny dziękujemy Pani Halinie Błaż, Panu Organiście, orkiestrze parafialnej oraz młodzieży z Ruchu Magis. Dziękujemy Radzie Parafialnej, Parafialnej Caritas, Kręgom Kościoła Domowego i Akcji Katolickiej. Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz tym wszystkim, którzy na różnych odcinkach, często mało przyjemnych, czuwali i pomagali dla dobra naszych rodzin, dzieci i dla odnowy naszego Sanktuarium. „Bóg zapłać”!

3. W poniedziałek rozpoczynamy przygotowanie do odpustu, które poprowadzi ks. Prałat Zbigniew Suchy, Redaktor Naczelny Przemyskiej Niedzieli. O 18.30 Msza św. z kazaniem. O godz. 20.30 film dokumentalny z Rekoronacji Obrazu MB z roku 1972  i o godz. 21.00 Apel Maryjny.  

4. We wtorek wspomnienie Św. Maksymiliana Kolbego. Wieczorem tego samego dnia  WIGILIA UROCZYSTOŚCI WNIEBOWZIĘCIA NMP.
O godz. 17.30 Koncert wokalno-muzyczny w wykonaniu Szymona Strzebońskiego i Macieja Wesołowskiego.  
O 18.30 Msza św. z nieszporami i kazaniem.
O godz. 20.15 recital zespołu „MAGIS”.
O 21.00 Apel Maryjny, procesja z obrazem Matki Bożej i ze świecami. Obraz poniosą stany.
O godz. 22.00 film „Szukałem Was”. Na procesję, prosimy wiernych, o przyniesienie świec.

5. W środę, UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP i odpust w naszej parafii.
Sumie odpustowej o godz. 11:00 przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi Ks. Arcybiskup Józef Michalik, Metropolita Przemyski i Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
Z racji odpustu w naszej świątyni można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze św. w Uroczystość będą sprawowane w następującym porządku: do południa o godz. 6:00; 7:30, 9:00 i 11:00, a po południu o 17:00. Po każdej Mszy św. nastąpi poświęcenie ziół, kwiatów i dewocjonaliów.
Podczas odpustu kapłani będą spowiadać w kościele, a przy dobrej pogodzie także na placu kościelnym. W związku z uroczystą sumą i procesją zapraszamy orkiestrę parafialną, dzieci do sypania kwiatów, ministrantów, młodzież Ruchu MAGIS oraz Straż Pożarną do niesienia feretronów i baldachimu. 

6. Punkt pierwszej pomocy reprezentowany przez DAR-MED z Brzozowa dyżurował  będzie przy furcie klasztornej od godz. 9:00. Dewocjonalia podczas odpustu można będzie nabywać w sklepiku przy kaplicy odpustowej. Msze św. będą przyjmowane przez naszych nowicjuszy w punktach oznaczonych tablicami informacyjnymi. W ogrodzie będzie czynny namiot, gdzie będzie można znaleźć coś dla ciała i ducha oraz nabyć „cegiełki starowiejskie”. Zapraszamy!

7. W czwartek o 18:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. w której będziemy modlić się o powołania z naszej parafii. Tego samego dnia wieczorem Msza św. w intencji papieża Benedykta XVI. W imieniu parafii dar modlitwy i Komunii św. ofiaruje rejon
z numerów od 151 do 200. Msze święte z Rejonu Papieskiego, są wywieszone na tablicy ogłoszeń. /zobacz/

8. W tym roku Dar Dożynkowy w imieniu parafii przygotuje i złoży na ołtarzu rejon z numerów od 1 do 50.

9. Za tydzień, w III-cią niedzielę miesiąca, Mszy św. dla grup duszpasterskich o godz. 15:00, nie będzie.

10. Zostało odnowione wejście do Bazyliki, wstawione nowe dębowe ławki pod chórem oraz umocowana tablica ku czci Kard. Stefana Wyszyńskiego. Dziękujemy za wykonanie tych prac odpowiednio Panu Kościelnemu, Panu Edmundowi Zawadzkiemu oraz Panu Andrzejowi Sułkowskiemu i fundatorom tablicy.

11.  Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 611 do 620.

12.  Różaniec św. odśpiewają Róże:

11 Pani Marii Dytko
12 Pani Marii Nogaj
10 Pana Stanisława Lenia
Początek strony