Ogłoszenia parafialne

1. Nieszpory dzisiaj będą o godzinie 16:30 i wieczorna Msza św. o godzinie 17:00.

2. Dzisiaj przypada rocznica święceń biskupich, a jutro dzień imienin ks. Bpa Adama Szala. Polecajmy Jego posługę Bogu.

3. Po Mszach św. dzisiaj można nabyć stroiki wykonane przez młodzież ze wspólnoty MAGIS naszej parafii. Uzyskane fundusze przeznaczone będą na dofinansowanie zimowych rekolekcji naszej młodzieży.

4. W piątek zakończyliśmy roraty. Bardzo dziękujemy dzieciom z lampionami, ich rodzicom i dziadkom, ministrantom, Maryjkom, panu Organiście oraz Siostrom Służebniczkom, a w szczególności S. Iwonie i S. Małgorzacie za opiekę nad przedszkolakami i Dziewczęcą Służbą Maryi, a pozostałym za liczne i pobożne uczestnictwo w roratach.

5. Za złożone ofiary za świece i opłatki wigilijne składamy serdeczne „Bóg zapłać". Środki przeznaczone będą na pomoc dzieciom z rodzin ubogich, wielodzietnych i niepełnych.

6. W nawie bocznej bazyliki wystawiony jest kosz, gdzie można złożyć produkty żywnościowe dla biednych i dla rodzin wielodzietnych. Pomoc ta zostanie przekazana za pośrednictwem naszej Caritas osobom potrzebującym.

7. Przed ołtarzem w naszej Bazylice znajduje się „ŚWIATEŁKO BETLEJEMSKIE". Zachęcamy, aby do jutra, do południa, zabrać je ze sobą do domu na stół wigilijny. Prosimy, aby dzieci niosły światełko do domu pod opieką osób dorosłych oraz o właściwe zabezpieczenie miejsca na świecę w domu.

8. W dniach 19.08. – 31.08.2013 r. organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie. Pielgrzymka ta połączona jest z wypoczynkiem nad morzem Adriatyckim i zwiedzaniem Chorwacji. Opiekę duchową nad pielgrzymami będzie sprawował ojciec Andrzej Gęgotek. Wstępne zapisy na pielgrzymkę odbędą się za dwa tygodnie w niedzielę 6 – go stycznia w zakrystii. Plan pielgrzymki znajduje się w gablocie przy wejściu do Kościoła i na stronie internetowej naszej parafii.

9. Bardzo dziękujemy za ofiary przekazane na rzecz misji. Zebrano łącznie kwotę 5 024 zł. Na stoliku obok gablot jest do zabrania bezpłatny numer Informatora Misyjnego. Obok są książki, które można nabyć za dobrowolną ofiarę. Zachęcamy do skorzystania z tej okazji.

10. Zachęcamy do pogłębiania wiary poprzez lekturę prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem. Zapraszamy także do sklepiku parafialnego, który otwarty jest w każdą niedzielę po Mszach świętych do południa. Nasze kalendarze będą miłą pamiątką przez cały nadchodzący rok.

11. SPOWIEDŹ PRZEDŚWIĄTECZNA
Dzisiaj spowiadamy od godziny 6.00 do 12.00 i od 14.00 do 18.00.
W Wigilię (poniedziałek) spowiedź, z racji sprzątania kościoła, od godz. 6.00 do 11.00.
W Boże Narodzenie nie spowiadamy!

12. WIGILIA NARODZENIA PAŃSKIEGO i PASTERKA
Jutro, Wigilia Narodzenia Pańskiego, Msze św. sprawowane będą tylko rano o 6:00 i 7:00. Tradycyjna Pasterka o 24:00. Poprzedzi ją koncert kolęd w wykonaniu młodzieży ze wspólnoty Magis. Na Pasterkę zapraszamy orkiestrę parafialną, grupy parafialne, wszystkich parafian i gości.
- Taca z pasterki przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Ochrony Życia.
- W Wigilię Bożego Narodzenia zadbajmy o tradycyjną chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech towarzyszy jej wspólna modlitwa, lektura Pisma św. o Narodzeniu Jezusa, łamanie opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. Wspomnijmy także tych, którzy odeszli od nas do wieczności. Niech czas Świąt uwrażliwi nas także na potrzeby drugiego człowieka, szczególnie ubogiego czy samotnego.

13. BOŻE NARODZENIE
We wtorek przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy św. świąteczny. Nieszporów w święta nie będzie. Z racji Roku Wiary oraz z okazji papieskiego błogosławieństwa „URBI et ORBI" można w Uroczystość Bożego Narodzenia zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Warunki te podane są na tablicy ogłoszeń. Odnośnie papieskiego błogosławieństwa potrzebne jest jego przyjęcie w pobożnym usposobieniu przy transmisji przez radio czy telewizję.

14. ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA – PIERWSZEGO MĘCZENNIKA
W środę, w drugi dzień świąt, przypada święto pierwszego męczennika św. Szczepana. Porządek Mszy św. niedzielny. Zamiast homilii będzie czytany list Rektora Akademii IGNATIANUM Ks. Profesora Henryka Pietrasa.
27 grudnia swoje imieniny obchodzi O.Proboszcz i Rektor Kolegium Jan Gruszka. Msza św. w intencji solenizanta będzie w drugi dzień Świąt na Mszy św. o 10:30, po której też złożymy życzenia solenizantowi.

15. W czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego o 17:00. a po niej Msza św.

16. KOLĘDA
Wizytację duszpasterską, czyli popularną kolędę, rozpoczniemy w czwartek 27 grudnia i potrwa ona do 30 grudnia. Dokładny program kolędy zostanie podany w Uroczystość Bożego Narodzenia. Prosimy się z nim zapoznać, by nie tracić niepotrzebnie czasu na oczekiwanie.

17. KOLĘDNICY MISYJNI, jak co roku, tak i teraz odwiedzą nasze domy w dniu 27 grudnia w godzinach od 10.00 do 12.00 oraz od 14.00 do 16.00. Drugi dzień kolędowania to niedziela 30 grudnia, w godzinach od 13.30 - 17.00. Ofiary pieniężne przeznaczone będą dla dzieci z Wietnamu a także dla dzieci z naszej parafii. Prosimy o serdeczne przyjęcie i otwarcie swoich serc na potrzeby innych

18. W tym roku Święto Świętej Rodziny obchodzimy w niedzielę 30 grudnia.

19. Dziękujemy rejonowi za posprzątanie bazyliki i placu kościelnego, a na następny tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 91 do 110.

20. Różaniec św. odśpiewają Róże:
- 20 Pani Zofii Zygmunt
- 21 Pani Teresy Mutor
- 14 Pana Stanisława Dydka

Początek strony