Ogłoszenia parafialne


1. Dzisiejsza niedziela jest drugą niedzielą Wielkiego Postu. Z tej racji, po Mszach świętych, zbiórka do puszek na „Misyjne Dzieło Pomocy AD GENTES”. Dzieło to wspiera modlitwą i ofiarami polskich misjonarzy. „Bóg zapłać” za okazane wsparcie.

2. GORZKIE ŻALE z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża św. będą o godz. 16:00, a po nich wieczorna Msza św. o 17:00. Zachęcamy do licznego udziału w Gorzkich Żalach oraz w Drodze Krzyżowej. Niech to będzie wyrazem naszej wdzięczności i miłości za dzieło odkupienia.

3. Dzisiaj także O. Prowincjał Wojciech Ziółek kończy wizytację naszego kolegium.
O godz. 10.30 przewodniczyć będzie Mszy św., na którą zapraszamy szczególnie dzieci, Ministrantów i Maryjki. Po tej Mszy św. O. Prowincjał spotka się w salce koło furty z grupami duszpasterskimi naszej parafii. Zapraszamy tak na Msze św., jak i na spotkania z O. Prowincjałem.

4. Taca z Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Już dzisiaj bardzo dziękujemy za ofiary złożone z tej okazji.

5. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie w poniedziałek o 19:00 w szkole.

6. We wtorek zapraszamy na wieczorną Mszę św. na 17:30, aby wypraszać potrzebne łaski, przez wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia.

7. W czwartek o 17.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i następnie Msza św., w czasie której będziemy się modlić w intencji kościoła Chrystusowego, dziękując Bogu za posługę Papieża Benedykta XVI na Stolicy Piotrowej. Zachęcamy do licznego udziału w tym dziękczynieniu!

8. W tym tygodniu wypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca.

- W Pierwszy Piątek do południa nawiedzenie chorych po obu stronach parafii.
Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z litanią i aktem wynagrodzenia o godz. 6:00 i 17:30.
Droga Krzyżowa i zaraz po niej Msza św. dla dzieci rozpocznie się o godz. 16:00,zaś dla starszych i młodzieży po Mszy św. o 17:30. Za odprawienie Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu oraz za odmówienie po Komunii św., przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy „O Jezu Najsłodszy” zyskuje się odpust zupełny.
- W Pierwszą Sobotę o godz. 6.00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu N.M.P. z aktem wynagrodzenia i litanią.

9. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Z tej racji po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja rejonami do godz. 16.00.

10. Na stronach internetowych naszej parafii jest zamieszczony nowy link prezentujący działalność Parafialnego Zespołu Charytatywnego Caritas. Warto wiedzieć, że w ubiegłym roku owocem tej działalności jest pomoc dla 330 rodzin naszej parafii na kwotę 67 631 zł., co daje dwadzieścia dwie tony osiemdziesiąt dziewięć kilogramów. Członkom zespołu parafialnego i wszystkim, dzięki którym możliwe jest prowadzenie tej akcji, składamy szczere „Bóg zapłać”!

11. Wyrazem wielkopostnej postawy jest między innymi pomoc potrzebującym i biednym. W związku z tym w nawie bocznej bazyliki, jest wystawiony kosz, gdzie można składać produkty dla tych osób.

12. Bardzo zachęcamy do pogłębiania wiary poprzez czytanie prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem oraz do korzystanie z portalu społecznościowo - informacyjnego DEON.pl.

13. W zakrystii są już do nabycia świece/paschaliki w cenie 7 zł. Ofiary uzyskane z tego tytułu są przeznaczone na potrzeby chorych i biednych i zostaną przekazane do Caritas w Przemyślu.

14. Sklepik parafialny czynny jest w każdą niedzielę po Mszach świętych dopołudniowych. Są tu do nabycia między innymi nowe wzory kartek pocztowych z naszej bazyliki.

15. Dziękujemy rejonowi za opiekę nad bazyliką, a na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 231 do 245.
16. Różaniec święty odśpiewają róże:
- 7 Pani Marii Skarbek
- 8 Pani Janiny Leśniak
- 3 Pana Mariana Żmudy
Początek strony