Ogłoszenia parafialne

1. Adwentem rozpoczynamy dzisiaj nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Wzorem przeżywania Adwentu jest dla nas Matka Najświętsza. Dzieci z rodzicami czy opiekunami zapraszamy na roraty w dni powszednie o godz. 17.30, zaś w niedziele o 10.30 będą kontynuowane Msze św. kazaniem dla dzieci. Prosimy dzieci by zajmowały miejsca w ławkach z przodu kościoła. Rodziców zachęcamy, by pomogli dzieciom zrobić piękne lampiony oraz zachęcali je do pełnienia dobrych uczynków oraz przynoszenia ich zapisanych do żłóbka Pana Jezusa w kościele.

2. W związku z 40-godzinnym nabożeństwem, które miało miejsce w minioną sobotę i niedzielę, adoracja dzisiaj zostaje odwołana.

3. Gościmy dzisiaj w naszej parafii przedstawiciela Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. W związku z tym, składka z dzisiejszej niedzieli, będzie przeznaczona na potrzeby tegoż seminarium.

4. Wzorem lat ubiegłych, w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom" rozprowadzane będą wigilijne świece Caritas. Środki zebrane w ramach akcji, przeznaczone będą na pomoc dzieciom z rodzin ubogich, wielodzietnych i niepełnych. Tak świece, jak i opłatki, są do nabycia w zakrystii.

5. W poniedziałek 3 grudnia przypada Święto św. Franciszka Ksawerego, patrona misji.

6. We wtorek wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników. Czcicieli Matki Miłosierdzia zapraszamy na nowennę o godz. 17.30. Po Mszy św. wieczornej, tego samego dnia, spotkanie Akcji Katolickiej w salce koło furty.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

W okresie Adwentu czwartkowe nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego odprawiane będą wyjątkowo o 16:45. Na wieczornej Mszy św. modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
W piątek do południa nawiedzenie chorych po obu stronach parafii.
Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z litanią i aktem wynagrodzenia o godz. 6:00. Msza św. pierszopiątkowa i zarazem roratnia dla dzieci i młodzieży o 17:30. Możliwość spowiedzi w tym dniu od godziny 16:30.

8. W najbliższy czwartek przypada 44. rocznica spalenia obrazu Matki Bożej Miłosierdzia. Jako wynagrodzenie za zniewagę wyrządzoną spaleniem cudownego obrazu, tego samego dnia, Msza św. wieczorna, zostanie odprawiona jako wynagradzająca.

9. Również w czwartek przypada święto św. Mikołaja Biskupa.

10. W sobotę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. niedzielny. Dodatkowej Mszy św. o godz. 14:15 nie będzie.
Z racji trwającego Roku Wiary, w naszym kościele można dzisiaj zyskać odpust zupełny. Warunki zyskania odpustu są wywieszone w gablocie parafialnej. Zachęcamy do skorzystania z tego daru.

11. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej bazyliki. W związku z przypadającą także za tydzień, niedzielą solidarności z Kościołem na Wschodzie, po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek, jako wsparcie dla tegoż kościoła.

12. Od jutra, 3-go grudnia do piątku, 7-go grudnia, przed roratami, a także w sobotę i niedzielę 8 i 9 grudnia, Maryjki sprzedawać będą przygotowane przez siebie stroiki. Uzyskane środki pomogą sfinansować warsztaty muzyczne. Zachęcamy do wsparcia naszych Maryjek!

13. Sprzątających groby bliskich prosimy, aby przemarznięte kwiaty składać na kompostowniku, zaś doniczki, sztuczne wieńce i kwiaty oraz wypalone znicze w kontenerze.

14. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku pod chórem. Sklepik parafialny otwarty jest w każdą niedzielę po Mszach świętych przedpołudniowych. Dodatkowo w sklepiku można nabyć lampiony dla dzieci na roraty oraz kalendarz na rok 2013.

15. W przyszłym tygodniu, w dniach 11, 12 i 13 grudnia 2012 r. w naszej Bazylice odbędą się Adwentowe Rekolekcje dla strażaków Zawodowych oraz Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Brzozów. Rekolekcje poprowadzi kapelan - O.Tomasz Nogaj. Zapraszamy w wymienione dni na godz. 17.30. W trzecim dniu rekolekcji zapraszane są również poczty sztandarowe jednostek.

16. Dziękujemy rejonowi za posprzątanie bazyliki i placu kościelnego, a na następny tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 41 do 50. W związku z Uroczystością Niepokalanego Poczęcia, sprzątanie będzie w poniedziałek i w piątek o zwykłej porze.

17. Różaniec św. odśpiewają Róże:
- 14 Pani Weroniki Podulka
- 15 Pani Heleny Rymarowicz
- 10 Pana Stanisława Lenia

Początek strony