Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą Wielkiego Postu a zarazem trzecią miesiąca. Z tej racji o godz. 15.00 Msza św. dla Grup Duszpasterskich w wyjaśnieniem intencji Apostolstwa Modlitwy.
GORZKIE ŻALE z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża św. o godz. 16:00, a po nich wieczorna Msza św. o 17:00. Kazania pasyjne w tym roku głosi O. Wiesław Pawłowski. Zachęcamy do licznego udziału w Gorzkich Żalach oraz w Drodze Krzyżowej. Niech to będzie wyrazem naszej wdzięczności i miłości za dzieło odkupienia.

2. Dzisiaj także O. Prowincjał Wojciech Ziółek rozpoczyna wizytację naszego Kolegium. Wieczorem w piątek odprawi Mszę. św. dla młodzieży, a potem spotka się z nią w Centrum św. Stanisława Kostki. Z kolei w najbliższą niedzielę o godz. 10.30 przewodniczyć będzie Mszy św., na którą zapraszamy szczególnie dzieci, ministrantów i Maryjki. Po tej Mszy św. spotka się w salce koło furty z grupami duszpasterskimi naszej parafii. Zapraszamy tak na Msze św., jak i na spotkania z O. Prowincjałem.

3. Taca z Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Już dzisiaj bardzo dziękujemy za ofiary złożone z tej okazji.

4. We wtorek zapraszamy na wieczorną Mszę św. na 17:30, aby wypraszać potrzebne łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia.

5. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16:00, zaś dla starszych i młodzieży po Mszy św. o 17:30. Za odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można zyskać w piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy „O Jezu Najsłodszy”.

6. Także w piątek święto Katedry Św. Piotra Apostoła. W tym dniu, z okazji Roku Wiary, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Niech to będzie także szczególna okazja do modlitwy w intencji Papieża i Kościoła.

7. Wyrazem wielkopostnej postawy jest między innymi pomoc potrzebującym i biednym. W związku z tym, w nawie bocznej będzie wystawiony kosz, gdzie będzie można składać produkty dla tych osób.

8. Zachęcamy do pogłębiania wiary poprzez czytanie prasy katolickiej i korzystanie z portalu społecznościowo-informacyjnego DEON.pl.

9. W zakrystii są już do nabycia świece/paschaliki w cenie 7 zł. Ofiary uzyskane z tego tytułu są przeznaczone na potrzeby chorych i biednych i zostaną przekazane do Caritas w Przemyślu.

10. Sklepik parafialny czynny jest w każdą niedzielę po Mszach świętych dopołudniowych. Są tu do nabycia między innymi nowe wzory kartek pocztowych z naszej Bazyliki.

11. Msze Św. z rejonu papieskiego numery od 451 do 500 są wywieszone na tablicy ogłoszeń. /zobacz/

12. Dziękujemy rejonowi za opiekę nad bazyliką, a na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 216 do 230.

13. Różaniec św. odśpiewają Róże:
- 3 Pani Zofii Maź
- 6 Pani Józefy Herbut
- 2 Pana Mariana Skarbka
Początek strony